Lampy do salonu — jakie oświetlenie daje najwięcej światła?

Dodano: 2019-09-18    |    Porady: Aranżacja wnętrz - porady , Oświetlenie mebli - porady
Lampy do salonu — jakie oświetlenie daje najwięcej światła?

 

Urządzanie domu i mieszkania to wieczna walka serca z rozumem. Te najpiękniejsze rozwiązania często są jednocześnie najmniej praktyczne, a przy tym rujnują kieszeń. Tam, gdzie serce ściera się z rozumiem, ofiarami są przeważnie Wasze portfele oraz komfort. Całe szczęście masz nas, a my stoimy na straży Twojego budżetu i aranżacji Twojego salonu. Zrobimy Ci więc szybką wycieczkę po najpiękniejszych oprawach do salonu, które równocześnie najlepiej go rozświetlą. Gotowy rozproszyć mrok w świetnym stylu i za korzystną cenę? No to ruszamy!

48h

Cena od: 2099,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 2789,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 3449,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Nowoczesne lampy do salonu — oświeć się w pięknym stylu

Nie powinno Cię zdziwić, że analizę oświetlenia do salonu rozpoczynamy od lamp wiszących. To najbardziej klasyczny, najpopularniejszy rodzaj lamp, które lądują w tym pomieszczeniu. Montowane bezpośrednio na suficie oprawy mają dwie niezaprzeczalne zalety — nie zajmują miejsca na podłodze i oświetlają przestrzeń bardzo równomiernie. Czego chcieć więcej? Wisząca lampa to właściwie obowiązkowy element każdego polskiego salonu. Jednym z najgorętszych obecnie trendów są lampy ringi, czyli modele, w których abażur zastąpiony został metalową (najczęściej) obręczą. Zamiast pojedynczych świetlówek, sufitowe ringi wyposaża się w nieprzerwaną taśmę LED. To oprawy niezwykle eleganckie i majestatyczne, tworzone z myślą o nowoczesnych, minimalistycznych, wytwornych wnętrzach. Jednakże decydując się na zakup ringa, nie płacimy wyłącznie za design. Wręcz przeciwnie — zasięg emitowane przez ringi światła bije większość tradycyjnych abażurów na głowę i dlatego to właśnie ten rodzaj oświetlenia kończy dzisiejszy wyścig z pierwszą lokatą.

Eleganckie lampy do salonu — stojące cudeńka, które podbiją Twoje serce

W błędzie jest jednak ten, kto zakłada, że praktyczne lampy do salonu to zawsze te sufitowe. Aby obalić ten mit, bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się również modelom stojącym. I wiecie są? Są  wśród nich perełki, które w pojedynkę doskonale oświetlą nawet duży salon! Fenomenalnie w tej roli sprawdzają się lampy łukowe, w których źródło światła zamontowane jest na końcu długiego, półokrągłego stelaża. Jego ustawienie możesz dodatkowo regulować, „przesuwając” światło w tę część salonu, którą akurat chcesz wyraźniej oświetlić. Inne lampy stojące, dające dość światła, by stanowić główną oprawę w salonie, to te, w których żarówka (bądź dioda LED) w ogóle nie jest przesłonięta żadnym kloszem i światło rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach. Równie wydajne w salonie okazują się lampy stojące z bardziej rozbudowanym stelażem, zakończonym kilkoma źródłami światła.

Cena od: 253,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
Więcej kolorów

Cena od: 299,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
48h
-44%
promocja

Cena od: 444,00 zł 788,21 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Lampy do salonu wiszące — więcej źródeł światła do większego salonu

Większa liczba kloszy to także dość powszechne rozwiązanie, gdy mowa o lampach wiszących. Najczęściej idą one w parze z pokaźnym, rozgałęzionym stelażem, za sprawą którego zasięg światła jest naprawdę imponujący. Taką oprawą można skutecznie oświetlić nawet największy salon, ale uwaga — w pomieszczeniach średnich i małych należy zachować ostrożność, bowiem żadne skrajności nie są dobre, a przebywanie w zbyt intensywnie oświetlonym pokoju też wcale nie będzie przyjemne.

Szklane klosze w akcji — lampy wiszące sufitowe na miarę XXI wieku

Kolejnym trendem, który wyjątkowo pomyślnie spisuje się w warunkach salonowych, są lampy wiszące ze szklanymi kloszami. Za unikatowy design kochają je minimaliści, entuzjaści nowoczesnej elegancji czy zwolennicy stylu skandynawskiego, zaś za stronę praktyczną — my wszyscy. Szklane klosze nie są zwykle całkowicie transparentne, lecz subtelnie przyciemnione, łagodząc tym samym delikatnie światło. 

Więcej kolorów

Cena od: 949,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 499,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 449,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Salon z pazurem? Zaproś pod swój dach plafony!

Jeżeli najbardziej cenisz sobie rozwiązania niesztampowe, Twoje poszukiwania oświetlenia do salonu zakończą się w dziale z plafonami. Niestety, te przylegające bezpośrednio do sufitu oprawy kojarzą nam się z budynkami publicznymi, przez co często w ogóle nie przeglądamy zbyt uważnie tej kategorii produktowej. Pora zerwać z tym krzywdzącym stereotypem — plafony to lampy szalenie designerskie, pomysłowe i praktyczne, które ratują wiele aranżacji przed popadnięciem w banał. Obłędnie wypadają modele z kryształkami oraz te, do produkcji których wykorzystano sporo szkła. Plafony to także kres oświetleniowych bolączek absolutnych minimalistów, bowiem znajdziemy wśród niech wiele modeli kwadratowych i okrągłych, których prostota pozwoli im się płynnie wtopić w nawet najbardziej ascetyczną aranżację.

Dodatkowe oświetlenie do salonu — dodaj uroku ze spotami

Poruszając temat jak najefektywniejszego oświetlenia salonu, skupiliśmy się na lampach wiszących. Nie oznacza to jednak, że każda oprawa sufitowa to dobry kandydat do naszego salonu. Czym innym są w końcu klasyczne abażury, czym innym plafony, a jeszcze na innych zasadach funkcjonują reflektory sufitowe czy spoty. Warto więc wiedzieć, że nawet tak praktyczna kategoria produktowa, jaką są lampy wiszące, dzieli się na oświetlenie główne (podstawowe) i uzupełniające. Wiele designerskich, nowoczesny opraw to modele typu spot, które — choć prezentują się efektownie — podświetlają tylko jeden punkt i jako główne oświetlenie spiszą się raczej marnie. Docenią je za to osoby chętnie wykorzystujące instalacje oświetleniowe do budowania nastrojowego klimatu bądź kolekcjonerzy dzieł sztuki, pragnący skoncentrować uwagę gości na jednej, konkretnej rzeczy.

Reflektory na szynoprzewodach — jak oświetlić nimi salon?

Nieco większy potencjał, niż oprawy typu spot, mają reflektory sufitowe, a konkretniej modele podwójne i potrójne. Innowacyjny design można wtedy ożenić z wyrazistym oświetleniem z całkiem niezłym efektem. Pamiętaj tylko, by wybrać lampę z reflektorami skierowanymi w różne strony — te na szynoprzewodach nie mają zbyt wielkich szans w dużych salonach i lepiej sprawdzą się do oświetlenia chociażby obrazów na ścianach.

Czy da się oświetlić salon skutecznie, z klasą, a do tego za rozsądne pieniądze? Jak najbardziej, trzeba tylko wiedzieć, czego i gdzie szukać, a po tym artykule nie dość, że jesteś już prawdziwą encyklopedią w kwestii oświetlenia do salonu, to w dodatku nawet nie musisz opuszczać naszej strony — mamy wszystko, czego Ci trzeba!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł