O czym należy pamiętać podczas wyboru mebli dziecięcych?

Dodano: 2016-11-07    |    Porady: Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?
O czym należy pamiętać podczas wyboru mebli dziecięcych?

 

Mogłoby się wydawać, że dziewięć miesięcy to wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na nadejście dziecka. Z tym stwierdzeniem nie zgodzi się większość rodziców, którzy potomka przywitali zanim jeszcze skończyli urządzać jego (lub jej) pokój. Nie chcesz skręcać łóżeczka w pośpiechu i na ostatnią chwilę wybierać mebli? Dla rodziców dzieci mniejszych, większych oraz tych, które dopiero się pojawią, przygotowaliśmy aranżacyjny niezbędnik.

Cena od: 689,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 829,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 639,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Estetyczne? Praktyczne? Nie — meble do dziecięcego pokoju powinny być przede wszystkim bezpieczne!

Najważniejszą misją każdego rodzica jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom — i to już od momentu ich narodzin. Dlatego zasłaniamy gniazdka, usuwamy niebezpieczne przedmioty z drogi maluchów, a leki trzymamy poza ich zasięgiem. Przyszłe mamy z żalem wygotowują swoje ubrania, a tatusiowie znajdują nowe lokum dla kolekcji narzędzi. Tymi samymi względami powinieneś kierować się podczas wyboru mebli. Pod lupę musisz wziąć więc wszystkie kanty i wystające, potencjalnie niebezpieczne elementy. To jednak dopiero początek! Na drugi ogień idą farby oraz materiały wykorzystywane do zbudowania i wykończenia mebli. W zależności od kraju, w którym powstały, spełniać będą narzucone przez tamtejszy rząd wymogi. Certyfikaty bezpieczeństwa i atesty musisz przestudiować równie uważnie, co blogi i poradniki healthy mam. Małe dzieci dopiero kształtują swój system odpornościowy, są więc dużo bardziej narażone na szkodliwe substancje, a związki niegroźne dla dorosłego człowieka, dla bobasa mogą okazać się toksyczne.

Materac do dziecięcego łóżka — wygoda to Twoje najmniejsze zmartwienie

Każdy przyszły rodzic powinien również odświeżyć swoją wiedzę na temat materaców. Kiedyś wybór był zdecydowanie mniejszy i liczyło się głównie to, żeby sprężyny za mocno nie wpijały nam się w ciało podczas snu. Dzisiaj producenci materacy mają naprawdę szerokie pole do popisu, a poszczególne modele różnią od siebie w znacznym stopniu.

Dzieci chętnie kolekcjonują wszelkiego rodzaju wysypki, alergie i stany zapalne. Podrażnienia skórne to nie tylko względy estetyczne, lecz przede wszystkim ból oraz dyskomfort (no i co na ich widok powie teściowa?). Bobas, który nieustannie odczuwa swędzenie lub pieczenie nie będzie spał jak przysłowiowe dziecko, a w całonocnej histerii obowiązkowo będą towarzyszyć mu rodzice.

Cena od: 6135,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 8 tygodni

Cena od: 6485,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 8 tygodni

Cena od: 6135,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 8 tygodni

Jaki materac do dziecięcego łóżeczka kupić, aby uniknąć alergii i wysypek?

Jak oszczędzić sobie zmartwień, a dziecku różnego rodzaju wykwitów i pokrzywek? Podstawowy ekwipunek każdego rodzica to oczywiście odpowiednie ubranka, stosowna pościel, starannie wyselekcjonowany proszek do prania i… dobrze dobrany materac. Na nic starania, jeśli Twoje dziecko całe noce spędzać będzie na wilgotnym, nieprzewiewnym podłożu, które błyskawicznie stanie wylęgarnią drobnoustrojów. Co jeszcze może żyć w takim materacu? Lista nieproszonych gości jest długa — pleśń, grzyby, roztocza, bakterie, a nawet pajęczaki szykują się do snu równolegle z Twoim maluchem. A dzieci, rzecz jasna, wcale nie ułatwiają nam pracy. Nawet starszym pociechom zdarza się moczyć w nocy, a niezależnie od kategorii wiekowej, dzieci są prawdziwymi specjalistami w rozlewaniu, rozsypywaniu i rozsmarowywaniu jedzenia po wszystkim dookoła. Wybierz więc materac wykonany z szybkoschnącego, przewiewnego, porowatego materiału, który łatwiej będzie Ci doczyścić i wysuszyć. Jeśli Wasz maluch to prawdziwy mistrz świata w brudzeniu, rozważcie zakup dodatkowego pokrowca. W razie konieczności można go po prostu ściągnąć i wrzucić do pralki, a sam materac pozostanie czysty.

Jakie dziecięce meble gwarantują zdrowy sen?

Przewiewny, „oddychający” materac to oczywiście podstawa, ale jeśli nie chcesz, by w łóżeczku Twojego malucha harcowała zgraja mikroskopijnych intruzów, wybierz mebel o konstrukcji sprzyjającej zachowaniu materaca w czystości (czyli niezbyt zabudowany). Zwróć uwagę na powierzchnię — czy łatwo będzie Ci ją wyczyścić i czy nie ma w niej zbyt wielu zakamarków, w których gromadzić się będzie trudny do usunięcia kurz i brud.

Cena od: 1009,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 669,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 669,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Dziecięce meble do pokoju — jakie wybrać, by żyło (myło) się łatwiej?

Skoro wiesz już, co masz zrobić, aby dzięki meblom dziecięcy pokój przeistoczyć w prawdziwą fortecę, skupmy się na kwestiach bardziej praktycznych. Fakt, że dzieci rosną jak na drożdżach, jest dla ich rodziców źródłem ogromnej radości, jednak przy okazji przysparza problemów organizacyjnych. Dwuletni bobas potrzebuje innych rzeczy, niż dziecko dwumiesięczne lub sześcioletnie. Czy to oznacza, że dziecięcy pokój musisz urządzać na nowo właściwie co kilkanaście miesięcy? Nie, jeśli od samego początku podejdziesz do tej kwestii z pragmatyzmem i rozwagą. Producenci dziecięcych mebli, prawdopodobnie czerpiąc ze swojego własnego doświadczenia, oferują zestawy zaprojektowane tak, aby meble można było dokupić i wymieniać stopniowo. Dzięki takiemu modułowemu zestawowi będziesz mógł jedynie rozwijać aranżację i dopasowywać wyposażenie do bieżących potrzeb dziecka, zamiast wymieniać je na całkiem nowe.

Na koniec pomyśl też o sobie — to w końcu Ty będziesz ten pokój czyścił i sprzątał, przynajmniej przez kilka pierwszych lat życia dziecka (chociaż u niektórych jednostek stan ten utrzymuje się znacznie dłużej). Zweryfikuj więc, z czego wykonano meble i czym pokryto ich powierzchnię — a przede wszystkim, czy ślady po kredkach, pisakach, plastelinie i jedzeniu usuniesz z nich łatwo i skutecznie.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł