Akcesoria do domu

Akcesoria do domu to niezwykle szeroka gama produktów, które otaczają naszą codzienną rzeczywistość. W zasadzie pod tym pojęciem możemy rozumieć każdy przedmiot, który w tej chwili masz pod ręką, albo którego potrzebujesz do wykonania konkretnej czynności pośród czterech ścian. Wśród rzeczy powszechnego użytku, jedna grupa produktów wyróżnia się szczególnie w naszych gospodarstwach domowych. To tekstylia, które już dawno przestały służyć jedynie czynnościom związanym z porządkami.
Tekstylia domowe, jak i wszystkie inne akcesoria zgromadzone w naszych mieszkaniach, towarzyszą nam w każdym pomieszczeniu. Nie ważne, czy są to tekstylia kuchenne, jak bieżniki i rękawice, czy inne tkaniny, które mają swoje miejsce w salonie - muszą być nie tylko praktyczne, bo coraz częściej odpowiadają za walory dekoracyjne. Tak jest np. z kompletami pościeli do sypialni, które oprócz wygody spania, tworzą kontrast z zasłonami lub dywanem, nadając pomieszczeniu odprężający klimat. Tekstylia przestały być po prostu zwyczajnymi ścierkami i ręcznikami, a zaczęły być gustownymi dodatkami w domowym krajobrazie. Choć zwracamy coraz większą uwagę na wszystkie wyroby tekstylne, ostała się jedna grupa tkanin i materiałów, do których mamy szczególne wymagania. To tekstylia dziecięce, które mają styk z delikatnym ciałem maluszków i za wszelką cenę pragniemy zadbać, by ów kontakt był jak najmniej szkodliwy dla naszych pociech. Dlatego przy wyborze koców, prześcieradeł dziecięcych lub kokonów niemowlęcych stawiamy na tekstylia z materiałów o wysokiej jakości, potwierdzonej przeróżnymi atestami. Dopiero gdy to się uda staramy się, aby doskonale komponowały się z aranżacją pokojów dla dzieci Bez względu na przeznaczenie, zarówno tekstylia do pokoju dziecięcego, jak i te ogólnie do domu, muszą spełniać nasze wysokie oczekiwania. Tekstylia godne zaufania to takie, które sprostają wszystkim naszym potrzebom, a przy okazji wykażą się długą żywotnością. W końcu przyzwyczajamy się do nich i jest nam ciężko pożegnać się z nimi, gdy do naszych mieszkań dobijają się nowe trendy wystroju wnętrz.

Tekstylia godne zaufania - kiedy mamy z nimi do czynienia?


Byłoby dużym uproszczeniem stwierdzenie, że tekstylia godne zaufania to jedynie te, których przez wiele lat nie potrafimy zużyć. Oczywiście trwałość produktów wpływa na nasze zaufanie, jednak w przypadku tekstyliów na równi istotne są także praktyczność produktów i walory dekoracyjne. To dlatego tekstylia do domu podkreślają nastrój każdego pokoju, a nierzadko również odpowiadają porom roku. Tekstylia rzucają się w oczy, dlatego ich zastosowanie rozszerza się. Na przykład poduszki mogłyby ograniczać się jedynie do roli zagłówka lub jako oparcie, ale ułożone na sofie mogą świetnie korespondować z aurą panującą za oknem. To jest widoczne choćby zimą - wówczas poduszki w ciepłych barwach potrafią wprowadzić do salonu odrobinę lata, za którym się już stęskniliśmy. To samo można powiedzieć o tekstyliach kuchennych - za ich sprawą kuchnia lub jadalnia przestaje być jedynie miejscem, w którym domownicy oddają się kulinarnym rytuałom. Z kolei tekstylia dla dzieci odpowiadają przede wszystkim za wygodę dla maluszków, ale także za bezpieczeństwo Możemy to dostrzec w przypadku prześcieradeł dziecięcych z gumką. Dzięki gumce prześcieradło nie zawija się i nie zsuwa z materaca, co pozwala spać spokojnie nie tylko niemowlętom, ale i rodzicom - ich sen będzie komfortowy, gdy mają świadomość, że prześcieradło nie owinęło ich pociechy i nie sprawiło mu problemów z oddechem. Bezpieczeństwo tekstyliów dziecięcych ma związek także z materiałami wykonania. Często szorstkie tkaniny mogą prowadzić do podrażnień skóry, a niektóre materiały wywołać reakcje alergiczne. Można temu zapobiec zaopatrzając szkraba w pościel, prześcieradła i inne akcesoria, które posiadają specjalne atesty lub certyfikaty. Mowa tu głównie o produktach lnianych, jedwabnych i bawełnianych, które cechują się niezwykle delikatnym splotem, a jednocześnie są to materiały antyalergiczne. Ważne też by zwrócić uwagę, czy tkanina posiada termoregulację, czyli zdolność do obniżania temperatury ciała w gorące noce i dawania więcej ciepła w noce chłodniejsze. Jak widać tekstylia dla dzieci muszą spełniać szereg potrzeb, o których mógłbyś nie pomyśleć podczas pierwszych zakupów. Osobnych kilka słów wypada poświęcić tzw. tekstyliom hotelowym. To ogół tekstyliów, których nazwa bierze się stąd, że są to pozycje najczęściej spotykane w hotelach. Są to jednak te wyroby tekstylne, które spotykamy także w domach - np. ręczniki, szlafroki lub pościel sypialniana. Aby tworzyły one ład i harmonię w Twoim mieszkaniu, warto dobrać je wszystkie wedle jednego klucza. Innymi słowy - wyselekcjonować tak, żeby żyły w zgodzie z wystrojem pomieszczenia. Dlatego też zadbaj, aby ręczniki nie cechowały się zgoła odmienną, lecz pokrewną kolorystyką (w innym wypadku wyglądałoby to tak, jakby każdy ręcznik był z „innej parafii”), a wszelkie wzory na pościeli nie stały w sprzeczności z aranżacją Twojej sypialni. Dopiero wtedy będziesz mógł powiedzieć, że Twoje tekstylia domowe są godne zaufania!

 

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł