Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu komody do sypialni?

Dodano: 2021-05-18    |    Porady: Jak wybrać meble do sypialni?
Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu komody do sypialni?

 

Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, jakie meble wybrać, by projektowana przestrzeń odpowiadała Twoim gustom i potrzebom? Gdy myślimy o meblach do sypialni, zwykle w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl łóżko i szafki nocne. Co jeszcze powinno znaleźć się w sypialni? Z pewnością pojemna i solidnie wykonana komoda. Sypialnia zyska dzięki niej na funkcjonalności. Z artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając komody sypialniane.

Komoda w sypialni – wykonanie

Zastanawiając się nad wyborem komody, powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować, z jakiego tworzywa ma być ona wykonana. Klasycznym rozwiązaniem – cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród klientów – jest lite drewno. Komody sypialniane wykonane z drewna będą sprawiać wrażenie mebli solidnych i eleganckich. Z tego względu sprawdzą się doskonale w klasycznych wnętrzach. Warto postawić na bejcowane w różnych kolorach komody drewniane z buku i sosny – dzięki bejcowaniu na powierzchni mebla zostanie zachowana naturalna struktura drewna i zarys słoi.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1443,00 zł 1519,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1030,00 zł 1085,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1971,00 zł 2075,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Jeśli meble z drewna nie pasują do aranżowanej przez nas przestrzeni, możemy wybrać meble wykonane z płyty MDF, czyli płyty wiórowej odznaczającej się dużą gęstością. Co ważne, komoda do sypialni wykonana z płyty MDF jest zwykle o wiele tańsza niż lite drewno, nie ustępuje mu jednak pod względem trwałości. Powierzchnia mebla jest w takim przypadku nieporowata i gładka, stąd łatwo ją wyczyścić. Komody do salonu i sypialni wykonane z płyty MDF mogą być wykończone na różne sposoby, np. za pomocą forniru czy zaimpregnowanego żywicami papieru, dzięki któremu uzyskujemy laminat.

Komody do sypialni z szufladami – rozmiary

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na wybór komody jest jej rozmiar. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że wielkość mebla uzależniona jest od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy. Na rynku dostępne są różne modele: zarówno takie, które są przystosowane do małych sypialni, jak i takie, które odznaczają się znaczną pojemnością, ale przez to zajmują bardzo dużo miejsca. Dobierając komodę do małej sypialni, np. w mieszkaniu w bloku, nie warto wybierać zbyt dużych produktów. Nawet jeśli uda nam się zmieścić komodę w sypialni, kłopotów może nam nastręczyć jej użytkowanie.

Cena od: 833,00 zł
Koszt dostawy: 78,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 1179,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Cena od: 1609,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 2-3 tygodnie

Wybór małej bądź dużej komody sypialnianej powinien również zależeć od przyszłego przeznaczenia mebla. Innymi słowy, musimy zastanowić się, jakie rzeczy zamierzamy w komodzie przechowywać. Warto już przy zakupie mebla zdecydować, czy komoda ma służyć wyłącznie do przechowywania ubrań czy też np. pościeli. Należy też pamiętać, by dopasować rozmiary komody do ilości posiadanych przez nas ubrań. Jeśli nie będziemy w stanie zmieścić ich w komodzie, jej podstawowa funkcja nie będzie efektywnie realizowana.

Komoda w sypialni – pionowa czy pozioma?

Ważną kwestią, którą należy rozstrzygnąć przy wyborze komody pokojowej jest jej orientacja. W przypadku małych sypialni warto zdecydować się na komodę pionową – nawet w niewielkim pomieszczeniu nie zajmie ona dużo miejsca, pozostając jednocześnie funkcjonalnym meblem. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy wybrać komodę poziomą. Zwykle znajduje się w niej więcej szuflad niż w komodach pionowych, stąd można w niej przechowywać więcej ubrań czy innych przedmiotów. Co również ważne, blat komody poziomej ma zwykle większą powierzchnię od blatu komody pionowej i dzięki temu może on posłużyć do ekspozycji różnorodnych ozdób. Wielkość blatu będzie mieć również znaczenie np. wówczas, gdy zechcemy umieścić na meblu telewizor.

48h
nowość

Cena od: 884,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
-45%
promocja

Cena od: 1699,00 zł 3080,00 zł
Koszt dostawy: 130,00 zł
Czas realizacji: 48h
nowość

Cena od: 669,00 zł
Koszt dostawy: 78,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni

Komoda do sypialni – funkcjonalność i komfort użytkowania

Komody pokojowe różnią się między sobą nie tylko pod względem stylistyki, ale również pod względem wykorzystanej do ich produkcji technologii. W nowocześnie urządzonych sypialniach warto zrezygnować z tradycyjnych szuflad na rzecz mechanizmu push to open, który umożliwia ich bezuchwytowe otwieranie. Należy również pamiętać, że niektóre meble są wyposażone w funkcje dodatkowe. Do takich funkcji należy specjalne oświetlenie LED, za pomocą którego można np. wyeksponować dodatki wnętrzarskie, takie jak misy czy talerze.

Komody do sypialni z szufladami – stylistyka

Na koniec należy wspomnieć o kwestiach stylistycznych, dla wielu osób najważniejszych. Nasza decyzja o tym, jaką komodę do sypialni wybrać, powinna być związana z tym, w jakim stylu urządziliśmy nasz dom czy mieszkanie – w szczególności sypialnię. Biała komoda do sypialni sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy aranżujemy przestrzeń w stylu skandynawskim. Jeśli wysoko cenimy sobie styl loftowy, powinniśmy zastanowić się nad modelami, do wykonania których wykorzystano drewno i metal. W przypadku wnętrz nowoczesnych prawdziwą furorę zrobią z kolei komody sypialniane na wysoki połysk. Rozważając kwestie stylistyczne, musimy zdecydować, czy chcemy, by komoda uspójniała naszą aranżację, czy też by stanowiła ona stylistyczny kontrapunkt dla przyjętych przez nas rozwiązań. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę dużo – to, na jaką się zdecydujemy, zależy od naszej kreatywności.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł