40 ZŁ NA MEBLE ZA MIN. 800 ZŁ, KOD "MIKOŁAJ" Do końca promocji d h min sek

Meble dziecięce: na co zwrócić uwagę, by były bezpieczne?

Meble dziecięce: na co zwrócić uwagę, by były bezpieczne?

 

Kupując meble do dziecięcego pokoju, jesteśmy rozdarci. Z jednej strony kuszą nas nowoczesne, minimalistyczne fasony, z drugiej w końcu wybierać możemy spośród designerskich kształtów i feerii barw — a każdy, kto dorastał w szarym i monotonnym PRL-u docenia taką rozmaitość. Jeszcze inni fundują swoim szkrabom sypialnię, o jakiej sami marzyli będąc w ich wieku. Ilu rodziców, tyle punktów widzenia, ale jest jeden wspólny mianownik, który powinien łączyć wszystkie dziecięce pokoiki — bezpieczeństwo. Dziś na chwilę odwrócimy Twój wzrok od kolorów, fasonów i designu, i skierujemy go w mniej fantazyjną, lecz znacznie ważniejszą stronę — ku atestom, kantom i zabezpieczeniom.

Więcej kolorów

Cena od: 7927,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 6485,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 8 tygodni

Cena od: 6135,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 8 tygodni

Meble dziecięce a bezpieczeństwo — atest to podstawa

Spokojnie, nie tylko my wpadliśmy na to, że meble dla najmłodszych członków rodziny powinny być przede wszystkim bezpiecznie. Multum różnego rodzaju organizacji i komisji aż pali się, by wypunktować dokonania producentów. Istnieje więc całe mnóstwo certyfikatów, atestów i zaświadczeń, które potwierdzą, że dany wytwórca nie planuje zamachu na Twojego potomka, a do kwestii bezpieczeństwa podszedł jak należy. Oczywiście nie trzeba być też geniuszem by wiedzieć, że certyfikat certyfikatowi nierówny. O jakości samych certyfikatów świadczy poziom instytucji, która go wydaje. Osobiście radzimy kierować się opiniami, pod którymi podpisuje się Państwowy Zakład Higieny oraz świadectwami, którym towarzyszy flaga Unii Europejskiej — to jej przypisać można drastyczne wyśrubowanie norm, jakie spełniać musi wyposażenie dziecięcych pokoi.

Bezpieczne wyposażenie dziecięcego pokoju — nie tylko łóżko i materac

Spora część rodziców błędnie zakłada, że rygorystycznie należy przyjrzeć się wyłącznie łóżeczku i materacowi. Nie tędy droga — małe dzieci to duża podatność na uczulenia i alergie. U niektórych nadwrażliwość na chemikalia potrafi być tak duża, że nawet niewielka ilość zbyt agresywnych preparatów powoduje bolesne i piekące podrażnienia. Niebezpieczne związki czają się wszędzie — w farbach, klejach, impregnatach — a Ty nawet nie będziesz świadom ich istnienia, bowiem Twoja gruba, dorosła skóra zdążyła się już na nie uodpornić. Nie pozostaje Ci więc nic innego, jak tylko wnikliwie przewertować listę certyfikatów, którymi może pochwalić się producent — i to podczas urządzania całego pokoju, a nie jedynie części sypialnej.

Więcej kolorów

Cena od: 529,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Cena od: 529,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 569,00 zł
Koszt dostawy: 40,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Meble dostosowane do małych dzieci — kantom i ostrym mówimy „nie”

Wypadki chodzą po ludziach… zwłaszcza tych, którzy chodzić to się dopiero uczą. Kilka kroków i bum — nieważne, z jakim zaangażowaniem rodzice asekurują swoje dzieci, takie incydenty zdarzają się w każdym domu. Najlepszy scenariusz zakłada kilka wylanych łez, kilka krzepiących słów otuchy od mamy lub taty i szybki powrót do gry. W najgorszym występują za to kanty, ostre krawędzie oraz brzegi, pojawiające się pomiędzy Twoim szkrabem a podłogą. Takie uderzenie jest nie tylko bolesne, ale może wręcz być tragiczne w skutkach. Każdy nowy element wyposażenia pokoju dziecka powinien przejść ostrą selekcję — a do środka wpuszczamy tylko te o zaokrąglonych krawędziach i niegroźnych kantach.

Wyposażenie bezpieczne dla dzieci — meble na kółkach zostaw na później

Skoro o chodzeniu mowa, wspomnimy jeszcze kwestię równowagi (dzieci) oraz stabilności (mebli). Gdy maluchy tracą pion, odruchowo wyciągają rączki i chwytają się czego popadnie. Jeśli będą to stabilne meble — mają szczęście. Jeśli jednak trafią na model na kółkach (na przykład szafkę RTV lub stolik kawowy), odjadą razem z meblem i wcale nie będzie to udana przejażdżka. Wniosek dla rodzica jest dość prosty — tam, gdzie Twoje dzieci uczą się chodzić, stawiaj na pewne, nieruchome wyposażenie. Modelom na kółkach podziękujemy.

Meble dziecięce — uważaj na drzazgi

Wszędobylskie rączki małych dzieci mają jeszcze jeden wyróżnik — znajdą każdą drzazgę, każdy kant i nierówność. Celowe czy nie, ostre krawędzie są surowo zabronione. Zanim wstawisz mebel do pokoju swojego bąbelka, obejrzyj go dokładnie i to ze wszystkich stron — Twoje dziecko nie wie, co to „powierzchnia użytkowa” i wpakuje ciekawskie łapki wszędzie, gdzie tylko da radę.

Więcej kolorów

Cena od: 2849,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
Więcej kolorów

Cena od: 3189,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
Więcej kolorów

Cena od: 3619,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Tam, gdzie wyobraźnia może zgubić — bezpieczne meble dla dzieci

Dzieci od dorosłych odróżnia bujna wyobraźnia — teoretycznie banał, w praktyce ważna wskazówka dla rodziców, dla których wizyta w szpitalu nie jest wymarzonym punktem planu dnia. Rzeczy, które w Twoim mniemaniu stanowią po prostu kolejny nudny element wyposażenia, dla maluchów są obietnicą bajecznej przygody. Wysunięte szuflady aż proszą się o to, by wspiąć się po nich jak po drabinie, a otwarte drzwi niczym nie różnią się od huśtawki. Nigdy byś na to nie wpadł, prawda? A właśnie tak wygląda świat oczami Twojego dziecka. Inwestuj więc w dobrze zaprojektowane, solidnie wykonane meble, przy których ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest mniejsze. Rozsądny rodzic zaopatrzy się także w przeróżne zabezpieczenia i blokady drzwi. Gdyby tylko dało się kupić też dodatkową parę oczu…

Otrzymałeś dziś od nas meblowe ABC, stworzone w trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jeśli upatrzone przez Ciebie meble spełniają te założenia — bierz. Jeśli nie — zapomnij. Bo nad designem, trendami, kolorami, kokardkami i innymi detalami moglibyśmy się rozwodzić godzinami, ale w meblach dziecięcych zdecydowanie są to rzeczy drugoplanowe.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł