Jak dobrać odpowiednie krzesła do stołu w jadalni?

Dodano: 2021-05-17    |    Porady: Jak wybrać meble jadalniane?
Jak dobrać odpowiednie krzesła do stołu w jadalni?

 

Aranżując jadalnię, możemy oczywiście skorzystać z odpowiedniego kompletu. Zwykle za jego pomocą będziemy mogli uzyskać spójną pod względem estetycznym przestrzeń. Jeśli z jakichś względów nie chcemy zdecydować się na komplet, możemy wykazać się kreatywnością i dobrać poszczególne elementy wystroju samodzielnie. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać krzesła do stołu, by zaprojektować estetyczną jadalnię. Zapraszamy do lektury!

Krzesła do stołu jadalnego – wymiary

Zanim zdecydujemy się na wybór określonej stylistyki krzeseł, powinniśmy zastanowić się nad kwestiami technicznymi dotyczącymi wymiarów. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zmierzenie odległości między nogami stołu. Odległość ta różni się zwykle od długości blatu nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Pomiar odległości między nogami jest konieczny, aby określić liczbę krzeseł, które umieścimy przy stole. Na każde miejsce siedzące należy zarezerwować około 60 cm – jeśli ustawimy krzesła zbyt blisko siebie, osoby przy stole mogą odczuwać dyskomfort w trakcie posiłku. Krzesła do stołu jadalnego powinny mieć również odpowiednią wysokość. Odległość między siedziskiem krzesła, a blatem musi wynosić około 30 cm, zaś odległość od podłogi do siedziska około 45 cm.

48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1390,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 1190,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 980,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

 

Przy zakupie krzeseł warto także zwrócić uwagę na wysokość oparcia. Zwykle przyjmuje się, że optymalna odległość między blatem stołu a najwyższym punktem oparcia wynosi około 20 cm. W kontekście kwestii technicznych należy zwrócić uwagę na ergonomię produktów. Krzesła do stołu w jadalni powinny mieć odpowiednio wyprofilowane siedziska i oparcia – w taki sposób, abyśmy czuli się w komfortowo w trakcie spożywania posiłków. Nie zapominajmy również o podłokietnikach – musimy zdecydować, czy chcemy, by krzesła można było dosunąć do stołu. Jeśli tak, podłokietniki powinny być osadzone na odpowiednio niskiej wysokości.

Krzesła do stołu w jadalni – mnogość stylów

Dla wielu osób wybierających krzesła do stołu jadalnego największe znaczenie mają kwestie estetyczne: krzesła powinny nam się podobać, a ich stylistyka musi w jakiś sposób korespondować z resztą aranżowanej przestrzeni. Projektując jadalnię, mamy do wyboru różne style, np. styl skandynawski, styl loftowy, styl klasyczny. Jeśli zdecydujemy się wybrać jeden z nich, zadanie zakupu krzeseł będzie ułatwione: będziemy bowiem dobierać produktu według z góry ustalonego klucza estetycznego.

48h

Cena od: 129,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 107,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-20%
promocja

Cena od: 199,00 zł 249,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Krzesła do białego stołu – styl skandynawski

Styl skandynawski odznacza się minimalizmem i prostotą. We wnętrzach tego typu preferowane są różne odcienie bieli czy szarości – dotyczy to również stołu i krzeseł. Jeśli zdecydujemy się na styl skandynawski, dobrym pomysłem będzie wybór takich krzeseł, których podstawy wykonane są z drewna, zaś siedziska z tworzywa sztucznego. Krzesła do stołu w stylu skandynawskim pozwolą uzyskać wnętrze pełne harmonii i spokoju.

Krzesła do drewnianego stołu – wnętrze loftowe

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się aranżacje w stylu industrialnym wzorowanym na stylu dawnych hal przemysłowych. We wnętrzach tego rodzaju króluje stal, beton, kamień czy drewno. Do jadalni urządzonych w stylu loftowym często wybiera się stoły z drewnianym blatem i stalową podstawą. Krzesła do drewnianego stołu powinny nawiązywać stylistyką do atmosfery panującej w fabryce, stąd pod względem kolorystyki warto postawić na brązy, szarości i czerń.

48h

Cena od: 219,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 579,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 399,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h

Wnętrza nowoczesne – krzesła do szklanego stołu 

W nowoczesnych jadalniach powinniśmy postawić na geometryczność i prostotę. W tego typu wnętrzach dobrze sprawdzą się stoły szklane. Nadadzą one wnętrzu lekkości a zarazem elegancji. Jeśli zdecydujemy się na szklany stół, powinniśmy unikać masywnych krzeseł. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku produkty stalowe i wykonane z tworzyw sztucznych. Być może warto wybrać krzesła na płozach – sprawiają one wrażenie lekkich, a ponadto odznaczają się ciekawym kształtem.

Krzesła do okrągłego stołu w tradycyjnym wnętrzu

We wnętrzach klasycznych dobrze sprawdzą się stoły okrągłe, do których dobierzemy tradycyjne, drewniane krzesła. Powinny zainteresować nas modele posiadające tapicerkę – zarówno na siedzisku, jak i oparciu. Krzesła tapicerowane pozwolą nam uzyskać klimatyczną, stylowo urządzoną jadalnię.

48h

Cena od: 279,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 255,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 289,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Krzesła do stołu w jadalni – łączenie stylów

Nie wszystkie osoby będą zadowolone z wyboru jednego tylko stylu. Osoby kreatywne mogą zdecydować się na aranżacje łączące w sobie elementy należące do różnych stylów. Jedynym ograniczeniem naszych aranżacyjnych możliwości jest w takim przypadku nasza wyobraźnia. Odzwierciedleniem dążenia do uzyskania stylistycznych hybryd mogą być wybrane przez nas krzesła. Coraz częściej osoby projektujące jadalnię, decydują się na wybór różnych krzeseł do jednego stołu – różnice obejmują nie tylko kolorystykę, ale również styl i wykonanie.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł