Rozwiń filtry
Filtruj aranżacje
nowoczesny 
25
klasyczny 
10
skandynawski 
8
prowansalski 
3
minimalistyczny 
2
loftowy 
1
strefa nauki 
38
strefa spania 
33
strefa zabawy 
7
dla dziewczynki 
37
dla chłopca 
28
dla rodzeństwa 
2
średnia 
30
duża 
21
mała 
6
lampy sufitowe 
7
lampy podłogowe 
4
lampy stołowe 
3
lampy biurkowe 
2
biurka 
37
szafy 
30
łóżka 
25
komody 
24
regały 
21
krzesła 
21
półki 
20
szafki nocne 
12
skrzynie na zabawki 
3
stoliki i krzesełka 
1
fotele 
1
biały 
34
brązowy 
12
czarny 
3
szary 
3
zielony 
3
kremowy 
3
niebieski 
2
żółty 
1
czerwony 
1
pomarańczowy 
1
różowy 
1
Strona: 1 z 2
Sortuj po:

Ciasny, ale własny – jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Zdarza się, że pokój młodzieżowy posiada niewielkie gabaryty – na przykład, jeśli znajduje się w bloku. Wówczas trzeba zastosować rozwiązania, które go powiększą – i to nie tylko optycznie. Pod tym względem możemy działać, stosując triki kolorystyczne. Pomalowanie ścian na jasny kolor będzie w takiej sytuacji dobrym pomysłem. Modna biel również wchodzi tu w grę – nie trzeba już obawiać się, że ściany pobrudzą się równie szybko, jak stałoby się to w pokoju malucha. Ponadto nowoczesny pokój młodzieżowy to przestrzeń zaaranżowana z pomysłem – nawet (a może zwłaszcza wtedy), gdy na metrażu mu nie zbywa. Wśród wielu propozycji umeblowania pokoju młodzieżowego tryumf święcą meble modułowe, czyli takie, które łączą w sobie wiele funkcji. Prezentują się one fenomenalnie, więc z pewnością zrobią świetne wrażenie nie tylko na Twoim dziecku, ale również jego gościach – a utrzymanie odpowiedniego wizerunku w nastoletnim wieku to podstawa. Przy tym takie meble sprawiają, że mały pokój młodzieżowy staje się równie funkcjonalny, jak jego większe odpowiedniki.

Pokój młodzieżowy na poddaszu – funkcjonalne aranżacje

Nie ulega wątpliwości, że najprostszy w aranżacji jest prostokątny pokój młodzieżowy. Nie trzeba tam kombinować z dobieraniem mebli robionych na wymiar; również pod względem nakładów finansowych taki pokój wydaje się po prostu najtańszy do zaaranżowania. Do problematycznych może natomiast należeć aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu. Największy kłopot będą stanowić tutaj skosy, automatycznie zabierające część miejsca. Na szczęście da się temu zaradzić, ustawiając pod skosami szafki, komody i niskie regały. Tym sposobem pokój młodzieżowy na poddaszu stanie się pomieszczeniem o dobrze zagospodarowanej przestrzeni, a przy tym łatwiej będzie utrzymać w nim porządek. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć biurka, przy którym będzie odrabiać lekcje, czytać książki, majsterkować i ogólnie spędzać wiele czasu. W pokoju na poddaszu biurko najlepiej umieścić pod oknem dachowym, stanowiącym źródło naturalnego światła. Zastosuj odpowiedni wystrój – pokój młodzieżowy na poddaszu ma do tego ogromny potencjał i może stać się niezwykle klimatycznym miejscem, o ile dobrze go zagospodarujesz. Weź pod uwagę opinię Twojej nastoletniej pociechy – być może wspólnie wymyślicie ciekawe rozwiązania?

Pokój młodzieżowy – jak uczynić go wyjątkowym?

Z reguły nastolatki pragną nie odstawać od rówieśniczek, a zarazem czymś się wyróżnić. Wykorzystaj to, urządzając pokój młodzieżowy. Aranżacja powinna być nowoczesna – co do tego nie ma wątpliwości. Warto zadbać o każdy szczegół, poczynając od koloru ścian. To świetny sposób na całkowitą metamorfozę pokoju dziecięcego – nowa kolorystyka, fototapeta czy wzór na ścianie naprawdę potrafią zrobić ogromną różnicę względem poprzedniej aranżacji. Na topie jest obecnie malowanie jednej ściany w mocnym, kontrastującym z barwami pozostałych ścian kolorze.

Pokój na miarę oczekiwań nastolatka

Przy urządzaniu pokoju nastolatka warto uwzględnić jego pasje i zainteresowania. Nie dość, że ulubione motywy mogą pojawić się na ścianach – w postaci malowideł bądź dekoracji, na przykład zdjęć – to jeszcze stworzenie dodatkowej przestrzeni na rozwijanie pasji z pewnością spotka się z uznaniem przyszłego mieszkańca pokoju. Pokój młodzieżowy dla dziewczyny można wyposażyć w dużą szafę na ubrania, toaletkę do robienia makijażu czy inne akcesoria, które wpisują się w jej zainteresowania. Pokój młodzieżowy dla chłopaka to z kolei przestrzeń, którą łatwo można przystosować do jego upodobań sportowych, na przykład umieszczając w futrynie drążek do podciągania albo też zapewnić dodatkową przestrzeń do majsterkowania czy na konsolę do gier. Z pewnością nastolatki same podpowiedzą, co chciałyby mieć w swoim pokoju. Wystrój dopasowany do indywidualnych potrzeb to coś, co pozwala nastolatkom budować własną tożsamość i wyrazić swój styl.
rozwiń więcej


Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł