Czarne meble – czy są trudne w utrzymaniu?

Czarne meble – czy są trudne w utrzymaniu?

 

Czarny kolor jest synonimem elegancji, ekskluzywności i swoistej elitarności. Czy jest dobry dla mebli? I to jeszcze jak! Jeśli już poruszyliśmy Twoją wyobraźnię i zaczynasz je widzieć w swojej sypialni, jadalni lub salonie, pewnie za chwilę zapali Ci się w głowie czerwona lampka – ale jak z ich czyszczeniem? Będziesz zaskoczony, że wcale nie jest ono takim wyzwaniem, jak mogło Ci się wydawać!

48h

Cena od: 1759,00 zł
Koszt dostawy: 239,00 zł
Czas realizacji: 48h
Więcej kolorów

Cena od: 913,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-7 dni
48h
nowość

Cena od: 2119,00 zł
Koszt dostawy: 239,00 zł
Czas realizacji: 48h

Jak czyścić czarne meble?

Czy meble o czarnej powierzchni trudniej utrzymać w nieskazitelnej czystości? Nie będziemy Cię oszukiwać – tak. Zdecydowanie są jednak tego warte! Ich obecność w pomieszczeniu natychmiast nadaje mu niespotykany, spektakularny charakter i stanowi świetną alternatywę dla osób zmęczonych już modną bielą i przestrzeniami urządzonymi jedynie w jasnych kolorach. Wróćmy jednak do tematu, który Ciebie – jako osobę dopiero projektującą wystrój swojego domu lub mieszkania – najbardziej interesuje. Jak to jest z tym myciem?

Czyszczenie czarnych mebli – jak dbać o taką powierzchnię?

Ogromny wpływ na to, ile czasu i wysiłku będziesz musiał poświęcić na wyczyszczenie czarnej powierzchni swoich mebli będzie miało jej wykończenie – błyszczące lub matowe. Na lśniącej, czarnej powierzchni natychmiast widać odciski palców i drobne zabrudzenia, co zwykle przeszkadza nam najbardziej podczas pracy w kuchni. Z kolei na matowych meblach błyskawicznie dostrzeżesz każdą, najmniejszą nawet drobinkę kurzu – z tym jednak można walczyć! Doskonałym rozwiązaniem są preparaty czyszczące o właściwościach antystatycznych, które odpychają kurz i sprawiają, że jego cząsteczki nie osadzają się na powierzchniach. Brzmi jak magia? Musimy Cię rozczarować – to nauka i nowoczesna technologia wykorzystywana do walki z brudem! Jeśli zatem marzą Ci są czarne meble, ale nie chcesz wycierać ich powierzchni dwa razy dziennie, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość – wystarczy pewien sprytny preparat i po problemie!

Jeśli interesują Cię meble o czarnych powierzchniach miękkich – obiciach lub tapicerkach – kluczowe znaczenie ma nie ich kolor, a wykorzystany materiał. To jego właściwości przesądzą o tym, czy plamy łatwo będzie wybawić, czy też pozostaną z Tobą na długi czas. Na czarnej powierzchni zapewne łatwiej je zauważysz, ale potraktuj to jako zaletę – dzięki temu będziesz mógł usunąć ja od razu, gdy będą wciąż jeszcze świeże.

Więcej kolorów

Cena od: 3269,00 zł
Koszt dostawy: 119,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1459,00 zł
Koszt dostawy: 199,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 849,00 zł
Koszt dostawy: 199,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

 

Czarny stół do jadalni – jak go czyścić

Wiodącym pomysłem na wplecenie czerni w aranżację swojego domu lub mieszkania jest umieszczenie czarnego stołu w jadalni – im większy, tym lepszy! Taka długa, czarna linia stanie się kluczowym elementem pomieszczenia, błyskawicznie przyciągnie spojrzenia i oczaruje Twoich gości. Nawet najzwyklejsza kanapka spożywana przy takim stole momentalnie przeistoczy się w luksusowy posiłek. Wbrew pozorom dbanie o niego nie będzie się znacząco różniło od czyszczenia stołów o jasnej powierzchni – jedne i drugie należy przetrzeć przed posiłkiem oraz po nim, a kolor nie ma tu nic do rzeczy.

 

Czarne meble w sypialni? Tak!

Niezwykłym pomysłem okazuje się także wybór czarnych mebli do sypialni. Brzmi niczym obrazek rodem z horroru? To przypomnij sobie raczej jakiś film obrazujący życie wyższych sfer! Biała podłoga i popielate ściany lub też czarny parkiet i ściany w kolorze écru to doskonałe tła dla czarnej ramy łóżka, szafy, komody bądź toaletki. Ogromną rolę odegra tu barwa dodatków – dopasuj ją do ścian! Pościel, wazon z kwiatami, ramy obrazów czy framugi okien – jasne i harmonijne korespondujące z najjaśniejszym odcieniem występującym w Twojej sypialni, przełamią wszechobecnie panującą czerń i przesądzą o ekskluzywnym wyglądzie pomieszczenia. Pozornie ryzykownym, a praktyce niebywale efektownym pomysłem jest umieszczenie czarnych mebli na czarnym parkiecie – jeśli tylko dodasz do listy swoich zakupów jasny dywan w kolorze ścian, otrzymasz wręcz spektakularną aranżację.

 

Czarne meble a minimalizm – czy to da się pogodzić?

Większość Polaków już jakiś czas temu została uwiedziona przez skandynawski minimalizm i północnoeuropejski styl życia, ubioru, a także aranżacji wnętrz. Z tym trendem jednoznacznie kojarzy nam się biel, ewentualnie jasne, naturalne drewno. Przestronne, skąpane w blasku słońca pomieszczenia królują w katalogach mody, jednak wiele osób jest już nimi zmęczona. Jeśli i Ty należysz do tej grupy, czarne meble będą dla Ciebie najlepszym możliwym wyborem! Wciąż minimalistyczne, a jednak zdecydowanie bardziej poważne, eleganckie i ekskluzywne. Skandynawska organiczność nie jest dla Ciebie? Pora na wyposażenie o czarnej powierzchni.

Na sam koniec jeszcze kilka rad aranżacyjnych – klasycznym i sprawdzonym partnerem czerni jest biel. To połączenie stare jak świat, niezwykle ekskluzywne i efektowne, jednak dla wielu osób zbyt surowe i ascetyczne. Projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, że alternatywę dla bieli stanowią wszelkie jasne, ciepłe i naturalne kolory – w ich otoczeniu również prezentuje się znakomicie! Należysz do tych najodważniejszych i chcesz zaszaleć? Pozostałe elementy aranżacji wybierz więc w odcieniach czerwieni. To śmiałe połączenie wciąż uchodzi za jedno z najbardziej spektakularnych na wnętrzarskim rynku!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł