Urządzamy kuchnię w bloku

Urządzamy kuchnię w bloku

 

Kuchnia przez wiele osób jest uważana za najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Powinna być jasna i przestronna, a spędzanie w niej czasu nie może kojarzyć się tylko z niemiłym obowiązkiem. Mieszkanie w bloku wymaga od nas dużej pomysłowości. Do wykorzystania mamy zwykle niewielką powierzchnię, a standardowe kuchnie bardzo często są zastępowane przez aneksy kuchenne. Nie musi stanowić to problemu - podpowiemy Ci, jak możesz urządzić kuchnię, by spełniała wszystkie Twoje oczekiwania!

Cena od: 4396,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h

Cena od: 1089,00 zł
Koszt dostawy: 45,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 799,00 zł
Koszt dostawy: 45,00 zł
Czas realizacji: 48h

Jak urządzić kuchnię w bloku?

Pewne elementy wyposażenia są obowiązkowe w każdej kuchni. Nie wyobrażamy sobie przecież życia bez kuchenki, umożliwiającej przygotowanie ciepłego posiłku, lodówki do przechowywania jedzenia, zlewu do mycia naczyń oraz szafek, wypełnionych zastawą lub produktami spożywczymi. W skład wyposażenia może także wchodzić zmywarka lub inne meble kuchenne, które uznamy za przydatne. W bardzo wąskim wnętrzu najlepiej jest umieścić ciąg mebli i sprzętów po jednej stronie pomieszczenia. W trochę szerszej kuchni możesz wypróbować ustawienie w kształt litery „L”. Cała aranżacja jest zależna od metrażu, kształtu, a także lokalizacji kuchni w mieszkaniu. W blokach zazwyczaj nie ma miejsca na osobną jadalnię, dlatego stoły i krzesła, przeznaczone do wspólnych posiłków, powinny zmieścić się w kuchni. Koniecznie przemyśl rozmiar kupowanych mebli, ponieważ ogranicza Cię niewielka ilość wolnej przestrzeni.

Połączenie kuchni i jadalni – zrób to rozsądnie!

Mieszkanie w bloku zazwyczaj nie pozwala na posiadanie dwóch osobnych wnętrz – kuchni oraz jadalni. Zastanów się zatem, w jaki sposób zagospodarujesz powierzchnię pomieszczenia kuchennego, by pełniło ono dwie funkcje. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie strefy jadalnej, w której cała rodzina będzie mogła się spotkać i w spokoju zjeść obiad lub kolację. Dysponując w miarę szeroką kuchnią, możesz wybrać meble do kuchni w bloku z serii zestawów jadalnych. Ich rozmiary wcale nie muszą przewyższać Twoich możliwości. Pamiętaj, by zostawić na tyle dużo wolnego miejsca między krawędzią stołu a szafkami kuchennymi, by bez problemu się między nimi poruszać. Ciekawym pomysłem jest również blat, przykręcony do ściany. Najlepiej, by można było go opuścić – w ten sposób nie będzie zajmował miejsca w chwili, gdy nikt nie spożywa posiłku. Jako dodatek do takiego rozwiązania, doskonale nadają się niewielkie taborety, na których można usiąść, by nie tylko zjeść obiad, ale i go przyrządzić. W mieszkaniach jednoosobowych z pewnością sprawdzi się stolik barowy o niewielkich wymiarach i stylowy hoker. Nie aranżuj kuchni w taki sposób, jakby korzystało z niej dużo więcej osób. W celu przyjmowania gości możesz pomyśleć o zapasowych hokerach albo przenieść spotkania do salonu.

48h
-12%
promocja

Cena od: 316,00 zł 359,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 359,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-20%
promocja

Cena od: 335,00 zł 419,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 48h

Otwórz kuchnię na salon!

Nawet jeśli rozkład Twojego mieszkania jest zgoła inny, zastanów się nad otwarciem kuchni na pokój dzienny, zamiast zamykać ją za drzwiami. Taki pomysł na kuchnię w bloku będzie wiązał się prawdopodobnie z usunięciem jednej ze ścianek działowych. Dzięki temu zyskasz bezcenną przestrzeń. Stół jadalny będzie można umieścić już w pokoju – między strefą kuchenną a wypoczynkową. Zamiast niewielkiego zestawu jadalnego warto wybrać wielki, rozkładany mebel, który będzie ozdobą wnętrza, służącą całej rodzinie. Taka aranżacja doskonale sprawdzi się podczas przyjmowania gości, a także w trakcie organizowania rodzinnych uroczystości. Zamiast zwykłych krzeseł ciekawie będą prezentować się ich eleganckie wersje, tapicerowane skórą. W ten sposób kuchnia przestanie być tylko pomieszczeniem do przygotowywania posiłków, a stanie się centrum domowego życia. Wyprowadzając z niej wszystkie meble, z wyłączeniem niezbędnych mebli kuchennych, będzie wydawała się optycznie większa.

Aneks kuchenny czyli mała kuchnia w bloku z wielkimi możliwościami

Wbrew pozorom posiadanie aneksu kuchennego nie oznacza, że nie mamy żadnych możliwości aranżacyjnych. Należy tylko zastanowić się nieco dłużej, jak urządzić kuchnię w bloku o tych rozmiarach. Z pewnością jest ona już otwarta na pokój dzienny, dlatego warto to wykorzystać. Stół jadalny raczej nie jest wyposażeniem, które powinno znaleźć się w tak niewielkim wnętrzu. Co innego długi i wysoki barek, który oddzieli od siebie strefę kuchenną i wypoczynkową. Przygotujesz na nim obiad, zjesz śniadanie, czy poczęstujesz gości pyszną kawą. Meble wielofunkcyjne są tym, co najlepiej sprawdza się w małych pomieszczeniach. Niewątpliwie warto rozważyć zakup hokerów, które są niewielkie i bardzo lekkie. Możliwe będzie wstawienie ich pod blat, dzięki czemu zmniejszy się ilość zajmowanego miejsca.

Zaprojektowanie w pełni funkcjonalnej, przestrzennej i dobrze wyglądającej kuchni jest wyzwaniem – szczególnie w niewielkim mieszkaniu. Konieczne jest zastosowanie nieszablonowych, kreatywnych rozwiązań. Wystarczy trochę wyobraźni, by przekonać się, że mała kuchnia w bloku potrafi zachwycić!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł