Fotele gabinetowe – czyli codzienna praca w luksusie

Dodano: 2016-07-27    |    Porady: Jak wybrać meble biurowe?
Fotele gabinetowe – czyli codzienna praca w luksusie

 

W pracy spędzamy więcej czasu, niż byśmy chcieli. Dużo więcej. Dla wielu osób biuro to drugi, a w skrajnych przypadkach nawet i pierwszy dom. Na nic jednak nadgodziny, jeśli niesprzyjające warunki nie pozwolą Ci się skupić na wykonywanej pracy. Ponieważ ta drobna niedogodność, jaką jest praca, spotyka prędzej czy później każdego z nas, postanowiliśmy poświęcić cały artykuł na omówienie najważniejszych cech foteli gabinetowych. Wszystko po to, byś nadgodziny wykonywał z szerokim uśmiechem na twarzy!

48h
Więcej kolorów

Cena od: 2899,00 zł
Koszt dostawy: 89,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 599,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 449,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h

Fotele biurowe a krzesła biurowe — która opcja jest wygodniejsza

Fotele gabinetowe to taka trochę bardziej ekskluzywna wersja krzeseł biurowych. Mają bardziej skomplikowaną i zaawansowaną budowę, dzięki której elastyczniej dopasowują się do siedzącej na nich osoby. Ilość zastosowanych w danym modelu mechanizmów przekłada się bezpośrednio na jego cenę, podobnie jak materiał wykorzystany do wykończenia danego modelu.

Fotele gabinetowe z podparciem lędźwiowym — odciąż kręgosłup

Fotele biurowe z wysokim oparciem to obietnica wygody. Większa powierzchnia daje bowiem ich projektantom większe możliwości dopasowania i wyprofilowania pod kątem prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Delikatnie wypchnięta do przodu część lędźwiowa automatycznie wymusza przyjęcia poprawnej postawy— duże znaczenie podparcia lędźwiowego wynika z faktu, iż odciąża ono kręgosłup. W niektórych fotelach biurowych podparcie jest regulowane, co umożliwia ścisłe dostosowanie do własnych potrzeb i wygody. Inna opcja na zwiększenie efektywności podparcia lędźwiowego to częściowe wyodrębnienie go z oparcia — dwuczęściowe oparcie z oddzielnym podparciem to jeden z hitów sprzedażowych wśród właścicieli biur.

48h

Cena od: 1429,00 zł
Koszt dostawy: 89,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 1397,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 599,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h

Fotele biurowe z regulowanymi podłokietnikami i zagłówkami

Podłokietniki często spotkasz nawet w prostych krzesłach biurowych, lecz są one zamontowane na stałe i zupełnie nieruchome. Powiew prawdziwego luksusu poczujesz, gdy przerzucisz się na fotele biurowe. W nich podłokietniki nie dość, że reguluje się na wysokość, to jeszcze indywidualnie dobiera się wychylenie na boki. W parze z podłokietnikami idą zagłówki — one również odróżniają fotele biurowe od krzeseł, czyniąc siedzenie przez 8 godzin w jednej pozycji bardziej znośnym.

Bujaj się, czyli fotele biurowe z mechanizmem TILT

Chociaż na obowiązkowych szkoleniach BHP sprzedaje się nam różne życiowe mądrości, każdy, kto przynajmniej raz w życiu przepracował dzień w biurze wie, że nie da się tak po prostu wysiedzieć w jednej pozycji — a co dopiero 8 godzin lub więcej. Odpowiedzą producentów są fotele gabinetowe z funkcją bujania. Niektóre ze stosowanych przez producentów patentów stały się tak popularne, że doczekały się rozpowszechnionej, ustandaryzowanej nomenklatury. Wśród nich największym wzięciem cieszą się trzy mechanizmy — TILT, MULTIBLOCK oraz SYNCHRO. Pierwszy z nich daje możliwość zablokowania oparcia w pozycji pionowej, zaś jej zwolnienie to wstęp do przyjemnego bujania się.

-5%
promocja

Cena od: 398,00 zł 419,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 699,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 479,00 zł
Koszt dostawy: 36,00 zł
Czas realizacji: 48h

Fotele gabinetowe z mechanizmem MULTIBLOCK

MULTIBLOCK działa na podobnej zasadzie, co TILT, ale zamiast jednej pozycji blokady (w pionie), daje Ci więcej możliwości. Fotele biurowe wyposażone w ten mechanizm to najlepszy wybór dla firmowych wiercipięt. Czasami lubisz się lekko odchylić i zrelaksować, ale gdy szef rusza w obchód po firmie wszyscy musicie siedzieć na baczność? MULTIBLOCK jest wprost stworzony do takich kombinacji. Do mechanizmu MUTLIBLOCK producenci często dorzucają także system Anti-Shock, dzięki któremu oparcie nie uderzy siedzącego na fotelu człowieka w plecy po zwolnieniu wybranej pozycji.

Fotele do biura z mechanizmem SYNCHRO

Fotele biurowe z mechanizmem SYNCHRO to jeszcze inna definicja biurowej wygody. Siedzisko naśladuje pozycję użytkownika — oparcie płynnie i szybko dostosowuje się do ułożenia i wychylenia pleców. Co więcej w dowolnym momencie możesz je zablokować, sięgając do umieszczonej pod siedziskiem dźwigni. Również te modele często wyposaża się w funkcję Anti-Shock.

Skórzane fotele biurowe — symbol prestiżu

Nie trzeba być projektantem wnętrz ani znawcą temu by zorientować się, że wykończenie skórą przenosi dany mebel na wyższy poziom prestiżu. Oczywiście, w cenie najbardziej jest skóra naturalna, chociaż syntetyczny odpowiedniki coraz wierniej przypominają oryginał. O skórę (każdą) należy jednak dbać ze znacznie większym zaangażowaniem, a osobę dbającą o czystość w biurze trzeba wyposażyć w odpowiednie środki czyszczące, konserwujące oraz wiedzę. Skóra wymaga delikatności, cierpliwości i regularności, a jej pielęgnacja nie ogranicza się jedynie do czyszczenia — bez systematycznej, profilaktycznej konserwacji (głównie natłuszczania) tworzywo zacznie pękać, kruszyć się i niszczeć.

48h
Więcej kolorów

Cena od: 5299,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 3699,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 7149,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Fotele biurowe wykończone tkaniną — trwałe i wygodne w pielęgnacji

Fotele biurowe wykończone tkaniną to może mniej spektakularna opcja (chociaż i w tej kategorii znaleźlibyśmy kilka perełek), za to lepiej współpracująca podczas konserwacji. Nie zawsze jest to jednolity materiał. Tkanina często przyjmuje formę siateczki, co zwiększa walory estetyczne danego modelu i ułatwia funkcjonowanie w trakcie największych upałów. Jeszcze bardziej zaawansowany wariant to tkanina membranowa, która najefektywniej usprawnia cyrkulację powietrza. Fotele biurowe z materiału to istny raj dla entuzjastów mnie oczywistych i „biurowych” kolorów, a więc wszystkiego, co nie jest szare, czarne, brązowe lub beżowe — w tej kategorii produktowej najłatwiej o barwne akcenty.

Materiał, jakiego użyto do wykończenia fotela ma znaczenie głównie symboliczne — im wyżej, tym większe szanse na skórę. W niektórych biurach miejsce danego pracownika w firmowym łańcuchu pokarmowym można także ocenić na podstawie stopnia zaawansowania technologicznego jego fotela — każdy kolejny bajer i udogodnienie to „senior” lub „manager” przed nazwiskiem. I chociaż dużo w tym symboliki, dla Twoich pleców i wygody liczą się rzeczy zupełnie inne.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł