Biurka siedząco – stojące – wady i zalety

Dodano: 2018-09-04    |    Porady: Jak kupować meble - porady , Jak wybrać meble biurowe?
Biurka siedząco – stojące – wady i zalety

 

Wielogodzinna praca biurowa potrafi być naprawdę męcząca. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może powodować duże problemy ze zdrowiem. Warto zadbać o właściwe ułożenie ciała, by nie nabawić się schorzeń kręgosłupa. Jednym z najpopularniejszych mebli w ostatnich czasach jest biurko z regulowaną wysokością. Zmiana pozycji ciała w wielu przypadkach okazuje się zbawiennym rozwiązaniem, które zwiększa poczucie komfortu podczas wykonywania obowiązków.

Cena od: 639,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 7-14 dni
48h

Cena od: 799,00 zł
Koszt dostawy: 79,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 499,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h

Siedząca praca – przyczyna wielu problemów

Każdy z nas doskonale zna uczucie ciężkich, zdrętwiałych nóg, wywołane wielogodzinnym siedzeniem przy biurku. Praca w takiej pozycji nie tylko wiąże się z dyskomfortem, ale i może przyczynić się do poważnych kłopotów zdrowotnych. Większość z nas zapomina o zasadach prawidłowego ułożenia ciała oraz dostosowania krzesła, biurka i komputera do własnych potrzeb. Powoduje to nieprzyjemności, związane z bólem ramion oraz karku. Nieodpowiednia pozycja skutkuje problemami z funkcjonowaniem kręgosłupa. Brak wystarczającej ilości ruchu to także częsta przyczyna zaburzeń krążenia, które niosą za sobą ryzyko chorób serca. Pamiętaj również o tym, że wielogodzinne siedzenie przyzwyczaja Twoje mięśnie do lenistwa, przez co stają się one osłabione, a co za tym idzie – znacząco pogarsza się ogólna kondycja i wytrzymałość całego organizmu. Oprócz tego, metabolizm ulega spowolnieniu, przez co mogą pojawić się problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Pozycja siedząca niekiedy wywołuje u nas potrzebę podparcia ramion oraz głowy, co automatycznie kojarzy się ze znużeniem i potrzebą odpoczynku. W takich chwilach stajemy się dużo mniej efektywni i wydajność naszej pracy zdecydowanie się pogarsza.

Regulowane biurka jako sposób na prawidłową postawę

Jednym z rozwiązań, idealnych do umieszczenia w firmowym bądź domowym gabinecie, jest biurko do pracy stojącej i siedzącej. Regulacja wysokości mebla umożliwia dopasowanie go do naszych potrzeb i budowy ciała. Pozycja stojąca jest kojarzona przez ludzki organizm z aktywnością i gotowością do pracy, dlatego umożliwia nam bardziej skuteczne realizowanie projektów oraz szybsze rozwiązywanie problemów, związanych z zawodowymi obowiązkami. W czasie stania naturalnie zmieniamy ułożenie ciała, przenosząc ciężar z nogi na nogę, dzięki czemu mięśnie nieustannie pracują. Ustawiając mebel na odpowiedniej wysokości, możesz być pewny, że łatwiej będzie Ci zadbać o prawidłową posturę. Wpłynie to na zmniejszenie ryzyka pojawienia się bólu kręgosłupa, karku, a także niekomfortowego usztywnienia szyi. Jeżeli dokuczają Ci nadmierne kilogramy, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – praca w pozycji stojącej zmniejsza ryzyko wystąpienia otyłości, ponieważ nawet niewielkie ruchy pomagają w spalaniu kalorii.

48h
-5%
promocja

Cena od: 1994,00 zł 2099,00 zł
Koszt dostawy: 239,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1794,00 zł 1888,00 zł
Koszt dostawy: 89,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-30%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1389,00 zł 1998,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Jakie są wady stojącej pracy?

Stanie przy biurku ma także małą wadę, jednak można sobie z nią świetnie poradzić. Przede wszystkim, na naszą szkodę może działać długotrwała praca w pozycji stojącej. Jeżeli nie pozwolisz sobie na chwilę odpoczynku, mogą pojawić się u Ciebie problemy z krążeniem, opuchnięciem nóg, a także nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy przez wiele godzin nie będziesz korzystać z wygodnego krzesła. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu pracy i odpowiedniej postury jest regularna zmiana ułożenia ciała, którą umożliwiają biurka z regulacją wysokości blatu do pozycji stojącej. Wykorzystując tego typu meble, możesz w kilka chwil przejść ze stania do siedzenia i odwrotnie. Balans pomiędzy tymi ułożeniami to najlepsza metoda na zapewnienie sobie dwóch najważniejszych rzeczy: zdrowych nóg oraz braku dolegliwości ze strony kręgosłupa. Nie możesz jednak zapominać o tym, że nie wolno Ci się garbić i zbyt długo obciążać jednej nogi.

48h

Cena od: 1399,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 418,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
Więcej kolorów

Cena od: 1389,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 2-3 tygodnie

Biurka z regulacją wysokości – nie tylko do gabinetu

Regulowane biurka sprawdzą się nie tylko w dużych firmach, ale również w domowych gabinetach. Z pewnością przypadną do gustu osobom, których obowiązki uwzględniają zarówno pracę przy komputerze, jak i wykonywanie odręcznych rysunków, np. technicznych. Projekty, przygotowywane na papierze, wygodnie jest tworzyć w pozycji stojącej. Mebel z regulacją wysokości możesz również zastosować w pokoju nastolatka, ponieważ szkolne obowiązki niekiedy wiążą się z koniecznością rysowania albo malowania. Poza tym, dzieci często mają problem z koncentracją i łatwo się rozpraszają – zmiana pozycji ciała może stanowić dla nich urozmaicenie podczas niechcianego wykonywania prac domowych.

Wybór właściwego biurka to ważna decyzja, która wpłynie na Twoje zdrowie i komfort pracy.  Pamiętaj o tym, że długotrwałe utrzymywanie nieprawidłowej pozycji może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami. Systematyczne zmiany ułożenia ciała pozwalają na czerpanie przyjemności z wykonywanych obowiązków.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł