Czym się kierować podczas wyboru mebli biurowych?

Dodano: 2016-11-07    |    Porady: Jak wybrać meble biurowe?
Czym się kierować podczas wyboru mebli biurowych?

 

Urządzanie biura to ważny moment dla każdego przedsiębiorcy, wiążący się zwykle z rozwojem posiadanego biznesu. W tej radości łatwo się jednak zagalopować i urządzić biuro równie ładne, co niepraktyczne. Prezesi i dyrektorzy często nie wiedzą, jak dokładnie pracują ich podwładni i czego potrzebują na co dzień. Jeśli chcesz swojemu zespołowi naprawdę pomóc w pracy, a nie jedynie otoczyć go ładnymi gadżetami, posłuchaj naszych wskazówek.

48h

1399,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

2199,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

1399,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Meble do biura — w zestawie raźniej

Przedsiębiorcy lubią racjonalne rozwiązania, a podczas urządzania biura najbardziej racjonalna droga wiedzie ku gotowym, przygotowanym przez producenta zestawom. Oszczędzisz nie tylko czas potrzebny na samodzielne kompletowanie wyposażenia, ale i pieniądze. Zyskujesz przy tym pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. W razie potrzeby zestawy mebli łatwo rozbudować o kolejne elementy (szafki, regały, półki na dokumenty). Są one ponadto polecane do gabinetów, w których siedzi więcej niż jedna osoba (a właśnie w takich pomieszczeniach pracuje większość z nas). Jeżeli nie zadbasz o spójną aranżację już na samym początku, każdy kolejny mebel będzie pogłębiał wrażenie wizualnej katastrofy.

Meble biurowe — o biurze przyszłości pomyśl już dziś

Rozwój firmy to marzenie i cel każdego przedsiębiorcy. Podczas robienia biznesplanu większość osób zakłada, że z czasem jego zespół się powiększy. Co ciekawe, zupełnie nie bierzemy tego pod uwagę na etapie projektowania biura. Gdy w końcu pojawia się konieczność zatrudnienia nowych pracowników, niejednokrotnie okazuje się, że w pozornie przestrzennym pomieszczeniu brakuje miejsca na kolejne biurko. Za niekorzystne uznaje się również częste przesadzanie pracowników i rotację w pokojach — pracy sprzyja za to stałe rozmieszczenie zespołu. Weź pod uwagę, które działy mają największe szanse na powiększenie i już teraz umieść je w największych pomieszczeniach. Później każda przeprowadzka generować będzie jedynie chaos i nieporozumienia. Wymarzony wzrost obrotów i przychodów nie będzie możliwy, jeżeli w odpowiednim momencie nie powiększysz zespołu. Każdy teoretyk biznesu wie, że najlepsza możliwa inwestycja to właśnie inwestycja w ludzi, a oprócz dodatkowych wakatów potrzebne są do tego dodatkowe biurka.

2586,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

2846,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

11899,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Jakie meble do biura? Zapytaj pracowników!

Chociaż biurowa praca często bywa przewidywalna (żeby nie powiedzieć — monotonna), to jednak z wyposażenia biura korzystamy w niezwykle zróżnicowany sposób. Określenie jakichkolwiek uniwersalnych zasad jest właściwie niemożliwe, ponieważ zróżnicowana jest również sama specyfika pracy (i to czasami nawet w obrębie tego samego działu). Każdy z Twoich pracowników ma inny zakres obowiązków i to właśnie on powinien dyktować ustawienie mebli i sprzętów biurowych. Jeśli ciężko określić Ci, jak dokładnie działają Twoi podwładni, odpowiedzi szukaj u źródła. Sami najlepiej powiedzą Ci, z czego korzystają na co dzień, a co przydaje im się jedynie raz na jakiś czas.

Efektywność tkwi w detalach — meble biurowe, które doceni załoga

Konsultacje z pracownikami na temat miejsca ich pracy w ogóle uchodzą za niezwykle rozsądne rozwiązanie. Doceniane są przez pracowników HR-u, gdyż dają zespołowi poczucie wpływu na firmową rzeczywistość, generują też wiele wymiernych korzyści. To oni najlepiej wiedzą, co podniesie wydajność ich pracy — a najprawdopodobniej będą to elementy wyposażenia, o których Ty nawet byś nie pomyślał. Dodatkowe półki, kolejny kosz na śmieci, a może podstawka na laptopa? Diabeł tkwi w szczegółach, a efektywność właśnie w takich detalach!

I pamiętaj — drukarkę oraz ksero zawsze najlepiej umieścić na neutralnym gruncie, najlepiej na korytarzu. Pracownicy będą mieli do niej równy dostęp i żaden dział nie będzie się skarżył na tabuny drukujących oraz kserujących gości.

1299,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h

689,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h

1159,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Biurowe archiwum — bez regałów ani rusz

Zadziwiające brak wyobraźni przedsiębiorcy wykazują również w kwestii archiwizowania dokumentów. Nie oszukujmy się — szumnie zapowiadania digitalizacja jeszcze długo będzie w przysłowiowych powijakach, a zanim e-dokumenty na dobre odeślą swoje papierowe wersje na wieczny odpoczynek, miną całe lata. Prędzej czy później praktycznie każda firma staje przed podobnym problemem — nie ma dość miejsca na wszystkie segregatory, klasery i teczki z dokumentami. Pisma dotyczące spraw kadrowych, teczki pracownicze, a przede wszystkich faktury przechowywać należy przez wiele lat i nie jest to jedynie kolejny dyskusyjny wymysł oderwanych od rzeczywistości urzędników — w przypadku sporu, stanowią one najważniejszy dowód. W interesie pracodawcy jest więc nie tylko przechowywanie, ale również właściwe zabezpieczenie (naprawdę wielu) dokumentów. Zamiast więc oszczędzać na regałach i szafkach, od początku zaplanuj dla nich dość miejsca.

Open space po ludzku

Tak zwane „open space” to typ biura, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych i zachodniej Europy. Na jednej, dużej przestrzeni ustawia się kilka, kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt biurek. Taki układ niesie za sobą szereg wymiernych korzyści, za które pokochali go pracodawcy. Open space to szybszy obieg informacji, mniejsze koszty eksploatacji i nawet do 20% niższa cena wyposażenia. Aby jednak praca w takiej przestrzeni była komfortowa, należy ją odpowiednio zaaranżować. Jeśli w jednym pomieszczeniu pracuje kilka osób, zagwarantuj im chociaż odrobinę prywatności. Unikaj sytuacji, w których pracownicy patrzą sobie w ekran. Niech dzielą maksymalnie kosz na śmieci, a nie biurko. Jeśli zdecydowałeś, że Twoi podwładni będą pracować w biurze typu open space to pamiętaj, że powinna panować tam cisza zmącona jedynie rytmicznym stukaniem w klawiaturę. Zadbaj o dodatkowe pomieszczenia, w których odbywać się będą wszelkie konsultacje i prace zespołowe — tak, aby nie przeszkadzać osobom pracującym na open space.

Aranżacja biura to przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Niewłaściwe ustawienie biurek rodzić będzie komplikacje i konflikty, które finalnie odbiją się na jakości pracy Twojego zespołu. W efekcie, dobór biurowego wyposażenia przyrównać możemy raczej do skomplikowanej układanki, w której jeden niewłaściwy ruch przysporzy problemów całemu zespołowi. Trzymaj się więc naszych wskazówek, aby operacja „biuro” zakończyła się powodzeniem!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł