Pokój młodzieżowy - ARANŻACJE

Każdy nastolatek potrzebuje mieć kąt tylko dla siebie. Sam kąt jednak nie wystarczy – dorastającemu człowiekowi bez dwóch zdań potrzebny jest własny pokój. To jego prywatna strefa nauki, relaksu i rozwijania zainteresowań, w której nie może zabraknąć biurka młodzieżowego. Jak urządzić pokój młodzieżowy – to dylemat, przed którym często stoją rodzice. Przede wszystkim warto pamiętać, że aranżacja przestrzeni w pokoju młodzieżowym to kwestia, co do której nastolatek sam może się wypowiedzieć. Z pewnością ma on jakieś pomysły, znajdzie inspiracje w Internecie i pokaże, jak chce mieszkać. Warto wziąć jego zdanie pod uwagę – a rodzic może zająć się kwestiami praktycznymi, czyli rozmieszczeniem mebli we właściwy sposób, wydzieleniem stref odpoczynku, nauki, rozrywki oraz przystosowaniem propozycji nastolatka do własnych możliwości finansowych. Warto wiedzieć, że urządzanie pokoju młodzieżowego nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami – wystarczy uruchomić wyobraźnię i poszukać nieco inspiracji. Kilka z nich prezentujemy poniżej. W sklepie Kupmeble.pl znajdziesz meble idealne na każdą kieszeń, między innymi łóżka młodzieżowe.
rozwiń więcej
Rozwiń filtry
Filtruj aranżacje
nowoczesny (33)
klasyczny (11)
skandynawski (10)
prowansalski (9)
minimalistyczny (2)
loftowy (1)
tradycyjny (1)
industrialny (1)
strefa nauki (53)
strefa spania (42)
strefa zabawy (7)
średnia (46)
duża (20)
mała (5)
dla dziewczynki (52)
dla chłopca (38)
dla rodzeństwa (6)
lampy sufitowe (2)
lampy stołowe (2)
lampy podłogowe (1)
biurka (46)
szafy (31)
łóżka (31)
komody (26)
krzesła (24)
regały (24)
półki (21)
szafki nocne (15)
stoliki i krzesełka (2)
skrzynie na zabawki (1)
biały (48)
brązowy (16)
szary (5)
niebieski (4)
czarny (4)
kremowy (3)
zielony (2)
pomarańczowy (1)


Strona: 1 z 2
Sortuj po:

Ciasny, ale własny – jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Zdarza się, że pokój młodzieżowy posiada niewielkie gabaryty – na przykład, jeśli znajduje się w bloku. Wówczas trzeba zastosować rozwiązania, które go powiększą – i to nie tylko optycznie. Pod tym względem możemy działać, stosując triki kolorystyczne. Pomalowanie ścian na jasny kolor będzie w takiej sytuacji dobrym pomysłem. Modna biel również wchodzi tu w grę – nie trzeba już obawiać się, że ściany pobrudzą się równie szybko, jak stałoby się to w pokoju malucha. Ponadto nowoczesny pokój młodzieżowy to przestrzeń zaaranżowana z pomysłem – nawet (a może zwłaszcza wtedy), gdy na metrażu mu nie zbywa. Wśród wielu propozycji umeblowania pokoju młodzieżowego tryumf święcą meble modułowe, czyli takie, które łączą w sobie wiele funkcji. Prezentują się one fenomenalnie, więc z pewnością zrobią świetne wrażenie nie tylko na Twoim dziecku, ale również jego gościach – a utrzymanie odpowiedniego wizerunku w nastoletnim wieku to podstawa. Przy tym takie meble sprawiają, że mały pokój młodzieżowy staje się równie funkcjonalny, jak jego większe odpowiedniki.

Pokój młodzieżowy na poddaszu – funkcjonalne aranżacje

Nie ulega wątpliwości, że najprostszy w aranżacji jest prostokątny pokój młodzieżowy. Nie trzeba tam kombinować z dobieraniem mebli robionych na wymiar; również pod względem nakładów finansowych taki pokój wydaje się po prostu najtańszy do zaaranżowania. Do problematycznych może natomiast należeć aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu. Największy kłopot będą stanowić tutaj skosy, automatycznie zabierające część miejsca. Na szczęście da się temu zaradzić, ustawiając pod skosami szafki, komody i niskie regały. Tym sposobem pokój młodzieżowy na poddaszu stanie się pomieszczeniem o dobrze zagospodarowanej przestrzeni, a przy tym łatwiej będzie utrzymać w nim porządek. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć biurka, przy którym będzie odrabiać lekcje, czytać książki, majsterkować i ogólnie spędzać wiele czasu. W pokoju na poddaszu biurko najlepiej umieścić pod oknem dachowym, stanowiącym źródło naturalnego światła. Zastosuj odpowiedni wystrój – pokój młodzieżowy na poddaszu ma do tego ogromny potencjał i może stać się niezwykle klimatycznym miejscem, o ile dobrze go zagospodarujesz. Weź pod uwagę opinię Twojej nastoletniej pociechy – być może wspólnie wymyślicie ciekawe rozwiązania?

Pokój młodzieżowy – jak uczynić go wyjątkowym?

Z reguły nastolatki pragną nie odstawać od rówieśniczek, a zarazem czymś się wyróżnić. Wykorzystaj to, urządzając pokój młodzieżowy. Aranżacja powinna być nowoczesna – co do tego nie ma wątpliwości. Warto zadbać o każdy szczegół, poczynając od koloru ścian. To świetny sposób na całkowitą metamorfozę pokoju dziecięcego – nowa kolorystyka, fototapeta czy wzór na ścianie naprawdę potrafią zrobić ogromną różnicę względem poprzedniej aranżacji. Na topie jest obecnie malowanie jednej ściany w mocnym, kontrastującym z barwami pozostałych ścian kolorze.

Pokój na miarę oczekiwań nastolatka

Przy urządzaniu pokoju nastolatka warto uwzględnić jego pasje i zainteresowania. Nie dość, że ulubione motywy mogą pojawić się na ścianach – w postaci malowideł bądź dekoracji, na przykład zdjęć – to jeszcze stworzenie dodatkowej przestrzeni na rozwijanie pasji z pewnością spotka się z uznaniem przyszłego mieszkańca pokoju. Pokój młodzieżowy dla dziewczyny można wyposażyć w dużą szafę na ubrania, toaletkę do robienia makijażu czy inne akcesoria, które wpisują się w jej zainteresowania. Pokój młodzieżowy dla chłopaka to z kolei przestrzeń, którą łatwo można przystosować do jego upodobań sportowych, na przykład umieszczając w futrynie drążek do podciągania albo też zapewnić dodatkową przestrzeń do majsterkowania czy na konsolę do gier. Z pewnością nastolatki same podpowiedzą, co chciałyby mieć w swoim pokoju. Wystrój dopasowany do indywidualnych potrzeb to coś, co pozwala nastolatkom budować własną tożsamość i wyrazić swój styl.
rozwiń więcej