Rozkładane stoły z metalowymi nogami – praktyczne porady

Dodano: 2021-10-08    |    Porady: Jak wybrać meble jadalniane?
Rozkładane stoły z metalowymi nogami – praktyczne porady

 

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni stanowi nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które starały się samodzielnie zaprojektować swoje wnętrze. Trudności nastręcza przy tym nie tylko wybór interesującego nas produktu spośród setek innych, ale również jego dopasowanie do dopiero projektowanej przestrzeni. Z uwagi na te trudności wiele osób decyduje się powierzyć zadanie aranżacji wnętrza – w tym wyboru mebli – profesjonalistom, czyli projektantom wnętrz. Wciąż jednak niektórzy wolą „wziąć sprawy w swoje ręce” i samemu zmierzyć się z aranżacyjnymi wyzwaniami. Dla tych osób skierowane są specjalne teksty poradnikowe zawierające praktyczne wskazówki z zakresu projektowania. Jeśli jesteś jedną z takich osób, koniecznie zapoznaj się treścią niniejszego artykułu. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając do jadalni stoły na metalowych nogach.

48h

Cena od: 2999,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 2749,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 2749,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h

Dlaczego warto wybrać rozkładane stoły na metalowych nogach?

Zacznijmy od pytania, dlaczego warto wybrać do jadalni stół rozkładany. Stoły rozkładane cieszą się wśród klientów dużą popularnością. Jest ona spowodowana przede wszystkim walorami użytkowymi rozkładanych produktów. Często zdarza się, że nie dysponujemy dużą jadalnią (np. gdy mieszkamy w bloku) i naszym priorytetem w toku prac projektowych jest „optymalizacja” przestrzeni, czyli jak najlepsze jej wykorzystanie. W takiej sytuacji nieoceniona okaże się możliwość rozkładania i składania stołu. Jeśli odwiedzą nas goście, będziemy w stanie zapewnić im komfort w trakcie wspólnego obiadu. Jeśli zaś pozostajemy sami w domu, możemy zaoszczędzić wiele miejsca, dostosowując rozmiary stołu do naszych potrzeb. Dlaczego natomiast warto zdecydować się na stoły na metalowych nogach? W tym przypadku decydujące są przyczyny natury estetycznej. Stoły do jadalni na metalowych nogach będą świetnym uzupełnieniem nowoczesnego wystroju. Klienci doceniają zwłaszcza połączenie metalu z drewnem, z którego wykonany jest blat. Last but not least – należy wspomnieć o stabilności, którą zapewniają metalowe nogi. Jest ona ważna w szczególności wówczas, gdy wśród domowników znajdują się dzieci dopiero odkrywające świat.

Złóż i rozłóż, czyli jak działają stoły do jadalni na metalowych nogach

Warto poświęcić kilka słów na omówienie mechanizmu rozkładania zastosowanego w stołach. Możliwość powiększenia powierzchni mebla zapewniają specjalne wkładki wydłużające bądź dostawki, które montuje się na końcach blatu. W zależności od modelu wkładki i dostawki mogą być przechowywane osobno bądź pod blatem. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety – w pierwszym przypadku stół jest mniejszy, co może mieć duże znaczenie, jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią. W drugim natomiast elementy dodatkowe są zawsze pod ręką i nie wymagają osobnego miejsca na przechowywanie. Niektóre stoły na metalowych nogach wyposażone są w kilka wkładek czy dostawek (do pięciu). Co jednak ważne, nie jest konieczne, by używać ich wszystkich naraz – samemu możemy zdecydować o tym, jaką powierzchnię blatu uzyskamy.

48h

Cena od: 1899,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 2859,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1512,00 zł 1592,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Drewniany stolik z metalowymi nogami – na co zwrócić uwagę?

Wybierając stół rozkładany, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwsza z nich – dla wielu osób najważniejsza – wiąże się z wykonaniem stołu. Różnice między poszczególnymi modelami dotyczą zazwyczaj nóg oraz blatu. Wielu klientów decyduje się wybrać stół wsparty na czterech prostych nogach. Nie jest to jednakże jedyne możliwe rozwiązanie. Do wyboru mamy również nogi skośne i krzyżujące się, a także stoły na dwóch nogach – najczęściej w postaci stabilnych płóz. Niezależnie od konstrukcji nogi metalowe są zwykle malowane metodą proszkową – niesłabnącą popularnością klientów cieszy się czerń doskonale współgrająca z barwą blatu. Stoły na metalowych nogach wyposażone są w blaty wykonane z litego drewna bądź płyty meblowej. O zaletach litego drewna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto natomiast podkreślić, że jakość stołów wykonanych z płyty jest równie zadowalająca – pozwala ona zachować wrażenie naturalności mebla, a ponadto dzięki jej zastosowaniu stoły są atrakcyjne pod względem finansowym. Można jeszcze na marginesie dodać, że wielbiciele minimalizmu z pewnością docenią blaty w odcieniach bieli wykonane na wysoki połysk – idealne do nowoczesnej jadalni.

W poszukiwaniu stylu – stoły na metalowych nogach w stylu loftowym i industrialnym

Kwestią nie mniej ważną od sposobu wykonania stołu jest konieczność jego dopasowania do reszty wnętrza. W tym kontekście pojawia się pytanie o to, w jaki styl powinien wpisywać się wybrany przez nas model. Klienci chętnie sięgają po stoły na metalowych nogach w stylu loftowym i industrialnym. Pierwsze różnią się od drugich przede wszystkim pod względem wykonania – konstrukcje stołów loftowych sprawiają wrażenie stosunkowo lekkich, a do budowy ich podstaw wykorzystuje się najczęściej cienkie, metalowe profile. W przypadku stołów industrialnych jest odwrotnie – za sprawą wykorzystanych materiałów meble sprawiają wrażenie ciężkich i masywnych.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2355,00 zł 2479,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2042,00 zł 2149,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1205,00 zł 1269,00 zł
Koszt dostawy: 139,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Stół drewniany na metalowych nogach – rozkładany must-have

Rozkładane stoły na metalowych nogach docenią wszystkie osoby, które poszukują praktycznych rozwiązań w jadalni. Praktyczność ta idzie w tym przypadku w parze z wysokimi walorami estetycznymi – stoły na metalowych nogach sprawdzą się w jadalniach urządzonych zarówno klasycznie, jak i nowocześnie. Zadanie wyboru odpowiedniego modelu, choć wymagające, nie jest niemożliwe. Kieruj się naszymi wskazówkami, a z pewnością wybierzesz produkt spełniający Twoje oczekiwania.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł