Łóżko z materacem w zestawie – czy warto?

Dodano: 2018-02-22    |    Porady: Jak kupować meble - porady , Jak wybrać meble do sypialni?
Łóżko z materacem w zestawie – czy warto?

 

Lubimy zestawy i komplety – wraz z ich kupnem zyskujemy gwarancję doskonałego dopasowania i harmonii. Taki pakiet jest również ogromnym ułatwieniem i dużą ulgą dla osób zmęczonych trudami remontu oraz – przeważnie – oszczędnością pieniędzy. Nie w każdej sytuacji warto jednak wybrać komfort i wygodę. Postanowiliśmy rozstrzygnąć, czy łóżko z materacem w zestawie to aby na pewno dobra decyzja.

Cena od: 689,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 999,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 1069,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Łóżko z materacem – decyzja ważniejsza, niż Ci się wydaje

Łóżko z dopasowanym już materacem to fantastyczne rozwiązanie, które zdejmuje z głowy problem mierzenia i poszukiwania odpowiadającego modelu. Wystarczy znaleźć ramę, która pasuje do wystroju wnętrza, a przyjdzie ona do nas już ze skompletowanym materacem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zestawy i komplety kojarzą się z oszczędnościami, a wymiana mebli nawet w jednym pomieszczeniu to spory wydatek. Pamiętajmy jednak, że odpowiednio dobrany materac to nie tylko wygoda, lecz również zdrowiecena nie może być zatem kluczowym kryterium podczas jego poszukiwań.

Łóżko z materacem w zestawie – czego szukać?

Materac powinien być przede wszystkim elastyczny i sprężysty. Takie atrybuty gwarantują, że dobrze dopasuje się on do naszego ciała i trwale nie odkształci. Oprócz walorów estetycznych czy codziennego komfortu, pamiętać należy o najważniejszym – dobry materac to gwarancja zdrowia. Nie tylko osoba zmagająca się z problemami z kręgosłupem musi gruntownie przemyśleć kwestię jego zakupu i dokładnie przeanalizować wybrany model – każdy z nas powinien posiadać egzemplarz zapewniający pewne i równomierne podparcie. Tylko ono jest bowiem przepustką do codziennego udanego poranka. Znalezienie zestawu idealnego może być zatem nie lada wyzwaniem, ponieważ dobór materaca to indywidualna sprawa. Ma on za zadanie dopasować się do budowy ciała i indywidualnych preferencji, a od trafności tej decyzji zależy zdrowy, spokojny sen.

Więcej kolorów

Cena od: 2246,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
Więcej kolorów

Cena od: 4108,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
Więcej kolorów

Cena od: 3012,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Łóżko z materacem w komplecie a alergia

Łóżko z dopasowanym już materacem może okazać się NIE dla Ciebie, jeśli zmagasz się z alergią. Nie każdy materac jest bowiem odpowiedni dla alergików, a właściwości hipoalergiczne uzależnione są od surowca, z jakiego wykonano dany egzemplarz. Materace lateksowe, piankowe, kokosowe oraz część wysokoelastycznych charakteryzują się wysoką porowatością i doskonale wentylują, dzięki czemu w ich wnętrzach nie gromadzą się roztocza, kurz ani inne zanieczyszczenia. Oczywiście istnieje mniej radykalne wyjście, niż tak skrupulatna selekcja materaca – można zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec, odpowiedni do prania w pralce. Jeśli alergia nie jest zanadto uciążliwa i nie wymaga stosowania odpowiedniego materaca, możemy kupić gotowy komplet – łóżko z materacem w zestawie – i po prostu dopasować do niego pokrowiec.

Łóżko sypialniane z materacem – kto powinien unikać zestawów?

Przed trudniejszym wyzwaniem stają osoby mające trudności z poruszaniem się. Oczywiście istnieją materace o właściwościach ortopedycznych czy przeciwodleżynowych, ciężko jednak oczekiwać, by tak specjalistyczny model stanowił część kompletu... W ostateczności można nabyć specjalną nakładkę o takich właśnie atrybutach, rozsądniej będzie jednak skompletować osobno ramę łóżka i specjalistyczny materac.

Łóżko jednoosobowe z materacem – idealne w...

Łóżko z materacem w zestawie będzie natomiast świetnym rozwiązaniem do pokoju gościnnego. Rodzina czy przyjaciele nie odwiedzają nas co tydzień i zostają zwykle maksymalnie na kilka nocy, a zatem nie musimy aż tak bardzo zaprzątać sobie głowy szczegółową specyfikacją materaca. Podczas aranżowania pokoju gościnnego śmiało możemy zatem sięgać po stworzone przez producentów komplety i zaoszczędzić czas potrzebny na dopasowanie materaca.

nowość

Cena od: 1199,00 zł
Koszt dostawy: 148,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 689,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
48h
-15%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 560,00 zł 659,00 zł
Koszt dostawy: 80,00 zł
Czas realizacji: 48h

Łóżko dziecięce z materacem – zaskoczy swoją użytecznością

Nieco inaczej sprawa wygląda również w przypadku łóżka do pokoju naszej pociechy. Dzieci są jeszcze w tym przyjemnym wieku, kiedy raczej nie grozi im uczucie „łamania w kościach” po nocy. Maluchy dużo lepiej adaptują się do warunków, a ich młode organizmy nie wymagają specjalistycznego wyposażenia, by zapaść w zdrowy sen. Standardowy, piankowy materac zwykle w zupełności wystarczy, by pociecha spokojnie przespała noc (o ile uda nam się ją w końcu zapędzić do łóżka). Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego łóżko z materacem w zestawie jest dobrym wyborem dla dziecka – jak doskonale wie każdy rodzic, szkraby rosną w zawrotnym tempie, a inwestowanie co rok w nowy materac nie jest wydatkiem, na jaki może sobie pozwolić większość rodziców.

Materac twardy czy miękki? Odwieczny dylemat

Najpopularniejszym łóżkowym sporem jest miękkość materaca – swoich zwolenników mają zarówno te modele, w których można się zapaść, jak i nieco twardsze egzemplarze. Chociaż specjaliści są podzieleni (z nieznacznym wskazaniem na twarde materace), odpowiedź była do przewidzenia… to zależy! Zbyt miękki materac nie daje należytego podparcia, więc mięśnie nawet w trakcie snu pozostają napięte, jednak spanie na zbyt twardym modelu to gwarancja bólu kręgosłupa oraz drętwienia kończyn.

Jednoznaczny werdykt?

Brak.

Trzeba leżeć i testować!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł