Na co zwrócić uwagę wybierając pościel do pokoju dziecięcego?

Dodano: 2019-09-19    |    Porady: Aranżacja wnętrz - porady
Na co zwrócić uwagę wybierając pościel do pokoju dziecięcego?

 

Każdy rodzic wie, że powiedzenie „spać jak dziecko” nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą. Dziecięce noce to przede wszystkim nieprzespane noce i to nawet przez kilka lat. Internetowi szamani ochoczo serwują zdesperowanym rodzicom mniej lub bardziej dziwaczne sztuki, my zalecamy jednak wrócić do podstaw, czyli do… łóżka. Bolączki wielu niewyspanych maluchów mają swoje źródło właśnie w tym, co je bezpośrednio otacza podczas snu. W końcu inne znane przysłowie twierdzi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Zadbaj więc o najwyższą jakość pościeli, w jakiej spać będzie Twój bobasek, a jemu łatwiej będzie zasnąć i przyjemniej zbudzić.

Cena od: 199,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
Więcej kolorów

Cena od: 269,00 zł
Koszt dostawy: 16,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Cena od: 269,00 zł
Koszt dostawy: 16,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

Pościel do łóżeczka — poszewka czy kołdra, czyli z wypełnieniem czy bez

Podstawowe rozróżnienie, jakiego dokonamy już na samym początku to kwestia wypełnienia lub jego braku. Generalnie wszyscy wiemy, że poszewki to te puste skrawki materiału, do których wkłada się kołdrę lub poduszkę. Problematyczne bywa jednak słowo pościel. Dla jednych pościel to właśnie to wypełnienie, opakowywane w poszewkę, a dla innych pościelą jest gotowy zestaw, jaki ląduje na ich łóżkach. Aby uniknąć późniejszych nieporozumień umówmy się więc, że bohaterkę tego artykułu — pościel — dzielimy na tę z wypełnieniem, którą bez dalszych kombinacji możesz włożyć do łóżeczka oraz tę bez wypełnienia, czyli poszewkę. Zastanów się szybko, która opcja bardziej Cię interesuje i przejdźmy do omawiania kolejnych kwestii.

Pościel dziecięca — jak ją kupić, żeby nie wylać dziecka z kąpielą?

W przypadku każdej rzeczy, jaka znajdzie się w pobliżu Twojego potomka, kluczowe jest bezpieczeństwo. Nieważne, czy mowa o mebelkach, kocykach, śpioszkach, poduszkach czy zabawkach — absolutnie każdy przedmiot musi zostać poparty stosownymi badaniami i atestami, potwierdzającymi jego nieszkodliwość. Nie inaczej jest w przypadku pościeli. Pokusimy się wręcz o stwierdzenie, że w przypadku dziecięcych tekstyliów certyfikaty i zaświadczenia są szczególnie istotne, bowiem ich producenci sięgają po wiele farb i barwników, z pomocą których uzyskują efektowne, kolorowe wzory. Zanim jakakolwiek kołderka czy poszewka wyląduje w starannie wybranym łóżeczku zweryfikuj, z jakiego źródła pochodziły materiały wykorzystane do zabarwienia ich oraz czy producent jest w stanie udowodnić ich bezpieczny charakter.

Cena od: 229,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 229,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 269,00 zł
Koszt dostawy: 16,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni

 

Antyalergiczna pościel dziecięca. Dlaczego to takie ważne?

Kolejnym szalenie istotnym tematem jest antyalergiczna strona pościeli. Alergia potrafi spędzać sen z powiek niejednemu dorosłemu, a co powiedzieć ma kilkumiesięczny czy kilkuletni bobas, który nie jest nawet w stanie wyartykułować, co konkretnie go boli, piecze bądź swędzi. W chwili, gdy dziecko kolejną godzinę zanosi się płaczem, na liście prawdopodobnych powodów takiego stanu rzeczy znajduje się wiele czynników — głód, mokra pieluszka, kolka — zaś alergia plasuje się nisko. Zanim wyeliminujesz wszystkie pozostałe bodźce, wykończysz bobasa i siebie samego. Nie dopuść do takiej sytuacji — zainwestuj w antyalergiczną pościel, w której kichnięcie będzie jednoznacznie wskazywało na przeziębienie, nie na uczulenie.

Komplet pościeli do łóżeczka, który odstraszy bakterie

Antyalergiczne pościele dla dzieci już były, pora na kolejne słowo na „a” — antybakteryjny. Chociaż bobaski kojarzą nam się z pachnącymi kokonikami to prawda jest taka, że dziecięce łóżka przypominają czasami istne pobojowiska. Przewrócone butelki, rozlane mleko i soczki, i wiele, wiele innych rzeczy, o których nie będziemy tu wspominać, by nie zawstydzać naszych szkrabów — ograniczymy się więc do stwierdzenia, że jeśli nie chcesz, aby w łóżku Twojego maluszka wraz z nim spało stado bakterii i roztoczy, kup łatwo schnącą, antybakteryjną pościel, która zagwarantuje wyższy poziom higieny.

Pościel dla dziewczynki i chłopca — czy da się kupić samo prześcieradło?

Pozostając jeszcze na chwilę w temacie higieny — z wymienionych już w poprzednim akapicie powodów bardzo prawdopodobne jest, że najczęściej wymieniać będziesz samo prześcieradło. Czy to oznacza, że prześcieradełka pójdą w ruch, a kołderki z zakupionych zestawów będą się piętrzyć w szafie, czekając samotnie na swoją kolej? Bez obaw — nie musisz kupować za każdym razem większego setu poście. W ofercie mamy także same prześcieradła. Wszystkie wyposażone są w niezwykle praktyczną gumkę, dzięki której nawet najbardziej niespokojne dziecko nie zdoła go ściągnąć.

Cena od: 55,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 55,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Cena od: 55,00 zł
Koszt dostawy: 18,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Jaki rozmiar pościeli dla dziecka?

Problematycznym zagadnienie bywa ponadto rozmiar pościeli. Jaka pościel dla noworodka? Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka? Jaka pościel dla 4-latka? Te i wiele podobnych pytań dostajemy od Was mailowo i odpowiadaliśmy na nie już tyle razy, że udało nam się wyrobić pewien schemat. Po pierwsze — łóżko musi pasować do dziecka. Oznacza to, że posłanie dopasowujemy rozmiarem do wzrostu dziecka. Dopiero wtedy zabieramy się za dobieranie pościeli i tu również kluczowy jest wzrost głównego zainteresowanego — nawet jeśli łóżeczko kupiliście nieco większe, by Wasza pociecha za szybko z niego nie wyrosła, to pościel musi pasować idealnie. Inaczej szkrab zaplącze się w niej i ze spokojnego snu znowu nici. Wychodzenie od wieku dziecka często jest zgubne, bowiem wzrostem maluchy bardzo różnią się między sobą.

A jak już uda Ci się określić odpowiednie wymiary pościeli to… nie opuszczaj naszego sklepu. Rozmiarówkę mamy naprawdę szeroką, tak więc bez względu na to, czy interesuje Cię pościel dziecięca 120 x 60 cm, bo Twój szkrab to jeszcze mały bobasek, czy też jesteś rodzicem i do pokoju Twojej pociechy potrzebna jest pościel dziecięca 140 x 200, znajdziesz ją u nas.

Wzór i rozmiar wybrane? Świetnie, to teraz popatrz na metkę! Większość naszych pościeli wykonana jest z lnu lub ze 100%-owej bawełny, niekiedy z domieszką innych materiałów. Oznacza to, że staramy się dostarczyć Twojemu dziecku to, co najlepsze z natury! A jeśli zakup został już zrealizowany, to w oczekiwaniu na kuriera poćwicz kołysanki!

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł