Twoje dziecko wyrosło ze swojego pokoju? Najwyższy czas na zmianę!

Twoje dziecko wyrosło ze swojego pokoju? Najwyższy czas na zmianę!

 

Twoje dziecko wyrosło już z zabawek? A może łóżko stało się już za krótkie, a fotel i biurko za małe? Wygląda na to, że nadszedł najwyższy czas, aby dokonać zmiany na nowoczesny pokój młodzieżowy. Podpowiadamy, dlaczego jest to tak ważne i na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli.

Cena od: 6135,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Cena od: 6485,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Cena od: 6135,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Dlaczego tak ważna jest zmiana pokoju z dziecięcego na młodzieżowy?

Zmiana umeblowania i wystroju wnętrza pokoju naszej pociechy, kiedy z dziecka staje się nastolatkiem, jest bardzo istotna z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym powodem, który powinien nam przyświecać jest zdrowie naszego dziecka. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i dobre samopoczucie. Jeżeli nasze dziecko będzie zmuszone chociażby odrabiać lekcje przy zbyt małym biurku, przy którym będzie siedzieć na za małym krześle, to może z czasem nabawić się znaczącej wady postawy. Spanie na zbyt krótkim łóżku również nie idzie w parze ze zdrowiem. Kolejnym powodem do zmiany mebli w nowoczesnym pokoju młodzieżowym jest fakt, że nasze dziecko nie może pomieścić swoich rzeczy i ubrań w dotychczasowych szafkach. Wraz z rozwojem naszego dziecka, pojawiają się w jego życiu pasje i inne zainteresowania. Stare mebelki dziecięce mogą okazać się niewystarczające dla nowych zadań i ubrań. Kolejnym powodem jest też kwestia wyrośnięcia z zabawek i zainteresowanie poważniejszymi tematami. Nastolatek, który ma pokój z dziecięcym wystrojem i stertą zabawek, na pewno nie czuje się komfortowo, kiedy chce zaprosić do siebie kolegów. Jak zatem stworzyć pokój młodzieżowy dla chłopca ? Dajmy mu ten komfort i swobodę, aranżując nowy pokój dla nastolatka.

Cena od: 1199,00 zł
Koszt dostawy: 148,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 849,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 1399,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

W jakim stylu urządzić pokój dla nastolatka? Pomysł na pokój młodzieżowy

Jak urządzić pokój dla nastolatka? To bardzo dobre pytanie, które weryfikuje również, jak dobrze znamy swoje dziecko. Przede wszystkim, nie powinniśmy robić tego samodzielnie. Pozwólmy młodemu człowiekowi również zadecydować, jak będzie wyglądał pokój, który w dalszym ciągu będzie służył mu jak sypialnia, miejsce do nauki, relaksu i ewentualnych spotkań ze znajomymi.  Obecnie, jeżeli chodzi o wystrój pokoju młodzieżowego dla chłopca, bardzo modne są połączenia bieli z różnymi intensywnymi kolorami. W pokojach młodzieżowych dla dziewczyn zdecydowanie królują różne odcienie czerwieni i różu. Pokoje chłopięce aranżowane w nieco bardziej surowym stylu. Coraz częściej we wnętrzach goszczą białe meble połączone ze ścianami obłożonymi materiałami imitującymi cegłę. Królują style industrialne oraz skandynawskie. Jednak nie to, jaki styl jest obecnie modny, ani to, jakie meble są teraz na czasie, jest najistotniejsze. Najważniejsze jest to, aby nasze dziecko czuło się w swoim pokoju swobodnie i aby był on w pełni funkcjonalny.

48h

Cena od: 299,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja

Cena od: 341,00 zł 359,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
48h

Cena od: 299,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do pokoju dla nastolatka?

Wybierając meble do pokoju dla nastolatka, powinniśmy mieć na uwadze trzy najważniejsze kryteria. Pierwszym z nich jest zdrowie naszego dziecka. Wybierając fotel młodzieżowy oraz biurko, zadbajmy, aby były one do siebie dopasowane. Fotel powinien mieć ergonomiczny kształt oparcia i posiadać maksymalne możliwości regulacyjne oraz miękkie, wygodne siedzisko. Dzięki takiemu fotelowi młodzieżowemu, dłuższe chwile nad książką nie będą aż tak męczące, a postawa nastolatka nie ulegnie niekorzystnej zmianie. To samo dotyczy łóżka.  Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, możemy sobie pozwolić na mniejsze łóżko lub rozkładaną kanapę. Warto jednak pamiętać, że rozkładana kanapa nie zastąpi nam prawdziwego łóżka, które zapewnia najlepszy komfort snu. Pamiętajmy, że takie łóżko nie powinno mieć mniejszych wymiarów niż 90 x 200 cm. Tylko takie wymiary pozwolą na spokojny sen bez dyskomfortu i braku miejsca na nogi. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy mieć na uwadze jest funkcjonalność i trwałość. Kupując meble dla nastolatka, starajmy się, aby były one jak najbardziej funkcjonalne i wykonane z dobrych materiałów, ponieważ tylko takie meble posłużą mu już do wieku dorosłego, a kto wie, może nawet i dłużej.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł