Jak dobrać żyrandol do stylu salonu? Praktyczne porady

Dodano: 2019-07-31    |    Porady: Aranżacja wnętrz - porady , Oświetlenie mebli - porady
Jak dobrać żyrandol do stylu salonu? Praktyczne porady

 

Żyrandol do salonu — sam przyznaj, że z tego zdania dosłownie wieje nudą. Zaskoczony, że zdecydowaliśmy się na tak banalne, oczywiste połączenie? Nie możesz wyrzucić z głowy widoku powleczonego kwiecistym materiałem abażura, ozdobionego musztardowymi frędzlami i to najlepiej na tle pokrytej okleiną meblościanki? Poczekaj, aż zobaczysz, co w ciągu ostatnich miesięcy wykombinowali producenci, z którymi współpracujemy. Żyrandole spełniają rolę głównego oświetlenia w pomieszczeniu, dlatego warto poświęcić im więcej czasu i uwagi. Gotowy na szybki przegląd oświetleniowych trendów? Ruszajmy!

48h
Więcej kolorów

Cena od: 3599,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 3829,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 6499,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Salonowe żyrandole — nowoczesne oprawy, od których powinieneś zacząć urządzać salon

Dlaczego żyrandol to najważniejszy jegomość w Twoim salonie? Cóż, po prostu świeci najjaśniej i nie jest to żadna przenośna. Żyrandole z założenia przystosowane są do zamontowania silniejszych żarówek, a wiele z nich zaprojektowano tak, by miały więcej, niż jedno źródło światła. Ten krok początkowo podyktowany był jedynie względami praktycznymi, jednakże w przysłowiowym praniu okazało się, że kilka świetlówek w jednym abażurze to wymarzone pole do popisu dla projektantów instalacji oświetleniowych. Największym wygranym w tej sytuacji jest jednak klient, który finalnie otrzymuje spektakularną konstrukcję, skutecznie oświetlającą całe pomieszczenie. Wniosek jest jeden. Zabierasz się za projektowanie salonu? Zacznij od oświetlenia, a konkretnie — od wyboru abażura. Całą resztę aranżacji zbudujesz dookoła niego.

Nowoczesne żyrandole do salonu — elegancko i nietuzinkowo

„Nowoczesna elegancja” to dwa słowa, które całkowicie odmieniły świat designu i to wielu różnych branżach. Proste i doskonale nam znane, po połączeniu tworzą trudny do zdefiniowania aranżacyjny koktajl, będący jednocześnie najpopularniejszym wyborem wśród osób urządzających domy i mieszkania. Jaka jest więc ta nowoczesna elegancja? Stonowana i minimalistyczna, lecz przy tym niebanalna, nieoczywista i widowiskowa. Raz będą to idealne równe, geometryczne formy, innym razem wymykające się wszelkim regułom kształty. Czasem będzie to nieskazitelna biel, a czasami fuzja pozornie niepasujących do siebie barw. Szlachetny mat? Owszem. Obłędny błysk? Też pasuje. Jak więc poznać oprawy oświetleniowe stworzone w duchu nowoczesnej elegancji? Wspólnym mianownikiem jest ich majestatyczność oraz fakt, że równie spektakularnie będą się prezentować w gabinecie prezesa na dwudziestym piętrze przeszklonego wieżowca, co w salonie przeciętnego Kowalskiego — bo nowoczesne żyrandole nie potrzebują dodatkowego, aranżacyjnego wsparcia, które podkreśli ich atuty. To one nadają charakter pomieszczeniu, w którym są instalowane.

Więcej kolorów

Cena od: 299,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 499,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 469,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 7-14 dni

Efektowny żyrandol do salonu, która stanie się jego najważniejszą ozdobą

Przeszukując katalogi chcących współpracować z nami producentów, włączamy do swojej oferty jedynie te lampy, które w ułamku sekundy przyciągają nasz wzrok. Odkrycia, z których jesteśmy najbardziej dumni to podłużny żyrandol ozdobiony dziesiątkami drobnych łańcuszków, lampa wisząca zbudowana z aż 11 kloszy, przypominających dyski czy abażur przywodzący na myśl czarno-białą klawiaturę fortepianu. Są to modele dla wymagającego odbiorcy, stworzone z myślą o minimalistycznych aranżacjach, w których to one będą odgrywały główną rolę. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z nich, nikt nigdy nie odważy się określić Twego salonu mianem mdłego.

Biały żyrandol? Mamy na to swój patent!

W 99% polskich domów sufit maluje się białą farbą. Nawet się nad tym nie zastanawiamy, jest to bowiem ruch zbyt oczywisty i naturalny, by w ferworze przeciągającego się i niedoszacowanego remontu pokusić się jeszcze o jakieś kolorystyczne eksperymenty. Co jednak począć, gdy zamarzy nam się biały abażur? Jak połączyć białą lampę z białą powierzchnią sufitu, by nie zlały się one w jedno? Świetnym wyjściem z tej sytuacji będzie zakup modelu o regularnym kształcie, dzięki któremu unikniemy wrażenia chaosu. Możemy także wybrać żyrandol z kryształowymi zdobieniami, które rozproszą światło. W białym wydaniu najlepiej wypadają oprawy w klasycznym stylu oraz te minimalistyczne.

Spektakularne żyrandole kryształowe — nowoczesne i glamour

Skoro już o kryształowych żyrandolach mowa to nie ma co ukrywać, iż nie jest to propozycja dla skromnych miłośników minimalizmu i aranżacyjnego ascetyzmu. Nie, kryształowe żyrandole to perfekcyjne ukoronowane królewskich aspiracji domowników. Ani myślisz urządzać mieszkanie najprostszymi meblami z popularniej szwedzkiej sieciówki, a zakup każdego, wytwornego mebla poprzedziłeś szczegółowym researchem? Zwieńcz swój wysiłek pełnym przepychu, eleganckim i spektakularnym żyrandolem, ozdobionym setkami niewielkich kryształków.

Więcej kolorów

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 699,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 736,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 7-14 dni

Minimalistyczny żyrandol — styl skandynawski dla początkujących

W opozycji dla kryształów i estetyki glamour stoi stonowany styl skandynawski. Jednym z jego najpopularniejszych wariantów jest połączenie naturalnego drewna (w przypadku żyrandola zwykle buduje się z niego stelaż) oraz organicznych tkanin (idealnych na abażur). To Skandynawia w najczystszym, najbardziej klasycznym wydaniu, chociaż skrywamy w zanadrzu coś jeszcze…

Żyrandole w stylu skandynawskim do salonu z charakterem

Naszym sąsiadom z północy Europy zdarza się jednak również zaszaleć. Wtedy porzucają drewno i bawełnę na rzecz metalowych bądź stalowych konstrukcji. Aby nadal było skandynawsko, jeden warunek należy zachować — musi być symetrycznie i harmonijnie. Zapomnij o chaosie czy przypadkowo zestawionych ze sobą liniach. Skandynawskie żyrandole posiadają regularnie zaprojektowane stelaże z wieloma źródłami światła.

Ile salonów… tyle idealnych żyrandoli. Osobę poszukującą lampy wiszącej do swojego salonu przyrównalibyśmy do sapera krążącego po polu minowym. Jeden niewłaściwy ruch i aranżacyjna masakra gotowa. Chcesz uniknąć wpadki? Zapamiętaj sobie nasze wskazówki, a rozbroisz tę oświetleniową bombę błyskawicznie!

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł