Jakie łóżko młodzieżowe kupić, aby zadowolić nastolatka?

Dodano: 2021-05-18    |    Porady: Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?
Jakie łóżko młodzieżowe kupić, aby zadowolić nastolatka?

 

Aranżacja pokoju dla naszego nastoletniego dziecka to nie lada wyzwanie. Musimy brać pod uwagę szereg zmiennych czynników, takich jak wiek, zainteresowania czy indywidualny gust dziecka. Sprawy nie ułatwia to, że pokój nastolatka musi spełniać zróżnicowane funkcje. Służy on nie tylko do odpoczynku i zabawy, ale również do pracy i nauki. Z uwagi na powyższe każdy element wystroju pokoju nastolatka musi być dokładnie przemyślany. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku łóżka – podstawowego elementu wyposażenia, którego wybór nie powinien, zdawałoby się, nastręczyć nam większych kłopotów. Z artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając łóżka młodzieżowe.

48h

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: 110,00 zł
Czas realizacji: 48h
Więcej kolorów

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: 110,00 zł
Czas realizacji: 48h

Łóżka młodzieżowe – jaki rodzaj wybrać?

Podstawowy wybór, którego musimy dokonać, dotyczy rodzaju łóżka młodzieżowego – na rynku dostępne są m.in. łóżka pojedyncze, podwójne oraz piętrowe. Wybór zależy w dużej mierze od wielkości pokoju oraz liczby osób, które mają w nim na co dzień przebywać. W małym pokoju dobrze sprawdzą się łóżka młodzieżowe rozkładane oraz łóżka z antresolą, pod którymi umieszczono biurko. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo miejsca. Jeśli zaś w danym pokoju przebywać mają dwie osoby, możemy postawić na piętrowe łóżka młodzieżowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w dużym pokoju dwuosobowym umieścić dwa łóżka młodzieżowe pojedyncze. Takie rozwiązanie będzie korzystne zwłaszcza wówczas, gdy wśród nastolatków nie ma zgody co do zajmowanego miejsca. Na łóżko pojedyncze w pokoju jednoosobowym możemy zdecydować się pod warunkiem, że pokój dziecka jest stosunkowo przestronny. Nie powinniśmy bowiem dopuścić do sytuacji, w której łóżko zajmuje większość pokoju. Łóżka młodzieżowe podwójne dla jednego nastolatka to rozwiązanie, które ma wiele zalet – nastolatek będzie czuć się komfortowo, a ponadto nie będziemy musieli obawiać się, że z czasem stanie się ono dla niego zbyt małe. Znowu jednak musimy rozważyć pytanie, czy na pewno rozmiary pokoju pozwalają na umieszczenie w nim dużego łóżka.

Łóżka młodzieżowe – rozmiary

Wybór rozmiaru łóżka – podobnie jak wybór jego rodzaju – związany jest z wielkością pokoju. Przed udaniem się na zakupy musimy zatem wykonać odpowiednie pomiary, aby uniknąć sytuacji, w której łóżko ogranicza przestrzeń potrzebną nastolatkowi do wygodnego przemieszczenia się po pokoju. Łóżka, które spotkamy w sklepach są zwykle dostępne w trzech wariantach rozmiarowych: 90x200, 120x200 oraz 140x200. Łóżka w pierwszym wariancie sprawdzą się oczywiście w pokojach niedużych – dziecko będzie mogło odpoczywać w komfortowych warunkach, a jednocześnie nie „stracimy” dużo przestrzeni. Jeśli powierzchnia pokoju ma co najmniej kilkanaście metrów, warto zdecydować się na nieco większe modele. W większości przypadków nastolatkowie chętniej wybierają łóżka większe ze względu możliwość swobodnej zmiany pozycji ciała w trakcie snu. Należy w tym kontekście pamiętać, że łóżko pełni bardzo ważną funkcję dla osoby dorastającej – właściwa regeneracja jest konieczna dla codziennego funkcjonowania. Stąd komfort nastolatka jest w tym przypadku kwestią priorytetową.

Cena od: 719,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 859,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 659,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Łóżka młodzieżowe chłopięce

Rozważając kwestie stylistyczne związane z wyborem łóżka młodzieżowego, musimy przede wszystkim uwzględnić to, czy w pokoju zamieszka chłopak czy dziewczyna. Na ogół chłopcy wolą bardziej neutralne barwy od dziewczyn, chętniej wybierają również minimalistyczne rozwiązania estetyczne. Łóżka młodzieżowe chłopięce w odcieniach szarości czy czerni sprawdzą się idealnie w pokoju, w którym dominuje minimalizm i nowoczesność. W przypadku nastolatków warto również postawić na konkretne materiały – priorytetem jest łatwość w pielęgnacji. Dobrym pomysłem będą zatem łózka młodzieżowe wykonane ze skóry ekologicznej oraz tworzyw sztucznych.

Łóżka młodzieżowe dla dziewczyn

Nastolatki dużą uwagę przykładają do kwestii stylu i mody. Z tego względu wybór łóżka młodzieżowego dla dziewczyny powinien być uzależniony od tego, jakie rozwiązania stylistyczne i kolorystyczne są aktualnie popularne. Jeśli chodzi o kolor, warto postawić na biel, beż, róż czy turkusy. Być może dobrym pomysłem będzie wybór kolorów neutralnych – takich, które z czasem nie wydadzą się dziewczynie kiczowate czy dziecinne. Nie mniej ważny od kwestii stylistycznych jest również komfort. Łóżko młodzieżowe dla dziewczyn powinno być wyposażone w wygodny zagłówek, można również zdecydować się na model z kilkoma oparciami.

Cena od: 719,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 1069,00 zł 1125,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 579,00 zł
Koszt dostawy: 199,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Łóżka młodzieżowe w stylu skandynawskim – modele uniwersalne?

Poszukując uniwersalnego modelu łóżka – takiego, który sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczyn – warto postawić na nowoczesność i neutralność. Dobrym pomysłem będzie wybór łóżka w stylu skandynawskim. Jego konstrukcja oraz kolorystyka (odcienie bieli i szarości) może przypaść do gustu dziecku niezależnie od jego płci. Warto również w tym kontekście mieć na uwadze, że, decydując się na zakup łóżka młodzieżowego w stylu skandynawskim, ograniczamy ryzyko „wyrośnięcia” dziecka z przyjętej w pokoju stylistyki. Istnieje duża szansa, że styl skandynawski przypadnie do gustu nastolatkom wkraczającym w dorosłe życie.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł