Krzesła konferencyjne – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Dodano: 2016-11-07    |    Porady: Jak wybrać meble biurowe?
Krzesła konferencyjne – z jakiego materiału powinny być wykonane?

 

Urządzanie biura to spełnienie marzeń każdego przedsiębiorcy — Twój starannie przygotowany biznesplan nadaje się do wcielenia w życie, pierwsze rekrutacje ruszyły, a umowa na wynajem biura została podpisana. A tu niespodzianka — okazuje się, że wyposażenie tego lokalu to już jednak wydatek, o którym dziwnym trafem zapomina wielu świeżych biznesmenów. W końcu tyle innych inwestycji ustawia się w kolejce do Twojego portfela! Tymczasem zaniedbanie lub obniżenie standardu wyposażenia biura to proszenie się o to, by Twoje pierwsze kroki w biznesie były jednocześnie ostatnimi. Czy to oznacza, że na urządzenie biura musisz przeznaczyć jakąś bajońską sumę? Całe szczęście też nie. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym biurze to sala konferencyjna. Dziś szczegółowo omówimy, z jakiego materiału powinny być krzesła konferencyjne, by służyły przez wiele lat i nie zrujnowały przy tym Twoich finansów.

1029,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: do 12 tygodni

809,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: do 12 tygodni

519,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: do 12 tygodni

Jakie krzesła konferencyjne są najwygodniejsze

Bez względu na to, czy głównym przeznaczeniem sali konferencyjnej będą wykłady i lektoraty, czy spotkania i dyskusje, jako organizatorowi powinno Ci szczególnie zależeć, by wszyscy mogli się należycie skupić. Koncentracja nie jest możliwa, jeśli siedzisz na niewygodnym stołku i wszystko Cię uwiera. Dlatego w trosce o przebieg dyskusji oraz jej uczestników, wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup krzeseł konferencyjnych tapicerowanych, które stanowią najwygodniejszy i najbardziej ekskluzywny wariant wśród opcji budżetowych.

Tapicerowane krzesła konferencyjne — nie tylko materiał, ale też ekoskóra

Do krzeseł konferencyjnych tapicerowanych zaliczamy także te, które pokryte zostały ekoskórą. To już czysty luksus w sali konferencyjnej. Syntetyczna skóra zwykle jest czarna, ciemnoczekoladowa bądź beżowa, co wynika także z wygody pielęgnacji. Oczywiście, kolor to niuans jeśli ekoskórę zestawimy z tapicerką, drewnem lub tworzywem sztucznym — jest ona na szarym końcu listy faworytów konserwatorek powierzchni płaskich. Ekoskóry nie można zbyt zapamiętale szorować, nie radzimy także traktować jej standardowymi środkami chemicznymi. Jakby tego było mało, syntetyczna skóra wymaga regularnej konserwacji, która przedłuży termin jej przydatności i zwiększy odporność na ewentualne uszkodzenia. Czego się jednak nie robi dla prestiżu i poważania? Syntetyczna skóra wywiera na gościach dużo lepsze wrażenie, niż materiałowa tapicerka czy tworzywo sztuczne.

439,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: do 12 tygodni

299,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: do 12 tygodni

399,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Krzesła konferencyjne z drewna i tworzywa sztucznego — czyszczenie i wygląd

Drewno i tworzywo sztuczne idą niemalże łeb w łeb, jeśli ocenimy je pod względem prostoty pielęgnacji. Jedno i drugie wymaga głównie regularnego przecierania mokrą szmatką. Oczywiście, lite drewno warto też co jakiś potraktować specjalnym środkiem konserwującym, które zabezpieczy je i przedłuży jego trwałość. Co ciekawe, notowanie tych surowców ulegają zmianom, gdy tylko przyjrzymy się komfortowi lub prezencji. Drewniane krzesła konferencyjne wizualnie oceniane są lepiej, niż te z tworzywa sztucznego, jednak to właśnie tworzywo sztuczne jest bardziej elastyczne i uchodzi za znacznie wygodniejsze.

Krzesła konferencyjne z podparciem lędźwiowym dla większego komfortu

Chociaż krzesła konferencyjne to prostsi bracia foteli biurowych, w tej kategorii produktowej również można spotkać kilka rozwiązań, charakterystycznych dla najbardziej zaawansowanych technologicznie siedzisk. Wśród nich warto wymienić chociażby podparcie lędźwiowe, czyli wysuniętą do przodu część oparcia na wysokości kręgosłupa lędźwiowego. Taka budowa wymusza zachowanie prawidłowej postawy i odciąża kręgosłup, co ma ogromne znaczenie niezależnie od tego, czy spotkanie trwa kilkadziesiąt minut czy kilka godzin.

Krzesła konferencyjne z podłokietnikami

W sali konferencyjnej bądź wykładowej raczej nie uświadczysz krzeseł z zagłówkami. Wiele modeli posiada za to podłokietniki, które często wymieniane są jednym tchem właśnie razem z zagłówkami jako element zwiększający komfort. Zgadzamy się, że pomieszczenia dyskusyjne to nie miejsca, w których powinno się móc odchylić główkę do tyłu i zrelaksować, dlatego brak zagłówków nam nie przeszkadza. Podłokietniki kwalifikujemy natomiast jako element przydatny, ale nie niezbędny. Wykonanie oraz wykończenie podłokietników nawiązuje zwykle do siedziska i oparcia — jeżeli te elementy są tapicerowane, to i podłokietniki będą. Inną opcją jest zaprojektowanie podłokietników jako przedłużenie metalowego stelaża.

189,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

199,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

199,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Jakie powinny być krzesła konferencyjne i jak ma się do tego materiał, z jakiego są wykonane

Oprócz oczywistych cech, wynikających ze specyfiki konkretnych materiałów, w grę wchodzą jeszcze inne zagadnienia, istotne dla Ciebie jako organizatora konferencji lub właściciela biura. Jeżeli aranżacja sali konferencyjnej zmieniana będzie stosunkowo często, wybierz krzesła lekkie, które łatwo będzie przenosić — odpada więc naturalne drewno, ustępując tworzywom sztucznym czy niektórym stelażom metalowym. Jeżeli natomiast w pomieszczeniu jest więcej, niż kilka krzeseł, powinny one posiadać możliwość sztaplowania, czyli układania jednego bezpośrednio na drugim. Taka budowa pomaga w przechowywaniu dużej ilości siedzisk i zdecydowanie usprawnia sprzątanie.

Aranżowanie sali konferencyjnej to świetna zabawa, o ile będziemy pamiętać o kilku istotnych założeniach. W innym wypadku radość skończy się na urządzaniu, zaś praktyczne korzystanie z niej będzie raczej drogą przez mękę. Z jakich materiałów powinny być wykonane krzesła konferencyjne, by jak najlepiej spełniać Twoje oczekiwania i potrzeby pracowników? Teraz już wiesz!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł