Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu?

 

W ostatnich latach wśród kierunków stylistycznych preferowanych przez właścicieli domów oraz mieszkań dominuje nurt… „nowoczesny”, który de facto nie stanowi nawet jednoznacznego stylu architektonicznego. :( Klienci stawiają przed aranżatorami wnętrz nie lada wyzwanie, gdy proszą o „nowoczesną kuchnię”, gdyż dekoratorzy muszą się w gruncie rzeczy domyślić, czego się od nich oczekuje. Zaskoczony? Nawet nie spodziewasz się, jak wiele interpretacji może mieć to jedno określenie – aby ułatwić Ci aranżację kuchni, te najpopularniejsze zebraliśmy poniżej.

-5%

1291,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

3469,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%

1104,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Kuchnia w nowoczesnym stylu – jak wygląda w praktyce?

Hasło „kuchnia w nowoczesnym stylu” jest tak szerokie, że właściwie każdy może je interpretować na swój sposób. Dla wielu to wciąż stal i szkło, dla innych z kolei wystarczy, że pomieszczenie będzie wyposażone niezwykle oszczędnie, by mogło pretendować do tego miana. Część osób uzna kuchnię za „nowoczesną” wyłącznie wtedy, gdy dominować w niej będzie czerń, a dla niektórych kolor w ogóle nie gra roli. Postanowiliśmy zdefiniować najpopularniejsze kompozycje, zasługujące na nazwanie ich „nowoczesnymi”.

Nowoczesna kuchnia w stylu glamour

Splendor niezmiennie jest jednym z najbardziej pożądanych przez klientów efektów. Myślisz, że fuzja stylów modern i glamour jest niemożliwa? Popracuj nad wyobraźnią, bo te dwa klimaty bardzo się lubią! Warunkiem koniecznym jest zachowanie jasnej kolorystki – niech dominuje biel, beże, szarości lub… srebro. Taką kuchnię musi również wypełniać światło, najlepiej naturalne, chociaż niekonieczne. Zakamarki doświetlone listwami LED będą wyglądać i stylowo, i nowocześnie. Niedowiarki, które uważają, że przepych oraz nowoczesność wykluczają się nawzajem, powinny sobie wyobrazić jasne, marmurowe blaty, lśniące fronty szafek, okna do samego sufitu… i najnowocześniejsze urządzenia, schowane pośród tej nowoczesnej elegancji.

7695,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h

6490,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

6280,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Kuchnie w nowoczesnym stylu, lecz wciąż blisko natury

Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu, kiedy Twoje serce skłania się jednak ku bardziej organicznym klimatom? Z pomocą przychodzi drewno, chociaż zdecydowanie lepiej sprawdzi się tu gama ciemnych kolorów. Szarości, brązy, grafit, a nawet czerń zmiksowane z drewnem to mariaż nie tylko nowoczesny, lecz również szalenie wyrafinowany. Abażur czy listwę LED zamień na żarówki węglowe wiszące bezpośrednio na kablu, widoczne na pierwszy rzut oka wyposażenie wybieraj raczej oszczędnie i… gotowe!

Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim

Inspiracje rodem z północy Europy nie powinni nikogo dziwić, wszak ten styl króluje w polskich domach, garderobach, a nawet lodówkach. Jak zatem można wykorzystać skandynawskie wzorce w polskiej kuchni? Przez połączenie jasnego drewna z białymi powierzchniami. Sosnowy parkiet lub blat i śnieżnobiałe fronty szafek optycznie powiększą kuchnię, a przy tym jest to jeden z najlepszych możliwych wyborów, jeśli okna są niewielkie lub nie ma ich w ogóle. Takie pomieszczenie urozmaicą sprytne dodatki, łączące obydwa przewodnie motywy, czyli na przykład krzesła z drewnianymi nogami i białym oparciem. Kobiety z radością wypełnią swoją skandynawską kuchnię dodatkami stylizowanymi na starą miedź lub utrzymanymi w tonacji różowego złota. Masz już dość skandynawskiej filozofii, na którą tak zachorowali Polacy? Zupełnie niesłusznie, bowiem reprezentuje ona stylistykę, którą ciężko nazwać chwilową modą – za kilkanaście lat będzie prezentować się równie efektownie, jak dzisiaj, a przy tym pozostanie niezmiennie praktyczna.

Kuchnia monochromatyczna – gwarancja oryginalności

Nowoczesny charakter uzyskamy również dzięki monochromatyzmowi, czyli poprzez zastosowanie tylko jednej barwy o różnych odcieniach. Odpowiednio balansując jaśniejszymi i ciemniejszymi tonami bez problemu powiększymy kuchnię optycznie i unikniemy wrażenia przytłaczającego monolitu. Oczywiście, nie każdy kolor będzie tu odpowiedni – wyraziste, nazbyt żywe kolory wypadną tandetnie. Unikaj też ciepłych barw, chłodna tonacja jest zdecydowanie bardziej stylowa.

48h

97,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

110,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

120,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h

Kuchnia w stylu modern – czy stal i szkło to wciąż najlepszy wybór?

Wielu osobom hasło „nowoczesny styl” kojarzy się z połączeniem szkła oraz stali. Fuzja lansowana w filmach i branżowych pismach zdecydowanie ma swój urok… jednak w kuchni nie sprawdzi się on najlepiej. Taka industrialna stylistyka jest niezwykle surowa, może wręcz nawet ascetyczna i raczej odbiera apetyt, zamiast go wzmagać. :( W opozycji do tego wybierz szlifowany kamień lub beton architektoniczny – to one dzisiaj symbolizują to, co stal i szkło dziesięć lat temu.

Awangardowa kuchnia – czy oryginalność popłaca?

Stylem, który ciężko jednoznacznie zdefiniować, jednak stanowczo wpisuje się w nurt „modern” jest awangarda. Niecodzienne akcenty w architekturze są niczym porywające zwroty akcji w filmie i – zaserwowane w rozsądnej ilości – mogą stworzyć dzieło, o którym trudno zapomnieć. Niezwykłe, geometryczne kształty, niecodzienne materiały, kontrowersyjne kolory czy absolutnie zaskakujące instalacje oświetleniowe to prosta droga do wykreowania kuchni jedynej w swojej rodzaju, w której wizyta będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem. Istnieje co prawda duże prawdopodobieństwo – czy też może wręcz ryzyko – że nikt poza samym właścicielem nie zrozumie oryginalnego stylu pomieszczenia, jeśli jednak ktoś ma w sobie dość odwagi, by śmiało eksperymentować z aranżacyjnymi prawidłowościami, to raczej nie będzie brał sobie do serca opinii innych. A Ty odwagę masz?

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł