Urządzamy pokój dla dziewczynki – checklista każdego rodzica

Urządzamy pokój dla dziewczynki – checklista każdego rodzica

 

Twoja mała księżniczka wyrosła już ze swojego łóżka i biurka? Chętnie podpowiemy, jak wybrać nowe! Zagubienie się w gąszczu mebli oraz artykułów domowych jest niekwestionowaną przyjemnością, ale bez odpowiedniego planu i przygotowania może okazać się kosztowną przygodą pełną nietrafionych decyzji. Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Wiemy o tym wszystko!

Pokój dla dziewczynki - bez planu ani rusz, czyli rozsądek to podstawa

Zanim rzucisz się w wir firmowych katalogów, najpierw zastanów się, czego konkretnie Twoja córka może naprawdę potrzebować. Pomoże Ci w tym analiza jej przeciętnego dnia - czy jest już w wieku, w którym przynosi się ze szkoły pracę domową, więc wygodne biurko to podstawa? A może często spędza czas z koleżankami lub kuzynkami, więc potrzebuje więcej miejsca dla gości? Zanurzona w świecie książek introwertyczka nie obędzie się z kolei bez regału, który pomieści jej ukochane lektury. Zamiast decydować za swoje dziecko i narzucać mu aranżację pokoju, przeanalizuj, w jaki sposób lubi rozkładać oraz porządkować swoje rzeczy, a następnie poszukaj wyposażenia, które jej w tym pomoże. I uważaj, żeby nie wpaść w jedną z podstawowych pułapek, jakie czyhają na pełnych entuzjazmu rodziców - pamiętaj, że nie urządzasz pokoju, o jakim sam marzyłeś, będąc w wieku swojej pociechy! Nie zagrać sypialni swojej córki zbędnymi przedmiotami i nie narzucaj jej swojej wizji wyposażenia - to dwie kluczowe zasady, jakimi powinien kierować się każdy rodzic.

Pokój dziewczynki - kącik królewny czy uniwersalna elegancja?

Wyposażenie dziecięcych - a już zwłaszcza dziewczęcych - pokoi często bywa robione na przysłowiowe „jedno kopyto”, czyli wizerunki księżniczek, misterne zawijasy i oczywiście róż w ogromnych ilościach. Nie znaczy to jednak, że to pomieszczenie faktycznie musi czekać nieuchronna przemiana w cukierkową krainę, która prędzej czy później i tak znudzi się Twojej córeczce. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu nieco bardziej stonowanego stylu, kieruj się w klimaty skandynawskie, czyli drewniane meble, jasne kolory, miękkie detale (koce, poduchy, dywaniki) i naturalne surowce na każdym kroku. Umiejętnie zaplanowana aranżacja nie tylko podbije serce Twojej pociechy, ale i zachowa w miarę uniwersalny charakter.

-10%
promocja

Cena od: 890,00 zł 989,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
-5%
promocja

Cena od: 1325,00 zł 1395,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-5%
promocja

Cena od: 1297,00 zł 1365,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Pomysł na pokój dla dziewczynki - szukaj gadżetów

Głowisz się, jak spełnić wszystkie zachcianki swojej córeczki, a przy tym zachować wnętrze, do którego można bez większego zażenowania zaprosić rodzinę i znajomych? Mamy dobrą wiadomość - nie Ty pierwszy stoisz przed takim wyzwaniem! Pomysłowi rodzice stworzyli więc kilka gadżetów, które pomagają utrzymać porządek w dziecięcym pokoju. Świetnym rozwiązaniem są wszelkie rodzaje skrzynie, pełniące dwie funkcje - sprytnie zamaskowanego pojemnika na zabawki i zaskakująco wygodnego siedziska. Wszystkie dzieci uwielbiają tajemnicze schowki, więc ochoczo zapakują do takiej skrzyni swoje największe skarby. Pięknym pomysłem jest też drewniana skrzynia-wózek na kółkach, ze specjalnym sznureczkiem do ciągnięcia. Twoja córka sama z siebie zapakuje do niej wszystkie swoje lalki i zabierze je na przejażdżkę. Biurko okazało się za małe na wszystkie kredki i kolorowanki? Dokup dziecięcy kontenerek, idealnie pasujący pod blat - tak, to miniaturowa wersja tradycyjnego, biurowego kontenerka na dokumenty i artykuły piśmiennicze, tylko że ładniejsza i bardziej kolorowa. Oj tak, rodzice od dziesięcioleci kombinują, jak skłonić swoje pociechy do zachowania porządku. Podrzuć swojej córce odpowiednie gadżety i przecieraj oczy ze zdumienia, gdy sama zacznie ogarniać panujący w jej pokoju chaos!

Pokoik dla dziewczynki i wymarzone łóżko każdej małej królewny

Wielu rodziców popełnia błąd także podczas wybierania łóżka dla swojej pociechy - kupują model, który podoba się i im, i córce, jednak nie biorą pod uwagę faktu, że dzieci w tym wieku rosną jak na drożdżach. W efekcie łóżko bardzo szybko staje się zbyt małe i trzeba wymienić je na nowy, większy egzemplarz. Podczas poszukiwania akurat tego mebla nie przejmuj się zbytnio jego wymiarami - śmiało wybierz większy model! Jeżeli natomiast pomieszczenie, w którym urządzasz pokój swojego maleństwa, nie grzeszy zbędnymi metrami kwadratowymi, wybierz łóżko na antresoli, na pierwszy rzut oka przypominające klasyczne piętrowe. Takie modele zamiast dolnego materaca mają jednak biurko bądź szafę - a czasami jedno i drugie - co błyskawicznie zmienia je w centrum dowodzenia każdej małej gwiazdy. Łóżko na piętrze pobudza dziecięcą wyobraźnię równie skutecznie, co wiele lat temu, a „schowane” biurko i szafa stwarzają setki okazji do zabawy.

-5%
promocja

Cena od: 1705,00 zł 1795,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 529,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
-5%
promocja

Cena od: 1753,00 zł 1845,00 zł
Koszt dostawy: 69,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Pokój dziecięcy małej czytelniczki - niebanalne regały

Na uwagę rodziców zasługują też dziecięce wersje regałów na książki i zabawki. Miłość do literatury warto rozpalać w córce już od najmłodszych lat, jednak zamiast „dorosłego” regału zafunduj jej coś znacznie ciekawszego - czyli na przykład model stylizowany na drzewo, którego półki przypominają gałęzie. Rozsądnym posunięciem jest też wybór egzemplarza wyposażonego zarówno w półki, jak i szafki - ułatwi to Twojej córeczce przechowywanie jej dziecięcych skarbów.

Podczas urządzania dziewczęcego pokoju kluczowe są kreatywność oraz wyobraźnia. Nie zapominaj jednak o ich mniej popularnym koledze - rozsądku. Bez niego łatwo zawędrować na zakupowe manowce i wypełnić pokój pociechy kosztownymi, zbędnymi meblami, z których nie będzie korzystać.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł