Jak urządzić pokój z aneksem kuchennym?

Jak urządzić pokój z aneksem kuchennym?

 

Salon połączony z kuchnią, czasem bywa wyborem, a czasami koniecznością. Niezależnie od okoliczności, urządzać należy go ostrożnie i z rozmysłem – w takim pokoju łatwo o chaos i nieporządek. Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo duże, z powodzeniem można w nim urządzić i kuchnię, i salon, i nawet jadalnię. Co jednak, jeśli metraż nie powala, a Ty jeszcze musisz wcisnąć tam aneks? Przepytaliśmy doświadczonych architektów wnętrz i stworzyliśmy krótki poradnik, dzięki któremu aneks kuchenny stanie się Twoją ulubioną częścią mieszkania.

48h
-15%

699,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
-29%

849,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

849,00 zł
Koszt dostawy: 60,00 zł
Czas realizacji: 48h

Jak urządzić pokój dzienny z aneksem kuchennym?

Największym błędem, który popełniamy podczas aranżacji pokoi z aneksem, jest wyraźne rozgraniczenie odcinka kuchennego od reszty pomieszczenia. Brzmi absurdalnie? Może na początku, ale jeśli pomyślisz o pokoju, którego wypoczynkowa część płynnie przechodzi w kuchenną, to zrozumiesz, że właśnie tego szukasz. Spójność aranżacyjna i wizualna harmonia przeciwdziałają zamętowi, jaki może wywołać zintegrowanie dwóch pomieszczeń o odmiennych przeznaczeniach w jedno.

Jak urządzić mały pokój z aneksem kuchennym?

Jeśli niewielkie pomieszczenie mieści w sobie i kuchnię, i salon, to wyjątkowo rozważnie musisz wybierać jego wyposażenie. Zastanów się, których mebli naprawdę potrzebujesz, a z których korzystałbyś jedynie okazjonalnie. Zagracenie tak zadysponowanej przestrzeni tylko utrudni Ci życie. Zadbaj o jak największą ilość światła – bezcenne okażą się lustra czy sprytnie schowane diody LED – i lekkość pomieszczenia – wybierz meble nie tylko jasne, lecz również subtelne i delikatne. W pomieszczeniach wielofunkcyjnych dużo łatwiej o chaos i nieporządek, dlatego dokonaj selekcji posiadanych rzeczy (zwłaszcza małego AGD, które wykorzystujemy sporadycznie, a zajmuje cenne miejsce w kuchni) i obowiązkowo od razu odkładaj wszystko na swoje miejsce.

48h

549,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
-2%

334,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h

249,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h

Aneks kuchenny w pokoju – wyspa na ratunek

Wolnostojąca wyspa kuchenna przybiera zwykle kształt prostokąta i służy nie tylko za stół, lecz dostarcza również dodatkowej powierzchni do przechowania, co w pokoju z aneksem może okazać się szczególnie przydatne. Prezentuje się nowocześnie, elegancko i efektownie. Wymieniać jej zalety dalej? Nie ma sprawy – rozwiązuje jeszcze jeden problem pokoi z aneksem kuchennym, tworząc doskonałe miejsce do spożywania posiłków. Można na niej swobodnie przygotowywać posiłki i je konsumować. Połączona ze stylowymi hokerami będzie doskonałym mariażem widowiskowego designu z praktycznym wyposażeniem użytkowym. Aby jednak mieć w jednym pomieszczeniu kuchnię, pokój dzienny i jadalnię, należy dysponować nieco większym metrażem.

Mały pokój z aneksem kuchennym – jak oszczędzić przestrzeń?

Część wyposażenia możesz sobie odpuścić – lub zastąpić je bardziej praktyczną alternatywą – by zyskać trochę cennej przestrzeni. Zrezygnuj z jadalnianego stołu, a zamiast niego wybierz blat mocowany do ściany i hokery. Wyrzuć też półkę pod telewizor – doskonale sprawdzi się uchwyt ścienny. Rozważ zamontowanie półek pod samym sufitem, na których mógłbyś przechowywać książki lub dokumenty i w miarę możliwości wybieraj meble wielofunkcyjne, które elastycznie dostosują się do Twoich potrzeb. Nie rezygnuj za to z roślin! Odwrócą one uwagę od „kuchennej” części i wprowadzą świeży, pogodny klimat.

2319,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

2099,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

2079,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Pokój dzienny z aneksem kuchennym – bez okapu ani rusz

Nawet najbardziej wprawny kucharz potrzebuje okapu, ponieważ pochłania on nie tylko zapach ewentualnej spalenizny, lecz również wszystkie inne aromaty towarzyszące pichceniu. W przypadku aneksu kuchennego urządzenie to staje się szczególnie cenne, gdyż chroni domowników przed wonią Twoich kulinarnych dokonań. Jeśli walory wizualne okapu uważasz za wątpliwe i nie masz ochoty oglądać takiej ozdoby w swoim pokoju dziennym, wybierz okap podszafkowy, który pozostanie zupełnie niewidoczny. Równie dobrym rozwiązaniem będzie innowacyjny okap montowany w blacie, który wyciąga się jedynie podczas gotowania, jednak takie urządzanie to dość kosztowna zabawa.

Aranżacja pokoju z aneksem kuchennym – detal ma znaczenie

Z pomocą właścicielom pokoi z aneksem przychodzą projektanci wnętrz, którzy wyposażenie kuchenne tworzą w rozmaitych stylistykach czy odcieniach. Dzięki temu meble kuchenne w niczym nie ustępują tym pokojowym i mogą z nimi spokojnie konkurować pod względem estetyczności. Równie dobrym posunięciem będzie pomalowanie ścian pomieszczenia na różne kolory – taki zabieg urozmaici wnętrze, powiększy je i da uczucie dodatkowej przestrzeni.

Aneks kuchenny w małym pokoju – czy ścianka działowa ma sens?

Deweloperzy przyznają, że wiele osób już na etapie budowania bloku pyta, czy pokój z aneksem można rozdzielić przy użyciu ścianki działowej. Prawda jest taka, że jeśli dane mieszkanie zostało zaprojektowane tak, że w jednym pomieszczeniu znajduje się i kuchnia, i salon, to, naprawdę nam przykro, ale najprawdopodobniej inaczej się po prostu nie dało – wymógł to kształt działki lub projekt budynku. Wstawiona na siłę ścianka działowa nie tylko optycznie zmniejszy Twoje mieszkanie, lecz również pozbawi wnętrze światła słonecznego. Zdecyduj się na nią tylko wtedy, kiedy dysponujesz większą liczbą metrów kwadratowych i okien.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł