Łóżeczko dziecięce podstawą kolorowych snów

Dodano: 2016-07-14    |    Porady: Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?
Łóżeczko dziecięce podstawą kolorowych snów

 

Wszyscy rodzice przyznają zgodnie — chociaż wydawać by się mogło, że 9 miesięcy to naprawdę mnóstwo czasu, przygotowanie się w tym czasie na nadejście dziecka graniczy z cudem. Z pozoru takie nowonarodzone bobasy wcale nie potrzebują wiele — jak to się więc dzieje, że przez ponad pół roku nie jesteśmy w stanie urządzić tego jednego pokoiku? Naszym zdaniem dzieje się tak między innymi przez zbyt duży wybór i zalew sprzecznych informacji. Chociaż daleko nam do instamatek i życiowych influencerek, to jednak o meblach wiemy dosłownie wszystko. Dlatego dzisiaj przybywamy z pomocą dla przyszłym rodziców i rozwiewamy wątpliwości na temat różnych łóżeczek dla dzieci.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2218,00 zł 2335,00 zł
Koszt dostawy: 179,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 2180,00 zł 2295,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 2180,00 zł 2295,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Łóżeczka dziecięce z barierkami chroniącymi dziecko przed upadkiem

Każdy rodzic wie, że powiedzenie „spać jak dziecko” nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Dzieci najczęściej śpią krótkim, niespokojnym i przerywanym snem, a gdyby puścić je wolno, to obudziłyby się w zupełnie innym pomieszczeniu. Oczywiście po drodze nabiłyby sobie niejednego guza, dlatego absolutną podstawą łóżeczek dla najmniejszych bobasów są boczne kratki, chroniące dziecko przed wypadnięciem.

Łóżka dla najmłodszych dzieci, które rosną razem z nimi

Rodzice starają się zwykle myśleć przyszłościowo, a producenci dziecięcych mebli najwyraźniej przejęli od niech ten dobry zwyczaj. W ten sposób powstały łóżka z funkcją tapczanika, czyli po prostu ze zdejmowanymi barierkami ochronnymi. Ich demontaż jest na tyle prosty i intuicyjny, że w kilka sekund dokona go nawet najbardziej niewyspany rodzic. Wiele modeli ma wręcz po kilka wariantów umieszczenia stelaża — takie łóżka mogą wędrować wraz z Twoim dzieckiem przez różne stadia jego rozwoju (chociaż materac będzie trzeba zmienić przynajmniej raz — podczas odzwyczajania bobasa od pieluch).

Cena od: 2569,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 3339,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
Więcej kolorów

Cena od: 3099,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Łóżeczka dziecięce z regulowanymi barierkami

Pole manewru bywa naprawdę ogromne, a regulacjom podlegają i boczne barierki, i wysokość leżyska. Możesz zdemontować jedną stronę, tworząc łóżeczko „półotwarte”. Możesz jedną z barierek obniżyć, by dziecko samodzielnie wchodziło i wychodziło z łóżka, lecz nie wypadło z niego przez sen. Niektóre modele ten problem rozwiązują dając rodzicom możliwość wyciągnięcia jednego szczebelka. Możesz też jedną stronę zabezpieczeń zamienić na dwie niskie, umieszczane po bokach barierki tak, aby w środku zostawić większemu już maluchowi wygodne wejście. Ostatnią opcją, którą mają niektóre modele dziecięcych łóżeczek, jest całkowity demontaż wszystkich bocznych barierek. To wariant dla najstarszych dzieci, bowiem otrzymujemy normalne, pozbawione zabezpieczeń łóżko.

Jakie materac do dziecięcego łóżeczka?

Jeśli chcesz spokojnie przespać noc to najpierw ten spokój musisz zapewnić swojemu dziecku. A na komfort i bezpieczeństwo jego snu, oprócz łóżka, wpływa także materac. Noworodkom poleca się materace miękkie lub o średniej twardości. Taka sprężystość okazuje się najkorzystniejsza dla ich prawidłowego rozwoju. Materac musi być także hipoalergiczny i przewiewny tak, aby łatwo sechł i nie kusił swoim ciepłym, wilgotnym wnętrzem roztoczy, pleśni, bakterii, grzybów ani innych paskudztw.

Pojemne łóżeczka dziecięce z dodatkowymi szafami i szufladami

Choć każdy rodzic absolutnie wszystko robi z myślą o swoich pociechach, nie zapominajmy, że kupując łóżeczka dla naszego noworodka powinniśmy pamiętać, że całkowitą opiekę nad tym noworodkiem sprawujemy my. Ilość pieluch, kocyków, kołderek i innych artykułów tekstylnych przyprawia o zawrót głowy, a wybierając odpowiednio skonstruowane łóżeczko dziecięce możemy zafundować sobie przy okazji zdumiewająco pakowny mebel. Dla szafek i szuflad nie jest zarezerwowana wyłącznie przestrzeń pod leżyskiem — przejrzyj kilka stron naszej oferty, a zaskoczy Cię, gdzie producenci potrafią „wcisnąć” szafki, półki i półeczki. Łóżka, ale i pozostałe meble do dziecięcych pokoi potrafią być naprawdę pojemne. Szkoda byłoby zmarnować taką okazję!

Cena od: 1495,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
-5%
promocja

Cena od: 1410,00 zł 1485,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 1410,00 zł 1485,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Praktyczne łóżeczka dziecięce z przewijakiem i nie tylko

Rodzicom bardzo często brakuje dodatkowej pary rąk. Tej producenci mebli nie są w stanie zapewnić, mogą jednak choć trochę uprościć Ci życie i opiekę nad maluchem. W tym celu projektują więc dziecięce łóżeczka sprytnie połączone z przewijakami, modele wyposażone w dodatkową funkcję kołyski, a także łóżeczka narożnikowe, które pozwolą Ci optymalnie zagospodarować przestrzeń w dziecięcym pokoju. Do niektórych łóżek możesz dokupić ponadto pasujące do nich wizualnie fotele bujane, które jeszcze bardziej ułatwią Ci ukołysanie bobasa do snu.

Podobno małe dzieci to małe kłopoty, a dopiero duże dzieci to duże kłopoty. Tak? Spróbujcie powiedzieć to rodzicom, którzy tygodniami nie mogą podjąć ostatecznej decyzji w sprawie wyposażenia pokoju ich dziecka. Nie ma w tym nic dziwnego — w końcu gra toczy się o komfort i niezakłócony rozwój ich potomków, a więc o naprawdę wysoką stawkę.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł