Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej ?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej ?

 

Skórzana kanapa to jeden z tych mebli, które nigdy nie wychodzą z mody. Co ciekawe jej upowszechnienie (ewentualnie: powodzenie) zawdzięczamy… nie skórze naturalnej, lecz syntetycznemu zamiennikowi. Chociaż faktura obydwu materiałów może wydawać się niemalże identyczna, zupełnie inaczej wygląda ich pielęgnacja. Posiadasz w swoim domu kanapę z ekoskóry? Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że przez cały czas czyściłeś ją nieprawidłowo!

Czyszczenie mebli ze skóry ekologicznej – czyli o błędzie prekursorów

Wprowadzenie do powszechnego użytku ekoskóry było zbawienne dla wielu osób – jej popularyzacja pociągnęła za sobą spadek cen mebli, a prezentujące się elegancko i luksusowo wyposażenie mogło nareszcie zagościć praktycznie w każdym domu. A jaką ulgę odczuły osoby o proekologicznych zapędach! W końcu nie musiały dokonywać wyboru pomiędzy pięknymi sprzętami a swoimi przekonaniami. Sumienie ucichło, ceny mebli z ekoskóry utrzymywały przystępny poziom… i tylko szkoda, że nikt nie pokusił się o stworzenie instrukcji dbania o czystość skóry syntetycznej! Dlatego też przez lata użytkownicy wtedy innowacyjnych mebli, dbali o nie nieprawidłowo.

48h

2399,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

999,00 zł
Koszt dostawy: 33,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

2499,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Pielęgnacja mebli ze skóry ekologicznej – nie rób z nią tego, co z naturalną

Dążenie do uzyskania substytutu naturalnej skóry było całkiem zrozumiałe – uproszczenie procesu produkcji, obniżka ceny, działalność prozwierzęca… Korzyści można mnożyć. W tym całym zamieszaniu nie zadbano niestety o rozpowszechnienie wiedzy na temat właściwej pielęgnacji ekoskóry, przez co kolejne pokolenia stosowały dokładnie te same zasady, co w przypadku skóry organicznej. Jaki był tego efekt? Na pewno mało estetyczny! Naturalną skórę cechuje większa wytrzymałość i odporność – również na chemikalia. Oba materiały różnią się porowatością, elastycznością, reakcją na ciepło itd., dlatego nie można i jednej i drugiej pielęgnować w ten sam sposób.

Jak pielęgnować meble z ekoskóry i czego lepiej unikać

W Twoim salonie stoi kanapa z ekoskóry? Szerokim łukiem omijaj wszelkie środki zawierające alkohol, wosk czy naftę! Ich użycie skutkowałoby zesztywnieniem, a następnie pękaniem materiału. Słyszałeś, że bardziej oporne plamy można usuwać nawet szczoteczką do zębów? Możliwe, ale w tym wypadku chodziło o skórę naturalną – w przypadku syntetycznej jedynie skrócisz w ten sposób żywotność swojej kanapy. I pamiętaj, ze nieprawidłowe czyszczenie mebla zazwyczaj do dobrowolne pożegnanie się z gwarancją producenta.

Czym czyścić ekoskórę ?

O tym, że do wykończenia mebli wykorzystano skórę syntetyczną, a nie naturalną, można się przekonać jedynie zaglądając pod jej spód, czego – nie oszukujmy się – nikt nie będzie robił. Współcześni producenci są w stanie wytworzyć zamiennik do złudzenia przypominający oryginał – dlatego jeżeli szukasz wyposażenia do swojego domu lub mieszkania, rozważ koniecznie wykończenie z ekosókry. Upewnij się jednak wcześniej, że wiesz, jak właściwie o nią zadbać. Co sprawdza się najlepiej? Do codziennej pielęgnacji wystarczy zwykła szmatka nasączona wodą! W razie większych zabrudzeń dodaj do niej odrobinę szarego mydła i… gotowe!

48h

4299,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
-5%

1263,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%

2184,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Jak pielęgnować meble z ekoskóry z drobnymi ubytkami

Jeśli już pozwoliłeś swojej kanapie stracić elegancki, świeży wygląd, konieczne może okazać się sięgnięcie po specjalistyczne środki chemiczne, które czyszczą i impregnują nieco sfatygowaną powłokę. Dedykowane właśnie syntetycznej skórze preparaty są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Dzięki właściwemu składowi nie tylko skutecznie usuną kurz, lecz również wypełnią drobne ubytki. Nie jest to jednak rozwiązanie długotrwałe.

Konserwacja ekoskóry – o tym nie pomyślałeś

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej? No cóż, na pewno nie można ograniczyć się wyłącznie do ich czyszczenia! Warto zabezpieczyć je przed potencjalnym zagrożeniami – zabrudzeniami oraz odbarwieniami. Specjalistyczne preparaty umożliwiają skuteczną impregnację powierzchni, odświeżają kolor i – co najistotniejsze – chronią ją także przed nadmiernie szybkim zużywaniem się. Dzięki nim ekoskóra nie wchłania wilgoci z otoczenia, tłuszczu ani ludzkiego potu. Impregnaty zawierają filtr UV i tworzą swoistą powłokę, nie pozostawiając przy tym absolutnie żadnych śladów. Regularne zabiegi konserwujące sprawiają, że zamiennik organicznej skóry dłużej zachowuje swoje właściwości.

48h

6499,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

2999,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

2999,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Czyszczenie ekoskóry – nieuwaga, która może Cię sporo kosztować

To, że skóra syntetyczna jest nieco tańsza, niż naturalna, nie znaczy, że nie trzeba jej należycie pielęgnować. Wręcz przeciwnie! Odpowiednio zadbana może zdobić wnętrze Twojego salonu przez długie lata, nie tracąc nic ze swojej elegancji ani świeżości. Kluczem do sukcesu jest zatem nie tylko dobór odpowiednich środków i preparatów, lecz również odpowiednia technika. Po pierwsze – wyrzuć wszystkie gąbki i stosuj wyłącznie szmatki o delikatnej powierzchni. Po drugie wyciśnij je porządnie, by nadmiar wody nie osadzał się na powierzchni kanapy.

Jak czyścić ekoskórę – czy Internet prawdę Ci powie?

Chcesz wiedzieć, jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej? Lepiej nie szukaj pierwszej lepszej recepty w sieci! Chociaż to już norma, że odpowiedzi na codzienne wątpliwości rozwiewamy w Internecie, w tym wypadku nie jest to najlepszy pomysł, gdyż wskazówki internautów przyprawiają o… gęsią skórkę. Co zatem fora i blogi mówią o czyszczeniu ekoskóry? Aż za dużo! Pragnąc dostosować się do rad znalezionych w sieci kanapę z syntetycznego zamiennika powinniśmy szorować sokiem z cytryny, spirytusem, uniwersalnym mleczkiem czyszczącym czy terpentyną. Skóra cierpnie kiedy to czytasz? A to nie koniec! Jeśli zabrudzenia wciąż nie ustąpiły, należy sięgnąć po zmywacz do paznokci, wodę z dodatkiem amoniaku lub… papier ścierny. Jeśli proces czyszczenia przebiegł pomyślnie – a na kanapie zostało jeszcze choć trochę ekoskóry – można w nią wetrzeć tłusty krem do twarzy, by elegancko lśniła. Przepis na długowieczność? Raczej na katastrofę, której przecież można uniknąć.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł