Wytrzymałość regałów i półek ściennych. Ile są w wstanie wytrzymać nasze meble?

Dodano: 2016-12-21    |    Porady: Jak wybrać meble do salonu? , Systemy przechowywania - porady
Wytrzymałość regałów i półek ściennych. Ile są w wstanie wytrzymać nasze meble?

 

Kupując regały pokojowe często nie zwracamy uwagi na to jaka jest wytrzymałość materiału, z którego są wykonane. Dokonując wyboru, w głównej mierze kierujemy się estetyką i wyglądem nowych elementów wyposażenia naszego wnętrza, nie zważając na to, ile będzie ważyć zawartość, którą schowamy w szafie, tylko na to, czy się zmieści. Ile może wytrzymać regał oraz elementy mocujące, na których jest on zawieszony ? Na to pytanie odpowiemy w tym wpisie.

nowość

Cena od: 299,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 229,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 249,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Ile jest w stanie wytrzymać półka do pokoju?

Na rynku dostępna jest cała masa półek ściennych w rozmaitych kolorach, do produkcji , których zostały zastosowane różne materiały -– począwszy od płyt wiórowych,  a skończywszy na półkach wykonanych z połączenia stali i drewna. Patrząc na to, co oferują producenci, można wywnioskować średnią wytrzymałość materiału, z którego wykonana jest półka. Są dwa czynniki, które wpływają na to, ile są w stanie udźwignąć nowo zakupione przez nas regały pokojowe. Pierwszym z nich jest materiał, który został wykorzystany do wyprodukowania półki. Jeżeli jest to płyta wiórowa, nie możemy się spodziewać, zbyt wysokiej wytrzymałości. Inaczej ma się sprawa w przypadku półek wykonanych z bardziej trwałych materiałów, jak lite drewno i stal.  Taka półka sama w sobie powinna udźwignąć więcej. Jednak jest jeszcze jedna rzecz, która wpływa na to, ile będziemy mogli na niej położyć. Kwestią, która wpływa jeszcze bardziej na to, jak wiele zniesie półka ścienna, jest system zawieszeń. Możemy w nim zawrzeć też to, jak została wykonana:, czy montowana jest na wspornikach trójkątnych, czy tylko poprzez przykręcenie do ściany z bliskim rozstawem wkrętów. Dużo zależy tutaj od wspornika, który może pokrywać tylko część półki lub całą jej szerokość.  Przez elementy mocujące powinniśmy też rozumieć to, jakie materiały zostały wykorzystane do przytwierdzenia półki do ściany. Najpewniejsze w tym wypadku będą kołki montażowe. Powinny bowiem uznieść najwięcej. Jednak obecnie na rynku mamy dostęp do wszelkiego rodzaju klejów montażowych i taśm, które sprawiają, że wcale nie musimy korzystać z kołków.  Materiał, jakiego użyjemy w celu przytwierdzenia półki, zależy już od nas samych. Jednak, jeśli zależy nam na tym, aby półka wisiała mocno przytwierdzona do ściany, zdecydujmy się na kołki montażowe.

Cena od: 509,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
nowość

Cena od: 1399,00 zł
Koszt dostawy: 199,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
-12%
promocja

Cena od: 302,00 zł 344,40 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Ile są w stanie udźwignąć wiszące półki na książki?

Z regałem ściennym rzecz ma się podobnie jak z półką ścienną. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonany nasz mebel. Według danych, jakie podają producenci mebli, taki regał jest w stanie wytrzymać nawet do 30 kg obciążenia w przypadku, kiedy jest wykonany z materiałów drewnopochodnych. Jeżeli pod lupę weźmiemy regał wykonany ze stali lub innego tworzywa, ta wartość może znacząco wzrosnąć. Z racji tego, że jest to element wolnostojący nie ma konieczności jego przytwierdzania do ściany, więc czynnik montażowy nie wpływa na to, ile jest w stanie udźwignąć regał. Jednak w niektórych przypadkach, jeżeli planujemy wykorzystać taki regał do magazynowania, na przykład dokumentacji, która nierzadko posiada słuszną wagę, dobrym pomysłem jest zakotwiczenie go do ściany w celu zminimalizowania możliwości jego przewrócenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł