Biały kwadratowy stolik kawowy – elementem aranżacji salonu

Dodano: 2021-10-08    |    Porady: Jak wybrać meble do salonu?
Biały kwadratowy stolik kawowy – elementem aranżacji salonu

 

Mimo że stolik kawowy jest zwykle niewielki, odgrywa ważną rolę w salonie. Stolik kawowy jest centralnym elementem aranżacji, to na nim zwykle skupia się uwaga odpoczywających osób. Jest także miejscem, przy którym przyjmujemy gości, spędzamy czas na rozmowach czy grach w planszówki. Przed wyborem warto dobrze zastanowić się, jakie rozwiązania estetyczne nas interesują oraz do czego stolik będzie w przyszłości służyć. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się stoliki kwadratowe do salonu. W artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model do naszego salonu.

48h

Cena od: 455,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 995,00 zł
Koszt dostawy: 59,00 zł
Czas realizacji: 48h

Cena od: 665,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Podstawowe wskazówki, czyli jak ustawić stolik kawowy

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli od pytania, w jaki sposób ustawić stolik, by korzystanie z niego nie nastręczało większych trudności. Ważne, aby odległość pomiędzy stolikiem kawowym a miejscem siedzącym (np. sofą, fotelem czy krzesłem) wynosiła ok. 50 cm. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko komfortowo korzystać ze stolika, siedząc, ale również swobodnie się poruszać. Nie mniej ważny od sposobu ustawienia stolika jest odpowiedni wybór jego rozmiarów. Stoliki kwadratowe do salonu powinny mieć długość odpowiadającą połowie szerokości sofy, przy której stoją. Jeśli zaś przy stoliku ustawiono fotele, ważne aby długość stolika nie przekraczała dwukrotności szerokości każdego z nich. Wysokość powinna być natomiast dopasowana do wysokości mebla, na którym siedzimy. Wówczas korzystanie ze stolika będzie najbardziej komfortowe.

Dlaczego warto wybrać kwadratowy stolik kawowy?

Oceniając stolik kawowy, w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, czy dobrze spełnia on swoją funkcję, czy jest stabilny, a użytkowanie go jest komfortowe. Ujmując rzecz krótko, bierzemy pod uwagę aspekt funkcjonalny. Nie można jednak zapominać o tym, że stolik kawowy powinien spełniać także nasze oczekiwania estetyczne. Wówczas możemy zapytać np. o to, czy stolik został starannie wykonany albo czy odznacza się oryginalnym designem. Nowoczesny kwadratowy stolik kawowy jest propozycją dla tych osób, które od mebli oczekują nie tylko wysokiego poziomu użyteczności, ale również nietuzinkowego wyglądu.

nowość
Więcej kolorów

Cena od: 344,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
48h
Więcej kolorów

Cena od: 573,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja

Cena od: 645,00 zł 679,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

W poszukiwaniu stylu, czyli jakie stoliki kwadratowe wybrać

Mebel, który wybierzemy do salonu lub innego pokoju powinien stanowić spójną całość wraz z innymi elementami naszego wystroju. Biały kwadratowy stolik do salonu sprawdzi się we wnętrzach urządzonych nowocześnie – zwłaszcza tam, gdzie króluje minimalizm. Będzie on ponadto doskonałym uzupełnieniem wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stolik wyróżniał się na tle pozostałych elementów wystroju. Możemy w szczególności wykorzystać go jako „przeciwwagę” dla dominującego w salonie stylu klasycznego. O tym, czy dany model pasować będzie do naszego wnętrza decyduje nie tylko kolorystyka, ale również konstrukcja. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu stoły na czterech nogach. Z kolei osoby lubiące aranżacyjne eksperymenty mogą zdecydować się na stoliki wyposażone w pojedynczą podstawę. Warto wspomnieć, że wśród Klientów naszego sklepu niesłabnącą popularnością cieszą się stoliki kwadratowe do salonu, wykonane z wytrzymałej płyty MDF pokrytej specjalnym laminatem akrylowym. To właśnie za sprawą laminatu możliwe jest uzyskanie efektu wysokiego połysku, idealnie wpisującego się w aranżację nowoczesnych wnętrz.

Stoliki kwadratowe do salonu – dodatkowe funkcje

Wybierając stolik, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w szuflady, umożliwiające przechowywanie przedmiotów. Oczywiście nie każda osoba uzna tę „funkcję dodatkową” stolika za przydatną. Niemniej jednak może być ona istotna dla tych osób, które dysponują niewielką przestrzenią i mają trudność z przechowaniem wszystkich posiadanych rzeczy. Niezwykle przydatna jest również możliwość regulacji wysokości stolika. Modele z regulowaną wysokością to propozycja dla tych osób, które są często odwiedzane przez gości i muszą być gotowe na każdą ewentualność.

48h
-10%
promocja

Cena od: 449,00 zł 499,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 573,00 zł
Koszt dostawy: 50,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 736,00 zł 775,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Kwadratowy stolik kawowy – czy można się bez niego obyć?

Na zakończenie zauważmy, że stolik kawowy jest w zasadzie niezbędnym elementem każdego salonu. Oczywiście można sobie wyobrazić życie bez niego – kawę odstawić można na boczne oparcie sofy a herbatę na parapet. To jednak w takich momentach – gdy musimy uciekać się do prowizorycznych rozwiązań – doskonale uświadamiamy sobie, jak bardzo przydałby się nam dodatkowy mebel – stolik.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł