Praktyczne sposoby na urządzenie przedpokoju

Dodano: 2018-09-03    |    Porady: Aranżacja wnętrz - porady , Jak wybrać meble do przedpokoju?
Praktyczne sposoby na urządzenie przedpokoju

 

Wielu z nas zapomina o tym, jak ważną rolę w każdym domu czy mieszkaniu pełni przedpokój. To duży błąd, ponieważ jest to wnętrze, które jako pierwsze zostaje zauważone przez każdą wchodzącą osobę. Z tego względu, powinno stanowić naszą wizytówkę, odpowiadającą za pozytywny odbiór całego lokum. Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój, by rozsądnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, koniecznie zapoznaj się z naszymi trikami, ułatwiającymi dobór właściwych mebli oraz akcesoriów.

Cena od: 1299,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
nowość

Cena od: 699,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
-5%
promocja

Cena od: 983,00 zł 1035,00 zł
Koszt dostawy: 54,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Kolory i światło w przedpokoju

Na początek zastanówmy się nad tym, jakie barwy i oświetlenie będą stosowne w korytarzu. W większości tego typu pomieszczeń nie ma dostępu do światła słonecznego. Z tego powodu są one ciemne i wymagają zastosowania odpowiednich dodatków. W przedpokoju najlepiej sprawdzą się jasne farby i meble, szczególnie wtedy, gdy jest to wnętrze o niewielkich rozmiarach. Ciemne lub jaskrawe barwy mogą doprowadzić do optycznego pomniejszenia, a tego przecież nie chcemy! Drugą kwestią jest dobór oświetlenia. W tym wypadku wszystko zależy od wielkości wnętrza. W przypadku niskiego sufitu nie sprawdzą się długie, wiszące lampy, które będą pomniejszać dostępną przestrzeń. Warto wtedy zastosować oświetlenie punktowe w postaci halogenowych oczek, rozmieszczone w taki sposób, by cały przedpokój był wystarczająco jasny. Dodatkowo, dobrze jest umieścić na ścianie lustro, a po jego obu stronach zamontować kinkiety. Lustro nie tylko będzie odpowiednio oświetlone, ale i przyczyni się do optycznego powiększenia przestrzeni, odbijając światło. Natomiast, jeśli pomieszczenie jest niewielkie, ale z wysokim sufitem, warto wtedy wykorzystać pojedynczy żyrandol. Długie korytarze można z powodzeniem wyposażyć w kilka plafonów lub oczek halogenowych.

Jak przechowywać ubrania?

Przechowywanie rzeczy w przedpokoju warto rozsądnie zaplanować i dopasować do wielkości wnętrza. Jeżeli dysponujesz dużą przestrzenią, nie będzie to dla Ciebie wyzwaniem. Bez problemu możesz zastosować wolnostojącą standardową szafę na ubrania i dopasować do niej pojemną szafkę na buty. Trudniej jednak poradzić sobie w przypadku niewielkiego wnętrza, ale i na to znajdzie się właściwy sposób. W małych przedpokojach sprawdzą się szafy obrotowe, które przymocowuje się do ściany, dzięki czemu nie zajmują one dużo miejsca. Wiele takich produktów, dostępnych na rynku, nie tylko nadaje się do przechowywania ubrań, ale także obuwia. Są na tyle wąskie, że nie ograniczają cennej przestrzeni. Jeżeli posiadają wbudowane lustro, to będą rozjaśniać wnętrze, odbijając światło. Wielofunkcyjne meble to najlepszy wybór, jeśli w Twoim domu znajduje się niewielki, wąski korytarz. Pamiętaj, że w takim wypadku dobrze jest pokusić się meble do przedpokoju w jasnych kolorach, optycznie powiększających pomieszczenie.

Wieszak do przedpokoju – stojący czy wiszący?

Jeżeli przychodzą do nas goście, powinniśmy zaproponować im miejsce do odłożenia ubrań. Z tego powodu w każdym przedpokoju powinien znajdować się wieszak. W przestronnym korytarzu można umieścić wieszak stojący w taki sposób, by nie tylko był praktyczny, ale i efektowny. Jeżeli dysponujesz mniejszą powierzchnią, koniecznie wypróbuj nasz pomysł na mały przedpokój. W takich wnętrzach wolnostojące meble i dodatki mogą niepotrzebnie zajmować przestrzeń i wprowadzać niechciany chaos. Dobrym rozwiązaniem są wieszaki naścienne, które zajmują dużo mniej miejsca niż stojące, a prezentują się równie ciekawie i spełniają swoją rolę. Ich kolor warto dopasować do pozostałych elementów, znajdujących się w korytarzu, a także do ścian. Ciekawym trikiem są akcesoria z dodatkową górną półeczką, gdzie można odłożyć czapki, niewielkie parasolki i w ten sposób zadbać o uporządkowanie przestrzeni.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 285,00 zł 300,00 zł
Koszt dostawy: 54,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja

Cena od: 285,00 zł 300,00 zł
Koszt dostawy: 54,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 304,00 zł 320,00 zł
Koszt dostawy: 54,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Postaw na funkcjonalność

Praktycznym sposobem, który sprawdzi się w przypadku każdego domu i pomieszczenia, są meble wielofunkcyjne. Dzięki nim możemy ułatwić sobie urządzanie wnętrza, a co za tym idzie – oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i skrócić czas, potrzebny na kompletowanie poszczególnych elementów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą meble modułowe, które podbijają serca wszystkich miłośników szybkiej i mało skomplikowanej aranżacji wnętrz. Tego typu rozwiązanie z pewnością sprawdzi się zarówno w dużym, jak i niewielkim przedpokoju. Gotowy zestaw gwarantuje, że wnętrze będzie prezentowało się spójnie i efektownie. Duża liczba modułów przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, które w korytarzu przechowują wiele przedmiotów.

Aranżacja przedpokoju powinna być dla nas tak samo ważna, jak wszystkich innych pomieszczeń, znajdujących się w domu. Warto postarać się, by przedsionek mieszkania zachęcał do odwiedzenia innych pokojów. Przy odrobinie starań możemy z łatwością stworzyć piękny i funkcjonalny korytarz.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł