Co to jest technorattan?

Dodano: 2018-02-21    |    Porady: Jak wybrać meble do ogrodu?
Co to jest technorattan?

 

Co jakiś czas na naszym rynku pojawia się nowinka, która błyskawicznie zjednuje sobie serca wielu Polaków, jednak dzieli ekspertów z danej branży. W przypadku technorattanu sprawdziło się to tylko połowicznie – uwielbiany jednocześnie przez użytkowników, jak i doceniany przez fachowców, stanowi udoskonaloną technologicznie alternatywę dla urodziwego, jednak niepozbawionego wad rattanu.

48h
nowość

Cena od: 999,00 zł
Koszt dostawy: 250,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 1099,00 zł
Koszt dostawy: 250,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 1299,00 zł
Koszt dostawy: 250,00 zł
Czas realizacji: 48h

Technorattan – co to właściwie jest?

Hasło „technorattan” automatycznie przywodzi na myśl rattan i nowoczesną wariację na jego temat. Czy słusznie? Jak najbardziej. Technorattan to materiał, którego twórcy ochoczo sięgnęli po najnowsze osiągnięcia i technologiczne innowacje. Aby oddać w ręce użytkowników surowiec mogący sprostać wszelkim oczekiwaniom, wykorzystano nieustająco popularny rattan, jednak ulepszono go poprzez wyeliminowanie wad i liczne wzmocnienia. Chociaż technorattan bywa nazywany syntetycznym rattanem, wyjątkowo wiernie oddaje cechy charakterystyczne dla swojego naturalnego wzorca. Co ważne dla osób dbających o środowisko – wytworzenie go nie wpływa negatywnie na otoczenie, a on sam nadaje się do recyklingu.

Co to jest technorattan – i ile rattanu w technorattanie?

Organiczny ratan produkowany jest z niezwykle miękkich palm rotangowych. Giętkość i elastyczność to jedne z cech, które przeważyły o jego popularności – można go bowiem formować w niemalże dowolne kształty. Każdy właściciel rattanowych mebli wie jednak, że z upływem czasu zaczynają one blaknąć lub odbarwiają się. Również trwałość nie jest jego najmocniejszą stroną. Właśnie dlatego stworzono udoskonalonego następcę, na którego błyskawicznie skierowały się oczy meblarskiego świata. Chociaż silnie inspirowany rattanem, technorattan zdecydowanie go przewyższa.

48h
nowość

Cena od: 7019,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 7019,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 6999,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Meble ogrodowe z technorattanu

Ze względu na swoje właściwości, technorattan świetnie sprawdza się pod przysłowiową chmurką, czyli w ogrodzie. Nie istnieje ryzyko zmian i płowienia koloru, a co najważniejsze – nawet wilgoć nie jest w stanie mu zaszkodzić. Co ciekawe także dołączane zwykle do kompletu poduszki nie wymagają od nas większej ochrony – przeważnie mają wodoodporne poszewki, które można ściągnąć i wyprać w pralce. Wszystko dlatego, że pokrywa je warstwa teflonu. Chociaż meblom z technorattanu nie grozi, że wewnątrz nich będą się rozwijać bakterie, pleśń lub grzyby, mimo wszystko warto na okres zimy przenieść je w bezpieczne miejsce. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na dopieszczanie swojego ogrodu, zainteresuje Cię fakt, że w przeciwieństwie do wyrobów z drewna, nie istnieje konieczność konserwacji technorattanu przy użyciu specjalistycznych środków.

Narożnik z technorattanu – już go widziałeś

Pewnie i tak cały czas zastanawiasz się, „co to jest ten cały technorattan”. A my powiemy Ci, że nawet nie wiesz, że wykonane z niego meble widziałeś już wiele razy! Ba! Pewnie nawet na nim siedziałeś! Jak to możliwe? Z tego tworzywa chętnie korzystają projektanci mebli domowych, na przykład kompletów wypoczynkowych. Ponieważ technorattan wiernie naśladuje naturalne tworzywo, wykonane z niego meble są szczególnie często wybierane przez miłośników natury. Narożnik z technorattanu będzie efektownie prezentował się w salonie, który wypełnia roślinność. Jedynym minusem tego surowca jest jego twardość – siedzenie bezpośrednio na technorattanie już po kilku minutach staje się niewygodne. Dlatego decydując się na narożnik z technorattanu pamiętaj o kocach i poduszkach.

48h

Cena od: 165,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-17%
promocja

Cena od: 249,00 zł 299,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 539,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Krzesło z technorattanu

Jeśli pretendujesz do miana perfekcyjnej pani – lub pana – domu, krzesło z technorattanu dodaj do listy swoich perfekcyjnych zakupów. Dlaczego? Nie zajmuje dużo miejsca, a nie jeden raz uratuje Cię z opresji! Zdarzyło Ci się, że zabrakło przynajmniej jednego siedzenia? Przyjazd nieplanowanych gości i większe uroczystości rodzinne to okazje, w których zwykle komuś przypada niewygodny stołek – aby zapobiec tej niewygodzie, warto mieć na tak zwaną „czarną godzinę” kilka krzeseł z technorattanu. Są one o niebo wygodniejsze, niż składane modele i możesz je sztaplować, czyli układać jedno na drugim. Technorattan jest też bardzo lekki, więc operowaniem takimi krzesłami nie przysporzy żadnych trudności.

Fotel z technorattanu

Uniwersalność technorattanu pozwala stosować go zarówno do wyposażenia ogrodowego, jak i salonu. Tę wszechstronność najlepiej obrazują fotele, które z powodzeniem możesz traktować jako część kompletu wypoczynkowego, jak i trzymać na tarasie. Ten praktyczny mebel nie będzie jednak wygodny, jeśli nie skompletujemy do niego przynajmniej kilku poduszek. Dla wielu osób to spora wada, ponieważ w praktyce nawet podłokietniki oraz oparcie takiego fotela należy przykryć miękkimi materiałami, by można w pełni komfortowo siedzieć na nim przez dłuższy czas.

48h
nowość

Cena od: 999,00 zł
Koszt dostawy: 250,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-13%
promocja

Cena od: 699,00 zł 799,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 629,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: 48h

Leżak z technorattanu

W przypadku technorattanu meblem, któremu warto poświęcić szczególną uwagę, są leżaki ogrodowe. Ponieważ jest to materiał słynący ze swojej niezwykłej plastyczności, daje szerokie pole do popisu projektantom i pozwala formować rozmaite kształty. Leżaki z technorattanu to zwykle najbardziej wygodne i ergonomiczne sprzęty tego typu, choć dopasowany do człowieka kształt to dopiero początek ich zalet. Takie meble tarasowelekkie, więc – w przeciwieństwie do drewnianych – przenoszenie ich nie sprawia żadnych problemów. Nawet długotrwała ekspozycja na słońce nie doprowadzi do wyblaknięcia powierzchni, a wyczyścimy je wyłącznie przy użyciu szmatki nasączonej wodą a w ekstremalnych warunkach wystarczy zraszający strumień wody z węża ogrodowego. Ponieważ technorattan jest odporny na wilgoć, wykonane z niego leżaki można bez obawy zostawić w ogrodzie na noc.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł