Czas na kawę, czyli jak wybierać krzesła kawiarniane

Czas na kawę, czyli jak wybierać krzesła kawiarniane

 

Każdy przyszły restaurator zakłada, że ludzie będą odwiedzać jego lokal, kierując się wyłącznie ofertą gastronomiczną. Oczywiście, jedzenie i picie musi stanowić Twój najsilniejszy argument, ale nie oszukujmy się — w gastronomii, jak w wielu innych dziedzinach życia, sugerujemy się przede wszystkim pierwszym wrażeniem. Szukając miejsca na obiad, kolację lub kawę nie prosimy kelnera o próbki jedzenia. Nie — zaglądamy do środka i na podstawie wyłącznie wyglądu oceniamy, czy chcemy tam zostać na dłużej. Owszem, to paradoks, że decyzję żywieniową podejmujemy na podstawie wyglądu lokalu, ale nie ma co walczyć z wiatrakami. Ty, jako początkujący restaurator potraktuj tę wiedzę jako przewagę nad konkurencją. Zastanówmy się, czego szuka klient, gdy przychodzi czas na kawę — czyli jak wybrać krzesła kawiarniane?

48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 189,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 189,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 219,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h

Krzesła kawiarniane z podłokietnikami — z których bajerów możesz zrezygnować w kawiarni

W trakcie zwyczajowych rozmów o krzesłach, elementy takie jak podłokietniki czy zagłówki wymieniamy zwykle jako coś, co odczuwalnie zwiększa komfort siedzenia. Tymczasem w przypadku krzeseł kawiarnianych są to jedynie detale. O zagłówkach w ogóle nie ma mowy, podłokietniki się zdarzają, ale nie muszą stanowić punktu obowiązkowego na Twojej liście. Wszystko dlatego, że w kawiarni człowiek spędza mniej czasu, niż w pracy czy na konferencji no i przychodzi tam w innym celu. Wybierając krzesła do kawiarni nie musisz więc kierować się standardowym kluczem „podłokietniki + zagłówki + podparcie lędźwiowe + funkcja bujania”. Nikt nie oczekuje od siedzisk w miejscach publicznych takich innowacji, a mocno zaawansowane technologicznie modele o skomplikowanej budowie również pod względem designu nie przypasowałyby do większości kawiarnianych aranżacji.

Wygodne krzesła kawiarniane — modele obite skórą lub ekoskórą

Mimo prawd zawartych w poprzednim akapicie, nie traktuj swoich klientów jak manekinów, którym obojętnie jest, gdzie i jak będą siedzieć. Nie da się ukryć że gości najbardziej rozpieścisz, jeśli oddasz do ich dyspozycji siedziska tapicerowane. Czy będzie to klasyczny materiał, czy też wykosztujesz się na bardziej ekskluzywną opcję — czyli skórę bądź ekoskórę — to już zależy od Ciebie… i od tego, ile zamierzasz zainwestować w czyszczenie oraz utrzymanie kawiarni. Skóra i ekoskóra wymagają trochę więcej zachodu, niż zwykły materiał. Zaleca się czyszczenie ich przy użyciu specjalistycznych środków (po babcine metody sięgacie na własną odpowiedzialność), do tego dochodzi konieczność regularnej konserwacji, która zapobiegnie pękaniu i kruszeniu się skóry. Jeśli skórzana tapicerka zostanie porządnie uszkodzona, odrestaurowanie jej praktycznie nie wchodzi w grę lub staje się nieopłacalne — może się okazać, że taniej będzie wymienić krzesło na nowe.

48h
nowość

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: 100,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 333,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 459,00 zł
Koszt dostawy: 89,00 zł
Czas realizacji: 48h

Tapicerowane krzesła kawiarniane — komfort i łatwa pielęgnacja

Tapicerki z materiału są łatwiejsze w pielęgnacji, gdyż można je traktować nieco ostrzej. Oczywiście wszystko w granicach normy, aby nie odbarwić materiału i nie wypalić w nim dziury. Na co dzień wystarczy regularne odkurzanie, a raz na jakiś czas pranie. Koszt załatania lub wymiany materiału jest niższy, niż w przypadku skóry i ekoskóry. Czyszczenie i usuwanie plam z tapicerki wymaga jednak pewnej wiedzy, dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi artykułami na temat. Dowiesz się z nich, jak myć, żeby nie rozmazać plam i jak uniknąć trwałych uszkodzeń kolorów i materiału.

Krzesła kawiarniane z tworzywa sztucznego — świetny design, zaskakująca wygoda

W kategorii „wygoda” stawkę zamyka niczym niepokryte tworzywo sztuczne oraz drewno, przy czym drewno jest raczej na samym końcu. Tworzywo sztuczne — o ile nie wybrałeś najtańszego modelu od chińskiego producenta — może okazać się zaskakująco komfortowe. Decyduje o tym elastyczność materiału oraz wyprofilowanie oparcia i siedziska. Krzesła kawiarniane z tworzyw sztucznych uchodzą przy tym za najbardziej designerskie i pasują do wnętrz urządzonych zgodnie z ideą nowoczesnego minimalizmu. Daleko im również do starego plastiku, który odbarwiał się przy kontakcie praktycznie z każdą substancję — dzisiejsze tworzywo sztuczne czyści się i pielęgnuje stosunkowo łatwo, co doceni każdy restaurator.

48h

Cena od: 259,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 289,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 259,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h

Krzesła do kawiarni z drewna — jakie wybrać

Naturalne drewno utożsamiamy z szykiem, klasą i elegancją… dopóki nie musimy na nim przesiedzieć kilkudziesięciu minut, o godzinach już nie mówiąc. Wtedy zaczynamy poddawać w zwątpienie przekazywane z pokolenia na pokolenie słowa o szlachetnym charakterze drewna. Choć kawiarniane krzesła z drewna prezentują się zjawiskowo, Twoi goście jeszcze długo będą czuć skutki wizyty w Twojej kawiarni i nie mamy tu na myśli wyłącznie kofeinowego pobudzenia. Jeżeli celujesz w klasę premium i zależy Ci na maksymalnie ekskluzywnym wyglądzie lokalu, wybierz krzesła z drewna, ale pokryte skórą bądź ekoskórą.

Jakie krzesła do kawiarni wybrać

Wiesz już prawie wszystko, co powinieneś. Na koniec artykułu zejdźmy odrobinę niżej — pora na  stelaż. Pod siedziskiem najczęściej spotkasz drewno lub metal, rzadziej tworzywo sztuczne (to najczęściej w designerskich modelach, które wykonano w całości z jednego materiału). Metal jest najłatwiejszy w pielęgnacji, drewno prezentuje się bardziej elegancko, choć też nie do każdego wnętrza będzie pasować. Przy wyborze stelaża najważniejsza powinna być dla Ciebie jego wysokość — krzesła kawiarniane rzadko kiedy posiadają możliwość regulacji, dlatego ich wymiary koniecznie dopasować musisz do stolików.


Do kawiarni przychodzimy na kawę, ale bez odpowiednio wygodnego i wyglądającego krzesła raczej nie będzie to przyjemna wizyta. Jako właściciel lokalu najlepiej przeprowadzaj testy na sobie samym — zastanów się, jak Ty byś się czuł po spędzeniu kilkudziesięciu minut na danym modelu i czy przyciągnąłby się właśnie taki design, zanim jeszcze poznałbyś smak serwowanej kawy.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł