Drewniane łóżko sosnowe do sypialni

Drewniane łóżko sosnowe do sypialni

 

Spośród wszystkich gatunków drewna, używanych w przemyśle meblarskim, sosna jest jednym z najpopularniejszych. Chociaż część jej przeciwników skarży się na powierzchnię ciemniejącą pod wpływem promieni słonecznych, zapewne umknął im fakt, że w dzisiejszych czasach można temu zaradzić. Jeśli zatem nurtuje Cię kwestia wad i zalet sosnowych mebli, rozsiądź się wygodnie i przeczytaj naszą recenzję.

-17%

999,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%

1420,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%

3851,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Łóżko sosnowe – dlaczego go potrzebujesz?

Drewno sosnowe jest surowcem organicznym – trwałym i odpornym na uszkodzenia. Wykonane z niego meble są solidne i będą dobrze pełniły swoją rolę przez wiele lat – prędzej znudzi Ci się wystrój sypialni i zapragniesz zmian, niż rozsypie się sosnowe łoże. Cechuje ją ponadto duża elastyczność, co doskonale wpływa na łatwość obróbki. Rozprawiając o zaletach drewna sosnowego, nie sposób pominąć kwestii jego ceny. Należy ono do jednego z najtańszych gatunków na rynku, co zaskakująco kontrastuje z wysoką jakością.

Łóżko z drewna sosnowego – a z sękami radzimy sobie tak...

W przypadku mebli z jasnego drewna, dość dyskusyjną kwestią jest wykorzystanie całych desek, łącznie z sękami. Dla niektórych są one atrybutami zostawionymi przez samą Matkę Naturę, dla większości to jednak jeden z największych defektów (a właściwie jedyny) sosny. Na całe szczęście z pomocą przychodzą wykwalifikowani specjaliści, którzy opracowali specjalną technikę mikrowczepów. Co kryje się za tym tajemniczym pojęciem? Jest to wyjątkowa metoda, pozwalająca łączyć poszczególne drewniane części tak, by usunięte zostały sęki. Stosuje się ją nie tylko w przypadku sosny, lecz również buku, gdyż znacząco zwiększa jakość mebla.

Drewniane łóżko do sypialni – najlepszy przyjaciel alergika...

Meble wykonane z sosny poleca się przede wszystkim alergikom. Brzmi absurdalnie – czy rodzaj drewna może mieć w ogóle cokolwiek wspólnego z alergenami? Wbrew pozorom tak! Sosnowe łóżka nie elektryzują się, a co za tym idzie – osadza się na nich znacznie mniej kurzu, niż na pozostałych gatunkach. To nie wszystko – sosna świetnie oddaje nadmiar wilgoci w postaci pary wodnej do otoczenia, co także sprzyja osobom zmagającym się z alergiami. A zatem – łóżko z drewna sosnowego, a do tego porowaty i dobrze przewiewny materac (na przykład z lateksu, pianki bądź kokosa) i nawet podatni na uczulenia domownicy mogą spać spokojnie.

-5%

4349,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%

4370,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%

3851,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

...i posiadacza futrzastych współlokatorów

Na tej samej zasadzie, co kurz czy roztocza, na łóżku wykonanym z drewna sosnowego nie osadza się zbyt wiele sierści zwierząt. Jeśli zatem kochasz swojego psa lub kota, ale nie chcesz budzić się pokryty jego sierścią, sosnowy stelaż będzie dla Ciebie idealny!

Drewniane łóżko sosnowe – do jakiej sypialni?

Meble sosnowe są zaskakująco uniwersalne. Nie znaczy to jednak, że będą pasować do każdego pomieszczenia. Sypialnie bardzo nowoczesne, industrialne czy surowe – w nich łóżko z jasnego, ciepłego drewna nie będzie prezentować się najkorzystniej. Jednakże do wnętrz przytulnych, glamour lub w popularnym stylu hygge to właśnie sosnowe łóżko będzie najlepszym możliwym wyborem.

Drewno sosnowe ciemnieje – i co teraz?

Drewno sosnowe – jak każdy jasny, organiczny materiał – jest dość podatne na działanie promieni UV. Co to w praktyce oznacza dla Ciebie? Ściemnieje i nabierze jeszcze cieplejszego, złocistego odcienia. Nie jest to wadą fabryczną ani właściwie jakimkolwiek defektem – to po prostu naturalna cecha sosny (i wielu innych gatunków drewna również). Patrząc na łóżko codziennie, nawet nie zauważysz różnicy – proces ten następuje powoli i systematycznie. Zaskoczenie może przyjść dopiero wtedy, gdy do sypialni wstawisz nowe, „świeże” meble z sosny i nagle okaże się, że – chociaż całe wyposażenie skompletowałeś teoretycznie z tego samego surowca – to w praktyce jednak nic do siebie nie pasuje. Aby oszczędzić konsternacji i rozczarowania, po prostu zorganizuj zakup wyposażenia sypialni tak, by wszystkie sosnowe meble kupić w niewielkich odstępach czasu. Tak, jak już ustaliliśmy – ich cena mieście się w niezwykle rozsądnych widełkach, więc nie powinno to stanowić aż takiej trudności.

48h

999,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

1139,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%

2393,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Jak zapobiec ciemnieniu sosnowego drewna?

Uwaga – teraz będzie szczególnie ważne – mimo naturalnych skłonności sosny do zmiany barwy pod wpływem słońca, wcale nie jest powiedziane, że nie da się temu zaradzić. Ta magiczna sztuczka nazywa się impregnowaniem i będziesz do niej potrzebował specjalnego lakieru. Pozwoli on zachować naturalny wygląd drewna, a przy tym ograniczy negatywne skutki ekspozycji na promieniowanie UV. Nie każdy lakier ma na sosnę tak zbawienny wpływ – zanim udasz się do kasy lub klikniesz „kup teraz”, upewnij się, że bez dwóch zdań wybrałeś właściwy produkt. Odpowiednie lakiery tworzą na drewnianej powierzchni powłokę, która utrudnia promieniom słonecznym dotarcie do samego drewna. Są przy tym nieszkodliwe zarówno dla samych mebli, jak i dla korzystających z nich domowników – wyrabia się je bowiem z bezpiecznych dla zdrowia, zgodnych z europejskimi normami surowców. Taki lakier możesz nałożyć samodzielnie, o ile tylko zastosujesz się do umieszczonej na jego opakowaniu instrukcji.

Co jeszcze przemawia za wyborem łóżka z drewna sosnowego? Oj, długo by wymieniać! Ponieważ używa się go także do produkcji innych mebli – szaf, komód i wielu innych – dzięki czemu z łatwością urządzisz całą sypialnię w jednakowym stylu. Alternatywą dla sosny może być buk. Jest on nieco ciemniejszy i odrobinę twardszy, jednak również droższy. Sosna posiada natomiast pokaźną listę zalet i stosunkowo niewiele wad – jeśli szukasz trwałego łóżka, koniecznie weź ją pod uwagę.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł