5 ważnych cech czyli jak wybrać łóżeczko bezpieczne dla dziecka

5 ważnych cech czyli jak wybrać łóżeczko bezpieczne dla dziecka

 

Zakup idealnego łóżeczka dziecięcego, które zapewni komfort podczas snu, nie należy do najprostszych. Przy wyborze normalnego łóżka, w którym my, dorośli, spędzamy średnio 8 godzin w ciągu doby, pojawia się zaledwie kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. W przypadku nowego członka rodziny, łóżeczko niemowlęce powinno być przede wszystkim bezpieczne, komfortowe i funkcjonalne. W końcu spędzi on w nim prawie cały pierwszy rok swojego życia. Dlatego tak ważne jest, by zwrócić uwagę w szczególności na te 5 cech. Tylko wtedy nasze dziecko będzie czuło się komfortowo, a my nie będziemy musieli martwić się o jego bezpieczeństwo.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2218,00 zł 2335,00 zł
Koszt dostawy: 179,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 1848,00 zł 1945,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 1259,00 zł 1325,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Ranking łóżeczek niemowlęcych – co jest dostępne na rynku

Wybierając łóżeczko niemowlęce dla dziecka, bezpieczeństwo powinno być naszym głównym wyznacznikiem. Obecnie sklepy z akcesoriami dla dzieci kipią rozmaitymi modelami łóżeczek, które są bardzo ładne i funkcjonalne, ale czy na pewno bezpieczne? Jeśli chodzi o łóżeczka dla dzieci, możemy spotkać się z takimi jak łóżko dostawne lub łóżko z szufladą, a także łóżeczkami z innymi funkcjami, które mogą okazać się dla nas istotne i przydatne, a z czasem pozwolą na dopasowanie łóżeczka do naszej pociechy. Tylko na co zwrócić uwagę, aby to wszystko było bezpieczne? Oto 5 podstawowych wyznaczników, które podpowiedzą, jak wybrać łóżeczko dla dziecka :


1. Regulacja wysokości materaca - niewątpliwą zaletą tej funkcji jest możliwość dostosowania łóżeczka do fazy rozwojowej naszego dziecka. W momencie, kiedy dziecko jeszcze nie potrafi siadać, ani wstawać, możemy ustawić najwyższy poziom, co ułatwi nam schylanie się do niego. Kolejne poziomy są dedykowane pozostałym dwóm fazom rozwoju, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siadać oraz próbuje już wstawać. Przy tej funkcji warto zwrócić uwagę na to, jaka jest odległość od materaca do barierki łóżeczka. Głębokość w momencie, kiedy dziecko tylko leży, nie powinna być mniejsza niż 30 cm.

2. Przesuwny w górę i w dół bok łóżeczka – również ułatwi nam wkładanie i wyjmowanie maleństwa. Powinniśmy zwrócić jednak uwagę na to, czy dziecko samo nie zdoła odbezpieczyć boku łóżeczka i go otworzyć.

3. Wyjmowane szczebelki – zaczynają być przydatne w momencie, kiedy nasze dziecko zacznie już samodzielnie chodzić. Dzięki tej funkcji dziecko będzie mogło samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Musimy również sprawdzić, czy mechanizm wyjmowania szczebelków nie pozwala na to, aby dziecko samodzielnie mogło to robić.

4. Kółka transportowe – pozwolą na szybkie przestawienie łóżeczka z jednego do drugiego miejsca. Dla bezpieczeństwa powinny mieć koniecznie blokady skonstruowane w taki sposób, aby dziecko nie mogło zrobić sobie krzywdy i samo ich odbezpieczyć.

5. Osłony na boki łóżeczka i krawędzie – w niektórych modelach są one standardowe, w innych do dokupienia, jako wyposażenie opcjonalne. Zabezpieczają łóżeczko przed obgryzaniem przez dziecko. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu nie tylko krawędzi, ale również boków wewnątrz łóżeczka, aby dziecko w momencie, kiedy będzie zaczynało wstawać, przy upadku nie miało możliwości uderzyć się o szczebelki łóżeczka główką.

Cena od: 1015,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 1119,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 1015,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

48h

Cena od: 1059,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja

Cena od: 569,00 zł 599,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 369,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Dodatkowa funkcjonalność, która ułatwi nam opiekę nad dzieckiem

Niektóre z łóżeczek wyposażone są również w funkcję kołyski. Występuje w nich mechanizm, który pozwala na bujanie. Wybierając taki model łóżeczka, istotne jest, abyśmy zwrócili uwagę na jego stabilność oraz sposób zabezpieczenia kołyski w pozycji nieruchomej. Wszystko po to, aby dziecko nie miało możliwości zrobienia sobie krzywdy. Ponadto, na rynku dostępne są łóżeczka z szufladą, które od razu wyposażone są w dodatkowe półki ułatwiające składowanie. Jest to niewątpliwie przydatna dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać na ubranka, pieluchy i niezbędne akcesoria. Dostępne są również łóżeczka dostawne umożliwiające połączenie z łóżkiem rodziców lub łóżeczka wyposażone w przewijak.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka dla dzieci?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykończenie, zastosowane do produkcji łóżeczka materiały oraz impregnaty i farby, którymi zostało pokryte. Nie możemy przecież pozwolić, aby dziecko skaleczyło się w miejscu, gdzie powinno czuć się najbezpieczniej. W przypadku farby powinniśmy sprawdzić, czy łóżeczko nie oddaje koloru przy kontakcie z wodą lub jakimś innym miękkim detergentem. Może się zdarzyć, że podczas obgryzania przez dziecko łóżeczka, farba zacznie się rozpuszczać. To również może zagrażać jego bezpieczeństwu. Nie zapominajmy też o doborze odpowiedniego materaca, który sprawi, że nasza pociecha będzie mogła spać komfortowo. Dzięki temu, od najmłodszych lat będzie kształtowana jego prawidłowa postawa i nie nabawi się dolegliwości związanych z odparzeniami.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł