Dlaczego łóżko piętrowe dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem?

Dodano: 2020-03-04    |    Porady: Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?
Dlaczego łóżko piętrowe dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem?

 

Podczas gdy deweloperzy stają na rzęsach, starając się zadysponować każdy, nawet najmniejszy i najbardziej nieforemny kawałek wolnego gruntu (czego efektem jest chociażby powstanie pojęcia „patodeweloperki”), architekci wnętrz zmuszeni są do kreatywnych wysiłków, aby powstałą w ten sposób przestrzeń sensownie zadysponować. Wielu z nich sięga po skomplikowane, kosztowne rozwiązania, my zaś podpowiemy Ci dzisiaj coś znacznie tańszego – jeśli jesteś rodzicem przynajmniej dwójki pociech, piętrowe łóżko dla dzieci rozwiąże wiele Twoich problemów! Sprawdź, jak niewielkim kosztem zaoszczędzić wiele miejsca, a przy okazji podarować swoim maluchom łóżko, które pobudzi ich wyobraźnię i skłoni do fantastycznej zabawy!

Łóżka piętrowe dla dzieci – więcej za mniej!

Wiadomo – dzieci to szczęście i błogosławieństwo, jednakże nasze domy i mieszkania nie powiększają się adekwatnie do naszych rodzin. Co zatem począć, jeśli kolejna pociecha potrzebuje miejsca do spania, a ściany z gumy nie są? Łózko piętrowe to prawdziwy dowód na to, że potrzeba faktycznie jest matką wynalazków. Skoro nie ma dość miejsca, by postawić jedno posłanie obok drugiego, postaw jedno NA drugim. Powstałe w ten sposób piętrowe łóżka błyskawicznie podbiły serca praktycznych rodziców oraz pełnych fantazji dzieci, które natychmiast odkryły, że nowy wynalazek to wręcz wymarzone miejsce do harców. Ich podwójna konstrukcja oznacza jednakże nie tylko oszczędność miejsca, ale i podwójną wagę – pamiętaj o tym, jeśli mieszkasz na czwartym piętrze w bloku bez windy lub też uwielbiasz częste przemeblowania. Najpopularniejsze łóżka piętrowe dla dzieci wykonuje się z płyty meblowej bądź z litego drewna i to właśnie te drugie to waga zdecydowanie cięższa. Płyta meblowa jest lżejsza, a mały śpioch nawet nie zauważy różnicy.

Bezpieczne łóżka piętrowe dla dziewczynek i chłopców – bezpieczne dzieci, spokojni rodzice

Pamiętaj jednak, że ze względu na swoją nieprzeciętnie wysoką konstrukcję, piętrowe łóżko nie może być zbyt lekkie. Jeśli bowiem górne piętro objąłby ruchliwy, kochający harce hultaj, łóżko mogłoby się przewrócić. Tak więc to również między innymi kwestia bezpieczeństwa wymaga, by piętrowe łóżka dla dzieci miały odpowiednią wagę.

Wśród niektórych rodziców kontrowersje budzi także sama wysokość i fakt, że dziecko zajmujące górną pryczę będzie się musiało do niej dostać po drabinie. Za wszystkie piętrowe łóżka ręczyć nie możemy, ale jedno gwarantujemy – podejmujemy się współpracy tylko i wyłącznie z odpowiedzialnymi producentami, którzy mogą pochwalić się wszelkimi certyfikatami, atestami i zaświadczeniami.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1738,00 zł 1829,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 1269,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Klasyczne łóżko dla dzieci – piętrowe, lecz pasujące do każdej aranżacji

Dziecięce pokoje to prawdziwe pole popisu dla projektantów wnętrz i rodziców z fantazją. Kolorowe ściany, tapety w barwne wzory, stosy pluszowych zabawek – większość dziecięcej przestrzeni to wielobarwny chaos, który w dodatku dość często się zmienia. W tej powodzi kolorów dobrze mieć kilka stałych, neutralnych punktów, które pasować będą właściwie do każdego wystroju. Tą aranżacyjną ostoją może być właśnie łóżko piętrowe Twoich dzieci! Większość modeli posiada wykończenie w kolorze naturalnego drewna bądź jest malowana na biało, a to dwa najbardziej bezproblemowe warianty jeśli chodzi o wygląd mebli. Obydwa pasują praktycznie do każdej stylizacji, jaką możesz wybrać dla swoich pociech – monochromatyczny wystrój bazujący na jednym kolorze, kolorowy zawrót głowy, styl skandynawski już od najmłodszych lat czy prosta, minimalistyczna estetyka rodem ze szwedzkiej sieciówki? Tak, białe bądź drewniane łóżko piętrowe wpasuje w każdą z tych opcji!

Piętrowe łóżka dla dzieci w indywidualnych kolorach – rodzicu, nie bój się zaszaleć!

Choć większość z Was celuje w ponadczasową, stylistyczną klasykę – takich rozwiązań jest najwięcej – nie zapomnieliśmy o rodzicach, którzy lubią zaszaleć. Specjalnie dla nich wprowadziliśmy do naszej oferty możliwość indywidualnego wyboru koloru z szerokiej palety. Twoje serce bije mocniej na widok konkretnej palety? Od zawsze wiedziałeś, że Twoim dzieciom będzie towarzyszył jeden, konkretny kolor? Dobrze trafiłeś – wybierz niestandardowe wykończenie, które doda wystrojowi niebanalną nutę i podbije wyjątkowość aranżacji.

Łóżko piętrowe dla chłopców i dziewczynek – kiedy jeszcze warto je wybrać?

Piętrowe łóżka dla dzieci kojarzą nam się przede wszystkim z oszczędnością przestrzeni, lecz jeśli uruchomisz wyobraźnię, znajdziesz wiele innych sytuacji, w których warto wybrać model piętrowy zamiast dwóch osobnych sztuk. Twoje dzieci nie dają się zapędzić do łóżek i nie chcą spędzać w nich więcej czasu, niż jest to absolutnie konieczne? Nie marnuj miejsca na dwa łóżka – wybierz piętrowe. Podobną decyzję warto podjąć podczas urządzania domku letniskowego, w którym mieszkamy maksymalnie przez kilka tygodni – takie budynki z założenia mają metraż mniejszy, niż całoroczne domy. Piętrowe łóżko dziecięce to równie dobry wybór do pokoju gościnnego. Twoi goście będą mieli więcej miejsca, a ich dzieci ogromną radochę.

Łóżka piętrowe dla dzieci – nie dość, że wygodne jak pojedyncze – to szereg korzyści dla wszystkich członków rodziny. Maluchy dostają coś wyjątkowego, innego i niecodziennego, coś, czego będą im zazdrościć koledzy i koleżanki. Rodzice zyskują z kolei dodatkowe metry kwadratowe w dziecięcym pokoju i nie muszą głowić się, gdzie wstawić drugie legowisko. Skoro więc na zakupie łóżka piętrowego korzystają absolutnie wszyscy, decyzja powinna być oczywista!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł