Organizery i pojemniki na drobiazgi pomocne w sprzątaniu

Dodano: 2016-12-23    |    Porady: Systemy przechowywania - porady
Organizery i pojemniki na drobiazgi pomocne w sprzątaniu

 

Chyba nikt z nas nie lubi, gdy w domu panuje nieporządek. Samo sprzątanie nie jest tak dużym wyzwaniem. O wiele większym jest na przykład organizacja małej kuchni w celu nie tylko uzyskania większej estetyki przestrzeni, ale również większej jej ilości. Podpowiadamy, jakie meble  warto kupić i na co zwrócić uwagę podczas zakupu poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, aby można było je z łatwością uporządkować.

Organizacja małej kuchni. Od czego zacząć kuchenne rewolucje?

Kuchnia to niewątpliwie pomieszczenie, gdzie w całym domu dzieje się najwięcej i w którym znajduje się największa ilość wyposażenia. Dokonując zakupu mebli do kuchni, zwróćmy uwagę na udostępnione przez producentów rozwiązania, które pozwolą nam na segregowanie poszczególnych rzeczy. Dostępne obecnie na rynku meble wyposażone są w rozmaite, mniejsze i większe szuflady, , które można doposażyć w gotowe i dedykowane do danego modelu wkładki do szuflad. To zdecydowanie pozwoli nam na zachowanie pewnego logicznego porządku, który sprawi, że chociażby poszukiwanie przypraw podczas gotowania nie będzie już tak czasochłonne. Jeśli dysponujemy dodatkowym miejscem, warto przeznaczyć je na przyprawnik. Można na na niego przeznaczyć jedną z szuflad lub zakupić przyprawnik wolnostojący. Urządzając pomieszczenie, jakim jest kuchnia, warto pomyśleć nad specjalną szafką na garnki oraz stojaki na talerze. Takie rozwiązania dostępne są zazwyczaj w formie obrotowych koszy, które umieszczane są w narożnikowej części szafek. Stojaki na talerze natomiast stosowane są w szufladach. Wkładki do szuflad pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i jego efektywne wykorzystanie, a do tego wprowadzają ład i porządek wśród naczyń do gotowania. Dla małych kuchni dobrym i prostym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować nadmierną ilość naczyń podczas zmywania, jest zakup piętrowej suszarki lub zmywarki. Dzięki suszarce na naczynia nie będziemy zmuszeni do ciągłego ich wycierania, a zmywarka pozwoli nam na chwilę odpoczynku i również zagwarantuje suche i czyste naczynia.

48h
nowość

Cena od: 638,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 476,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 418,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

W toalecie i łazience powinien panować porządek

Toaleta i łazienka to dwa pomieszczenia, gdzie możemy znaleźć pełne półki kosmetyków. Jeżeli chcemy, aby panował w nich porządek, a w momencie, kiedy odwiedzają nas goście, nadmierne ilości kosmetyków, nie wprawiały nas w zakłopotanie, dobrze jest się wyposażyć w kilka dodatkowych rzeczy, takich jak organizery i pojemniki na drobiazgi. W przechowywaniu kosmetyków pomogą nam dodatkowe szafki naścienne oraz przyścienne. To właśnie w takich szafeczkach możemy ukryć znaczące ilości naszych rzeczy, których nie chcemy wystawiać do oglądania, niczym na ekspozycji sklepowej. Wybierając lustro do łazienki, powinniśmy zdecydować się na szafkę z lustrem, ponieważ nie będzie ona zajmować żadnej przestrzeni, a pomoże nam w przechowywaniu najbardziej potrzebnych rzeczy. Co jednak zrobić z kosmetykami, które używamy codziennie do kąpieli? Zamiast składować je wszystkie na krawędzi brodzika lub wanny, możemy zaopatrzyć się w specjalne pojemniki na drobiazgi, które powiesimy pod prysznicem, lub nad wanną. Dzięki takiemu przechowywaniu, nawet tych widocznych kosmetyków, uzyskamy wizualne wrażenie nie tylko czystości i panującego ładu, ale również większej przestrzeni.

W sypialni też możemy dokonać cudów

Urządzając nasz dom, podczas wyboru mebli do sypialni, w której ponad 90% z nas posiada nie tylko łóżko, ale również szafę i jeszcze parę innych rzeczy, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na wybierane przez nas meble. Sypialnia jest na tyle intymnym pomieszczeniem, że prócz samej funkcji spania, pełni jeszcze funkcję garderoby i małego składziku innych różności lub nawet biura. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak dużym mieszkaniem dysponujemy. W celu zaoszczędzenia miejsca w sypialni, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup łóżka, w którym materac i rama ze stelażem tworzą jedną całość. Pozwoli to na zaoszczędzenie kilkudziesięciu cm2 w pomieszczeniu. Ponadto, wybierając szafę, postawmy na rozwiązanie typu komandor. Obecnie produkowane szafy z drzwiami przesuwnymi dają wiele możliwości związanych z dodatkowym doposażeniem, które pozwoli na jeszcze lepsze uporządkowanie rzeczy. Taka szafa ma też jeszcze jedną istotną zaletę:, może być bardziej płytka, ale o wiele bardziej szeroka.  Dzięki temu szafa nie będzie aż tak mocno odstawać od ściany, a jednocześnie będzie nadal pakowna.

Cena od: 969,00 zł
Koszt dostawy: 179,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 969,00 zł
Koszt dostawy: 159,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 579,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Wpływ na przestrzeń mają nie tylko meble, ale również ich ustawienie

Sam wybór odpowiedniego mebla to połowa sukcesu. Ważne jest też odpowiedni dobór ustawienia poszczególnych elementów. Nie starajmy się na siłę wszystkiego ustawiać pod ścianą. O wiele lepszym rozwiązaniem jest ustawienie, które będzie wykorzystywać niezagospodarowaną przestrzeń. Takim ustawieniem jest na przykład umiejscowienie mebli prostopadle do ścian. Dzięki temu możemy niekiedy uzyskać kolejną dodatkową przestrzeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł