Zdrowy sen to podstawa. Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Dodano: 2016-12-23    |    Porady: Jak kupować meble - porady , Jak wybrać meble do sypialni?
Zdrowy sen to podstawa. Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

 

Każdy z nas potrzebuje snu. Sen stanowi około 1/3 całej doby w życiu każdego człowieka, a wygodne nowoczesne łóżko, to podstawa zadowolenia po przebudzeniu z rana. Aby łóżko było dla nas komfortowe, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych upodobań oraz tego czy wybierzemy łóżko jednoosobowe czy dzielimy z kimś łóżko dwuosobowe. Powszechnie wiadomo, że zdecydowana większość z nas nie przepada za rozkładanymi kanapami, twardym, jak podłoga materacem, a tym bardziej za zbyt małym łóżkiem. Oto najważniejsze rzeczy dotyczące łóżka, które wpływają na nasz komfort podczas snu.

48h

Cena od: 999,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

Cena od: 1139,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h

Cena od: 929,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

Rozmiar łóżka ma znaczenie

Przede wszystkim rozmiar nowoczesnego łóżka musi być dobrany stosownie do jego przeznaczenia. Tylko, jak znaleźć tutaj kompromis pomiędzy posiadanym miejscem w sypialni, a ramą o odpowiednich wymiarach? Nie każdy z nas dysponuje przecież sypialnią mającą minimum 20m2. W przypadku mieszkań z mniejszym metrażem, sypialnia nie jest tylko miejscem, gdzie stoi samo łóżko dwuosobowe i szafka nocna, ale również duża szafa i parę innych rzeczy. Pomimo tego, warto jednak wybrać trochę większe łóżko z pojemnikiem, aby szuflady umożliwiały przechowywanie np. dodatkowej pościeli. Musimy pamiętać, że  łóżko jednoosobowe o prawidłowym, minimalnym wymiarze powinno wynosić 90X200 cm, a łóżko dwuosobowe 160 x 200 cm. Na rynku dostępne są oczywiście również mniejsze łóżka. Tylko, czy w tym przypadku, warto się na nie decydować? Wybierając łóżko mniejszych rozmiarów, może zyskujemy przestrzeń w sypialni, ale robimy to kosztem własnego komfortu i zdrowia. Z kolei Ci z nas, którzy mają możliwość wstawienia większego łóżka, powinni się na nie śmiało zdecydować.

Cena od: 1999,00 zł
Koszt dostawy: 148,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 2499,00 zł
Koszt dostawy: 169,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 2099,00 zł
Koszt dostawy: 159,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Stelaż podnoszony i odpowiedni materac to gwarancja wygodnego snu

Materac i stelaż to dwa najistotniejsze elementy, które składają się na nasz komfort snu. Na rynku znajdziemy wiele materaców, które są robione pod standardowe wymiary odpowiadające najczęściej spotykanym na rynku ramom łóżkowym. Najtańsze modele dostępne są już od 200 zł, tylko, że technologicznie nie są zbyt zaawansowane i zdecydowanie zapewniają niskiej jakości komfort w trakcie snu. Wybór na rynku jest naprawdę duży. Do naszej dyspozycji sklepy oddają materace piankowe, lateksowe, sprężynowe lub sprężynowe z drewnianą ramą.  Wybór materaca zależeć będzie przede wszystkim od tego, ile będziemy na niego w stanie przeznaczyć, jakiej twardości ma on być i jakich rozmiarów łóżko będziemy chcieli wstawić do swojej sypialni. Do tego potrzebny będzie nam stelaż podnoszony, który będzie podtrzymywał cały materac i wspomagał go w trakcie pracy pod ciężarem naszego ciała. Stelaż podnoszony umożliwia dobranie komfortowej pozycji podczas snu, od rodzaju stelaża zależy też twardość naszego łóżka, a co za tym idzie, komfort naszego snu. Możemy również zdecydować się na materac z drewnianą ramą. W przypadku tego rozwiązania nie jest konieczne kupowanie ramy oraz stelaża, ponieważ ten produkt stanowi już gotową do użycia całość.  Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli rzeczywiście nie posiadamy zbyt wiele miejsca w sypialni. Materac z drewnianą ramą wymaga ewentualnego uzupełnienia o zagłówek, który też jest istotnym elementem łóżka, wpływającym na jego funkcjonalność.

Funkcjonalny zagłówek modułowy

Wydawać by się mogło, że wezgłowie jest rzeczą zbędną w łóżku. Jednak jego posiadanie pozwala nam na wygodne czytanie książek i pracę przy komputerze, bez konieczności opuszczania ciepłego łóżka. Dobry zagłówek modułowy składa się z segmentów, które zapewniają wygodne i komfortowe oparcie. Jeżeli stawiamy na funkcjonalność to na rynku możemy spotkać również wezgłowie z półkami na książki, otworami na dodatkowe gniazdko lub oświetleniem do czytania i półką nocną.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł