Biblioteczki i regały - czyli najpopularniejsze systemy przechowywania

Dodano: 2016-07-27    |    Porady: Jak wybrać meble do salonu? , Systemy przechowywania - porady
Biblioteczki i regały - czyli najpopularniejsze systemy przechowywania

 

Od najmłodszych lat powtarzamy dzieciom, że czytanie kształci, podczas gdy sami po książki sięgamy coraz rzadziej, wybierając filmy i audiobooki. Rzadko który dom może pochwalić się dziś pokaźną biblioteczką, chociaż fakt ten nie idzie wcale w zgodzie z wynikami sprzedażowymi — Polacy wcale nie kupują coraz mniej biblioteczek i regałów, wręcz przeciwnie! To fantastyczny sposób na przechowywanie wielu rzeczy, a odpowiednio zagospodarowany regał stanowić będzie nie tylko element wyposażenia, ale i wystroju wnętrza. Jeszcze nie masz biblioteczki, posiadasz za to szereg bibelotów, które ciężko Ci uporządkować? A może Twoje regały stoją puste? Sprawdź, ile możesz „wyciągnąć” z tego prostego mebla i przekonaj się, czy aby na pewno wykorzystujesz w pełni jego potencjał!

48h

Cena od: 1459,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

Co w salonie piszczy, czyli regały dobre na wszystko

Chociaż kilka lat temu słowo „minimalizm” skutecznie rozpaliło wyobraźnię setek tysięcy Polaków i każda pani domu widziała oczami wyobraźni siebie w idealnie wysprzątanym, niemalże całkowicie pustym domu, w większości przypadków skończyło się jedynie na zamiarach i dobrych chęciach. Podczas porządkowania mieszkania, a zwłaszcza jego „wspólnych” części, czyli jadalni i salonu, natkniesz się na wiele rzeczy, których właściwie nie używasz, choć absolutnie nie bierzesz pod uwagę wyrzucenia ich do śmieci. Wazony, porcelanowe figurki, artystyczne dokonania Twojego dziecka z przedszkola, gazety, które na pewno jeszcze przeczytasz, książki, albumy i płyty CD — zalegają w każdym salonie i to właśnie regał stanowi idealny zalet dla wszystkich małych skarbów tego typu. Warunkiem jest oczywiście wybór modelu odpowiadającego Twoim potrzebom, ale o tym już w następnym akapicie.

Regały wczoraj i dziś — od skromnej biblioteczki do funkcjonalnego mebla

Budowa regału jest — a przynajmniej była — prosta, jak budowa przysłowiowego cepa. Dzisiaj sprawy mają się już trochę inaczej, ale wszystkich zmian dokonano z myślą o Twojej wygodzie. Proste deski na prostym stelażu to wciąż najpopularniejsze wyobrażenie na temat biblioteczki, a przez całe dziesięciolecia szczytem szaleństwa było dołożenie gdzieniegdzie szklanych drzwi. Dziś producenci oddają w Twoje ręce pełne spektrum regałowych możliwości — półki, szafki, szuflady, wysuwane pudełka, a nawet dedykowane stojaki na płyty CD i DVD. Nie musisz już kupować regału, a potem szukać do niego odpowiednich akcesoriów, które dostroją go do Twoich potrzeb — dziś kupujesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Cena od: 5052,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-2%
promocja

Cena od: 1184,00 zł 1208,65 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 629,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Wciąż proste, a przy tym znacznie ciekawsze? Tak, nasze regały są właśnie takie

Jeśli chodzi o design, współczesne regały są równie proste, lecz znacznie ciekawsze. Tak, to możliwe, o ile za ich projektowanie zabierze się naprawdę zdolny fachowiec. Dzisiejsze meble śmiało i konsekwentnie skłaniają się w stronę dekoracyjnego ascetyzmu i geometrycznej prostoty, dzięki czemu nawet najbardziej wymyślne fasony zachowują przyjemną dla oka świeżość i estetykę. Ukośnie montowane nóżki lub półki, stelaż biegnący do ściany pod kątem, a nie równolegle czy wreszcie regały z asymetrycznymi półkami i szufladami — projektanci chętnie żenią niekonwencjonalne linie z minimalizmem, a wychodzą im z tego bardzo ładne regały.

Rustykalne, zdobione, industrialne, nowoczesne — regałowy zawrót głowy

Inspirowane skandynawskim designem regały stanowią dzisiaj przeważającą część wszystkich propozycji, co nie oznacza, że producenci zapomnieli o entuzjastach innej stylistyki. Przytulne, prowansalskie klimaty, surowy industrializm czy klasyczna sosna tylko czekają, by urozmaicić aranżację Twojego salonu. Na nasze specjalne wyróżnienie zasłużyły dwa trendy — niezwykle klimatyczne regały na drewno, dzięki którym zapasowe polana możesz trzymać w domu, nie tracąc na wizualnej atrakcyjności salonu oraz nowoczesne, minimalistyczne biblioteczki i regały wiszące, które zacierają granicę pomiędzy wyposażeniem a ozdobą domu.

Cena od: 1159,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h

Cena od: 1159,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h

Cena od: 1159,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

W czasie deszczu dzieci się nudzą… a wtedy biada dokumentom, których odpowiednio nie schowasz

Rodzice mniejszych i większych dzieci doskonale wiedzą, że w domu, w którym grasuje znudzony maluch, nic nie jest bezpieczne. Nawet największe bystrzaki nie zawsze rozumieją, że „po tych dokumentach tatusia nie wolno rysować” czy że „to jest potrzebne mamusi do pracy.” Przykro nam, rodzice, nie ma wybacz. W rolę Superniani nie wejdziemy, ale polecamy Wam inny patent — regały z szufladami lub zamykany półkami, dzięki którym zwiększycie szansę na ocalenie ważnych papierów.

Biblioteczki do domowego biura i nie tylko

Regały to obowiązkowy element wyposażenia każdego domowego biura, chociaż przydadzą się właściwie każdej osobie, która prowadzi swoją działalność. W naszym kraju nawet niewielki biznes generuje całe tomy dokumentacji, którą musimy należycie składować (w niektórych przypadkach przepisy wymuszają na nas archiwizację nawet przez kilkadziesiąt lat). Dzięki nietuzinkowej konstrukcji dostępnych modeli, z takich biblioteczek skorzystają również te osoby, które przechować muszą raptem kilka segregatorów.


Biorąc pod uwagę bogactwo oferty, właściwie nie istnieje ryzyko, że kupisz regał, z którego nie będziesz później korzystał. Wszystko zależy od tego, jak dobrze przeanalizujesz potrzeby swoje i domowników. Całe tomy książek? Kolekcja płyt CD? A może drobne, dziecięce zabawki, w które codziennie wdeptujesz? Dzięki naszym regałom nie ma bałaganu, którego nie da się posprzątać.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł