Jaką ławę do salonu wybrać?

Dodano: 2020-02-25    |    Porady: Jak wybrać meble do salonu? , Jak kupować meble - porady
Jaką ławę do salonu wybrać?

 

Powiedzenie: „jak Cię widzą, tak Cię piszą” odnosi się nie tylko do naszego stroju – z równie dużym zapałem oceniane jest nasze mieszkanie przez wszystkich odwiedzających, a skoro zdecydowana większość z nas gości podejmuje w salonie, to właśnie on pełni rolę naszej wizytówki. Ale chęć urządzenia przyjemnego dla oka i jeszcze przyjemniejszego dla samych użytkowników salonu wcale nie wynika z próżności – to także podstawowe miejsce relaksu domowników. Temat kanap poruszaliśmy już wiele razy, ale nasze poradniki – zresztą tak samo, jak Wasze salony – nie byłyby pełne bez ław. Ławy pokojowe do salonu, stoliki kawowe, ławostoły – Wasze potrzeby są skrajnie różne, ale mamy rozwiązania idealne dla każdego!

48h
-2%
promocja

Cena od: 445,00 zł 455,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-2%
promocja

Cena od: 975,00 zł 995,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1929,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 2-3 tygodnie

Ława do salonu pilnie poszukiwana? Przygotuj się na stylowy zawrót głowy!

Wyruszając na poszukiwanie mebli wiele osób obawia się, czy uda im się znaleźć egzemplarz w swoim ulubionym stylu. W przypadku zakupu ławy do salonu możesz porzucić takie obawy. Dlaczego? Producenci doskonale wiedzą, że meble o tak reprezentacyjnym charakterze, jak ławy salonowe, stoły do jadalni czy biurka do gabinetów są szczególnie oceniane właśnie przez pryzmat wyglądu. Przed najtrudniejszym (oczywiście z powodu nadmiaru możliwości) wyborem staną miłośnicy stylu skandynawskiego, loftowego oraz wnętrz wykończonych w industrialnym charakterze. Nas szczególnie urzekły natomiast designerskie ławy salonowe, czyli meble wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych czy szkła. Ich twórcy zdecydowanie puścili wodze fantazji, nadając im najróżniejsze kształty (geometryczne bądź wręcz przeciwnie – płynne i owalne) oraz wykorzystując pełne spektrum palety barw.

Reasumując, mniejsza czy większa, niższa czy wyższa, z drewna czy tworzyw sztucznych – każda ława to królowa salonu, tak więc i projektanci, a także architekci wnętrz, poświęcają tej kategorii produktowej lwią część uwagi.

Nowoczesne ławy do salonu w stylu glamour – popołudniowa herbatka jak u angielskiej królowej

Spośród tych wszystkich rozmaitych stylów, jakie opisaliśmy w poprzednim akapicie, postanowiliśmy wyróżnić jeden – styl glamour. Dlaczego akurat te ławy do salonu zasługują na największe brawa? Cóż, zarówno ich projektanci, jak i producent muszą dać z siebie naprawdę wszystko. Ławy do salonu oraz stoliki kawowe inspirowane estetyką glamour to mieszanka najszlachetniejszych, najbardziej wytwornych kolorów, wzorów i materiałów – szkło, złoto, motyw marmuru, metal czy srebro – które od swoich twórców wymagają najwyższego profesjonalizmu. Modele te przyjmują zwykle klasyczne kształty koła bądź prostokąta, co podkreśla ich ponadczasowy charakter. Przy ławie w stylu glamour nawet cienka, rozpuszczalna kawa lub herbata pita w szklance w metalowym koszyczku będzie smakowała jak napój przygotowany przez osobistego kucharza samej królowej!

Cena od: 929,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 569,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 389,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Ławy szklane do salonu – tak, te cuda naprawdę są w zasięgu Twojej ręki

Jeśli jednak jesteś po drugiej stronie barykady i kręci, nęci Cię wszystko co nowoczesne, designerskie, bezkompromisowe oraz łamiące schematy, Twoim łupem paść powinna salonowa ława ze szkła giętego, stanowiąca istny synonim innowacji. Niektóre szklane ławy składają się ze szklanego blatu oraz metalowego stelażu, jednakże większość z nich to fantazyjne konstrukcje w całości wykonane tylko i wyłącznie ze szkła! Naszym zdaniem najciekawiej prezentuje się salonowe szklane ławy wykonane z jednego kawałka szkła, chociaż w tej kategorii produktowej ciężko wyłonić zwycięzcę.

Małe na co dzień, wielkie w potrzebie – ławy do salonu rozkładane

Teraz słówko o ławostołach. Goście zdarzają się każdemu z nas. Część osób z radością obwieszcza wszystkim znajomym, że ich dom jest domem otwartym i mogą wpadać nawet bez zapowiedzi. Inni wzięli sobie głęboko do serca angielskie powiedzenie: „my house is my castle” i z niechęcią otwierają wrota swego mieszkania przed przybyszami. Nawet jeśli przyjmowanie gości to Twój żywioł, możesz zwyczajnie nie mieć miejsca na wstawienie do salonu wielkiej ławy lub też musisz wybierać – przestrzeń salonowa czy jadalniana? Spokojnie – i na takie sytuacje mamy remedium! W naszej ofercie znajdziesz ławostoły, stanowiące nie tyle kompromis pomiędzy ławą do salonu a stołem do jadalni, lecz raczej zmyślne połączenie obydwu tych mebli. Sekret ławostołów tkwi w ich konstrukcji – są to ławy rozkładane, które po rozłożeniu osiągają rozmiar kwalifikujący je do miana stołów. Nie chodzi jednak wyłącznie o szerokość blatu – przecież przeciętną ławę salonową od stołu jadalnianego różni dobre kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Właśnie dlatego niektóre ławostoły zaprojektowane zostały tak, by możliwe było podniesienie blatu aż na wysokość 75 cm. To już brzmi jak pełnoprawny stół, prawda?

nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1929,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 2-3 tygodnie
48h
-20%
promocja

Cena od: 671,00 zł 839,00 zł
Koszt dostawy: 35,00 zł
Czas realizacji: 48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 2199,00 zł
Koszt dostawy: 149,00 zł
Czas realizacji: 2-3 tygodnie

 

Ekskluzywne ławy do salonu – wyjątkowe rozwiązania dopasowane do potrzeb

Przekopując się przez kolejne podstrony zapełnione mniej lub bardziej okazałymi ławami salonowymi umknąć Wam mogło fantastyczne rozwiązanie, jakim są stoliki pomocnicze. Jak nietrudno się domyślić, nie pełnią one głównej roli, a jedynie wspomagają domowników w codziennych czynnościach. Są mniejsze, ale pełne ciekawych patentów. Stolik-koszyk, do którego wrzucisz zapasowe koce czy poduszki, stoliki z podwójnym blatem, stoliki-barki na kółkach czy stoliki z ukrytymi szufladami to dopiero wierzchołek tej pomysłowej, zaskakującej góry mebli.

Miłośnicy nietuzinkowego designu oraz właściciele mniejszych, nieustawnych salonów docenią z kolei zestawy stolików salonowych. Są one mniejsze od standardowych ław, ale świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wstawienia jednej dużej ławy. W skład takiego zestawu wchodzą zwykle dwa lub trzy stoliki, które różnią się rozmiarem, lecz pasują wyglądem.

Modny i wygodny salon to kompozycja składająca się z wielu elementów. Nie ulega wątpliwości, iż ława to kluczowy element tego równania. A ponieważ nasze salony różnią się od siebie bardzo, to i oferta ław salonowych jest odpowiednio zróżnicowana. Dziś przybliżyliśmy Ci najważniejsze informacje, najpopularniejsze stylistyki i najsprytniejsze rozwiązania – teraz pozostaje już jedynie podjąć decyzję!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł