Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu?

Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu?

 

Mieszkanie pod jednym dachem ze zbuntowanym, szalejącym nastolatkiem, to nie lada wyzwanie. Każdy rodzic przynajmniej raz w życiu miał ochotę wystawić humorzastego podrostka za drzwi już na dobre. Chociaż zabrania tego polskie prawo, znaleźliśmy doskonałą alternatywę – młodzieżowy pokój na poddaszu, w którym Twoje dziecko będzie mogło przeżywać swoją emocjonalną sinusoidę, nie generując przy tym ofiar śmiertelnych :) Jak go urządzić? Sprawdź!

Pokój młodzieżowy na poddaszu – czym go wypełnić?

Jeżeli pomieszczenie na poddaszu ma służyć jedynie za bawialnię, a właściwa sypialnia nastolatka jest gdzie indziej, możesz puścić wodze fantazji i sprawić mu aranżację jego marzeń – i właśnie od tych marzeń rozpocznij planowanie wyposażenia. Zastanów się, jakie są najskrytsze pasje lub cele Twojego dziecka i stwórz przestrzeń, w której będzie mógł szlifować swoje umiejętności lub rozwijać talent.

48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1229,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1059,00 zł
Koszt dostawy: 120,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja

Cena od: 1705,00 zł 1795,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu – pomieszczenie dla przyszłej gwiazdy muzyki

Jeśli Twoje dziecko przejawia talent muzyczny (lub tak mu się tylko wydaje, jest w nim jednak zaskakująco dużo pasji i determinacji), strzałem w dziesiątkę będzie stworzenie na poddaszu sali prób – dla niego oraz kolegów, z którymi planuje podbić muzyczny świat. Gwarantujemy, że takie posunięcie zapewni Ci dożywotni tytuł „super rodzica” w najbliższym otoczeniu Twojej dorastającej pociechy. Istnieje jednak ryzyko, że przysporzysz sobie sporo nerwów, a w najgorszym wypadku – narazisz się również sąsiadom. Jak zjeść ciastko i mieć ciastko? To proste – wygłusz pomieszczenie. Profesjonalne panele akustyczne to co prawda spory wydatek, jednak te samoprzylepne już nie. Do tego upewnij się, że na podłodze leży gruby dywan i… śpij spokojnie, podczas gdy Twój muzykalny nastolatek i jego znajomi będą planować karierę estradową.

Pokój młodzieżowy na poddaszu dla dziewczyny – centrum dowodzenia

Posiadanie córki oznacza, że w Twoim domu regularnie będzie pojawiać się cała masa jej koleżanek. Jeśli nie masz ochoty stać się częścią kliki nastolatek, a przy tym chcesz podarować swojej latorośli odrobinę prywatności, zaaranżuj na poddaszu pomieszczenie idealne na dłuższe posiedzenia. Przyda się sporo miejsc siedzących – na przykład worki sako lub wielkie poduchy – pamiętaj jednak, że w Twoim domu to Twoja córka dowodzi swoją ekipą, więc należy jej się główne miejsce. Na takie swoiste centrum dowodzenia wybierz wygodny fotel lub hoker, na którym będzie mogła górować nad towarzystwem. Nie zapominaj także o jednym z najważniejszym atrybutów damskiego pokoju, czyli lustrze. Dziewczyny zapewne będą planować swoje stylizacje czy ćwiczyć chodzenie na szpilkach, więc przynajmniej jedno, duże lustro będzie im absolutnie niezbędne. Przyda im się także sporych rozmiarów szafa, dzięki której ubrania nie będą zalegać na krzesłach czy łóżku.

 

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn na poddaszu – wersja druga

Dorastające dziewczyny bywają czasami bardzo towarzyskie, a czasem wręcz przeciwnie – są skryte i wolą w ciszy oddawać się swoim pasjom. Jeśli to właśnie ten drugi tym reprezentuje córa, przed Tobą wyjątkowo przyjemnie zadanie. Zadbaj o jasne ściany i neutralne przestrzenie, które nie będą jej rozpraszać. Do środka wstaw rośliny, a na ścianach rozwieś nastrojowe girlandy światełek. Zamiast zajmującego powierzchnię sprzętu grającego, postaw na bezprzewodowy głośnik bluetooth, z którym córka połączy się z telefonu. Na ścianach rozwieś puste ramy na plakaty, które wypełni zgodnie z własnym uznaniem. Artystyczna dusza doceni także wszelkie niestandardowe formy wyposażenia, czyli na przykład hamak zamiast fotela czy fototapeta. Aby jeszcze bardziej podkreślić nietuzinkowy charakter pomieszczenia, łóżko umieść pod oknem w skośnym dachu. W ten sposób Twoja pociecha będzie mogła zasypiać, patrząc w gwiazdy, a obudzona zostanie przez promienie słońca.

Cena od: 1499,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h

Cena od: 799,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h

Cena od: 769,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Pokoje młodzieżowe dla chłopców na poddaszu – raj dla nastolatków

Utarło się przekonanie, że wychowanie synów jest mniej problematycznie, niż córek. Czy aby na pewno? W praktyce zapewne zależy to od konkretnego przypadku, chociaż chyba możemy zaryzykować stwierdzeniem, że przestrzeń dla chłopców łatwiej zaaranżować. Młodzi panowie nie będą przywiązywać aż takiej uwagi do detali czy kolorów, a skupią się raczej na funkcjonalności. Jeśli pod Twoim dachem mieszka kilku nastolatków lub Twój jedynak często zaprasza kolegów, do pokoju na poddaszu wstaw PlayStation i piłkarzyki lub tarczę do rzutek. Nie zapomnij o stoliku na przekąski (wygodniej będzie Ci później zbierać puste kubki i talerze z jednego miejsca, niż z całej podłogi) i bezprzewodowym głośniku.

Pokój młodzieżowy na poddaszu dla chłopaka

Jeżeli Twój syn należy do tych zbuntowanych bez wyraźnego powodu, kreatywna przestrzeń pomoże mu wyrazić siebie i wyrzucić emocje (a Tobie zorientować się, dlaczego wiecznie wchodzi zły lub przybity). Powieś na ścianach tablice, na których będzie mógł pisać i rysować kredą lub specjalnym flamastrem. Możesz również pokusić się o wstawienie sztalugi – być może łatwiej mu przenieść uczucia na płótno. Zadbaj również o coś, co pozwoli mu wyładować złość lub frustrację – na przykład worek bokserski. Unikaj ostrych barw, które mogłyby go dodatkowo rozdrażnić – postaw na szarości lub brązy.

48h
Więcej kolorów

Cena od: 143,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-79%
promocja

Cena od: 195,00 zł 929,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
-69%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 275,00 zł 899,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Pokój młodzieżowy – poddasze marzeń

Urządzając pokój młodzieżowy dla swojego nastolatka, nie kreuj przestrzeni o jakiej sam marzyłeś w młodości. Czasy się zmieniają, dzieci również, a w tej przestrzeni dobrze ma się poczuć Twoja pociecha – nie Ty. Kieruj się jej pasjami i zainteresowaniami, pamiętając jednak, że młodzi ludzie bywają zmienni i dzisiejsze hobby może jutro odejść w zapomnienie. Bez względu na szczegóły aranżacji, kluczową rolę w tym pomieszczeniu odegra biurko oraz krzesło, jakie do niego wybierzesz. Nawyk utrzymywania poprawnej postawy podczas siedzenia należy wyrabiać już od najmłodszych lat, dlatego obowiązkowo wybierz dla swojego dziecka model, który swoim kształtem nauczy je, jaka postawa jest najkorzystniejsza. Badania dowodzą także, że nauka jest najefektywniejsza, jeśli opróżnimy blat biurka ze wszystkich zbędnych rzeczy i jego powierzchnia będzie pusta. Postaw więc na model z półkami i szufladami lub też dokup dodatkowy regał na szkolne szpargały.

Wystrój pokoju młodzieżowego na poddaszu – aranżacja, która czyni cuda

Właściwe zaaranżowanie pokoju młodzieżowego na poddaszu to nie wydatek, a inwestycja – Twoje dziecko będzie Ci wdzięczne, a jego znajomi oszaleją z zazdrości. Anegdoty o nieporozumieniach na linii nastolatek-rodzic są dziś wręcz kultowe, więc stworzenie takiej przestrzeni to dobry krok do unormowania stosunków. Nie da się także ukryć, że w ten sposób zdejmiesz dość duży problem z siebie i oszczędzisz nerwów – targana emocjami latorośl schowa się w swojej młodzieńczej jamie, nie obwiniając Ciebie za wszystkie nieszczęścia tego świata.

Cena od: 799,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 775,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 899,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni


Urządzając pokój dla nastolatka na poddaszu, weź pod uwagę przede wszystkim jego pasje i zainteresowania. Pamiętaj jednak, by nie popełnić kardynalnego błędu – w tym pomieszczeniu absolutnie nie może znajdować się router od Internetu. Może się bowiem okazać, iż odcięcie dziecka od sieci będzie jedynym sposobem, by ściągnąć je na dół – ten najważniejszy w domu sprzęt musi być w Twoim posiadaniu!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł