Szafki na buty nie muszą być nudne

Dodano: 2016-07-27    |    Porady: Jak wybrać meble do przedpokoju?
Szafki na buty nie muszą być nudne

 

Szafka na buty to jeden z tych elementów wyposażenia, które nie budzą w nas większych emocji. Znaleźć się w przedpokoju musi, ale nikt nie oczekuje od niej, że w jakikolwiek sposób ubarwi jego aranżację. Taki pogląd to błędny myślenie, bowiem producenci zabrali się w końcu i za tę kategorię produktową. W efekcie ich działań szafki na buty elastycznie reagują na nasze zróżnicowane potrzeby i świetnie odzwierciedlają wszystkie najpopularniejsze obecnie trendy. Nie wierzysz, że szafki na buty nie muszą być nudne? Chodź, opowiemy Ci trochę o nich.

Obrotowe szafki na buty — buciarki na miarę naszych czasów, potrzeb i mieszkań

Na pierwszym miejscu naszej szafkowej listy hitów lądują obrotowe szafki na buty i to im poświęcimy najwięcej miejsca. Dlaczego? To właśnie one stanowią dowód na to, że producenci mebli naprawdę zauważają nasze zmieniające się potrzeby i chcą tworzyć rozwiązania ułatwiające nam codzienne życie. Niektórym z nich nawet się to udaje, na co dowodem są właśnie obrotowe buciarki. Spryt ich konstrukcji chowa się w jednej, niepozornej nodze — to na niej opiera się cały mebel i to ona sprawia, że możemy go obracać. Na co dzień taka obrotowa szafka na buty jest więc odwrócona do nas tyłem, który także został zagospodarowany. Zwykle znajduje się tam lustro bądź haczyki wieszakowe, chociaż znajdą się też modele o estetycznie zabudowanej, prostej powierzchni. Cała magia zaczyna się dziać, gdy szafkę obrócimy — te na buty mają w środku półki (w ofercie dostępne są też inaczej skonstruowane modele o nieco innym przeznaczeniu). Półeczki te zamontowane są pod ukośnym kątem, co z jednej strony pozwala schować w nich więcej par butów, a z drugiej umożliwiło projektantom maksymalnie odchudzenie całej konstrukcji. To kolejny walor na długiej liście zalet obrotowych szafek na buty — konstruowane z myślą o niewielkich, nieustawnych przedpokojach, nie zajmą więcej miejsca, niż to absolutnie niezbędne.

Stojące szafki na buty w różnych stylach

Pora na klasyk — stojące szafki na buty. Chociaż jest to najprostsze i najstarsze rozwiązanie, i tu ciężko mówić o nudzie czy powtarzalności. Wręcz przeciwnie — w kategorii stojących szafek na buty znajdują się modele skrajnie od siebie różne. Miłośnik właściwie każdej stylistyki znajdzie coś, co podbije jego wrażliwe na design serce. Producenci zadbali więc i o entuzjastów nowoczesnej estetyki i o miłośników stylu skandynawskiego.

48h

Cena od: 449,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 459,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 799,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

Naścienne szafki na buty — chudy mebel o grubych możliwościach

Kolejna popularna kategoria to szafki na buty naścienne i wcale nie chodzi tutaj o sposób montażu — słowo „naścienne” odnosi się raczej do wymiarów. Ten typ szafek producentom udało się „odchudzić” do tego stopnia, że praktycznie „przyklejają się” do ścian i odstają od nich jedynie w niewielkim stopniu. Głębokość naściennych szafek nie przekracza 30 cm, choć w przypadku większości modeli oscyluje w granicy 15 — 20 cm. Wyróżniamy trzy warianty ustawienia szafek naściennych — na nóżkach, bez nóżek lub powieszenie na ścianie. Ich stylistka, podobnie jak w kategorii omawianej w poprzednim akapicie — również stanowi odpowiedź na wszystkie najpopularniejsze trendy wnętrzarskie.

Drewniane szafki na buty — elegancja, naturalność i prostota

Tworzywem najchętniej wykorzystywanym do produkcji szafek na buty jest drewno. Trudno się dziwić — lubimy naturalność. Podoba nam się też świadomość, że nasze pieniądze nie poszły na marne — a właśnie takie przeświadczenie często towarzyszy nam po zakupie mebli z drewna. Zdecydowanie nie jest to surowiec sezonowy. Dobrze zaimpregnowane i odpowiednio pielęgnowane drewno nie tylko przetrwa z nami lata, ale może wręcz doczekać przeprowadzki do kolejnego domu lub mieszkania. Ponieważ jednak buty to stosunkowo brudna część naszej garderoby, wiele modeli wyposaża się w metalowe żerdki lub półki wykonane z tworzyw sztucznych. Z nich łatwiej zmyć piasek, błoto czy sól sypaną zimą na chodniki, nie ryzykując uszkodzenia drewnianej powierzchni.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 936,00 zł 985,00 zł
Koszt dostawy: 189,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 831,00 zł 875,00 zł
Koszt dostawy: 189,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 831,00 zł 875,00 zł
Koszt dostawy: 54,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Szafki na buty z dodatkowymi atrakcjami — szuflady i siedziska

Wiele modeli nich posiada dodatkowe elementy, zwiększające ich funkcjonalność. Mowa chociażby o niewielkiej szufladzie, idealnej na rzeczy, przez które nasze wyjście z domu często się opóźnia (klucze, portfel, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne). Inne z kolei dostały „na dach” miękką tapicerkę, robiącą za siedzisko. To proste i banalne posunięcie sprawia, że nie musisz inwestować osobno w szafkę i osobno w krzesło (nie mówiąc już o tym, kto ma na to w ogóle miejsce). Zamiast tego zyskujesz mebel typu „2 w 1”, oszczędzając przestrzeń i pieniądze.


Przeglądając szafki na buty (różnego rodzaju) zapewne rzuciło Ci się w oczy, że dominują kolory jasne. Nie jest to przypadek — producenci doskonale wiedzą, że przy obecnych trendach mieszkaniowych mało kto ma szczęście posiadać przestronny, dobrze doświetlony przedpokój. Ba, część z nas nie ma nawet małego korytarzyka i szafkę na buty musi postawić w salonie. Przełożyło się to bezpośrednio i na design, i na funkcjonalność tej kategorii produktowej — szafki na buty to naprawdę dobrze zaprojektowane meble, o zaskakującej pojemności (mimo niewielkich rozmiarów) i urzekającej prezencji.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł