Białe krzesła do jadalni — serce mówi tak, a rozum… nie protestuje!

Białe krzesła do jadalni — serce mówi tak, a rozum… nie protestuje!

 

Od kilku ładnych lat białe meble przeżywają prawdziwy renesans, głównie za sprawą zapoczątkowanego w Skandynawii, bijącego rekordy popularności minimalizmu. W naszym kraju są jednak owiane złą sławą niepraktycznych i trudnych do wyczyszczenia. Jak więc wyjaśnić wysoką pozycję białego wyposażenia w rankingach sprzedaży? Cóż, wiele wskazuje na to, że w końcu przestaliśmy słuchać powtarzanych przez nestorki rodu ostrzeżeń i zaufaliśmy obietnicom producentów. Efekt? Białe meble sprzedają się dobrze jak nigdy. I Tobie marzy się biała jadalnia, ale nie masz pomysłu na krzesła? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wariantów.

48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 107,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 319,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 129,00 zł
Koszt dostawy: 15,00 zł
Czas realizacji: 48h

Krzesła białe do jadalni — zalety, które ciężko przecenić

Biel i czerń stanowią razem parę najbardziej klasycznych kolorów i budzą dość duże emocje w środowisku projektantów wnętrz. O zasadność i praktyczną stronę białych mebli toczą się zażarte dyskusje, lecz nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miał zapaść jednoznaczny werdykt. Mimo to, białe wyposażenie do jadalni to wciąż jeden z najpopularniejszych wyborów Polaków. Za tym kolorem przemawia wiele — jasna aranżacja dodaje pomieszczeniu lekkości i… kilka metrów kwadratowych (niestety tylko optycznie). Na białych powierzchniach dobrze widać zabrudzenia, co sprzyja utrzymywaniu ich w nieskazitelnej czystości (chociaż dla osób stroniących od sprzątania ta cecha może stanowić jednak wadę). Meble w tym kolorze łatwo dopasować do już posiadanego wyposażenia, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych, wytrzymałych i odpornych surowców, możemy się nimi cieszyć przez wiele lat. Jeżeli pomimo tych oczywistych zalet, białe krzesła wciąż kojarzą Ci się z kiczem i nie do końca widzisz je w swojej jadalni, czytaj dalej!

Nowoczesne białe krzesła do jadalni

Jednym ze świecących najjaśniejszym światłem trendów jest nowoczesny, nieco futurystyczny wręcz minimalizm, malowanymi jasnymi barwami. Nie ukrywajmy — takim klimatom przypisane były dotychczas ciemne kolory, urozmaicone niekiedy polerowaną stalą i szkłem. Tym ciekawiej wypadają białe pomieszczenia, zaaranżowane z designerskim sznytem, w których proste formy łączą się z awangardowymi kształtami. Dzięki jasnej tonacji, całość wypada spójnie i elegancko. Aby podkreślić charakter takiej stylistyki, projektanci sięgają po chromowane stelaże, profilowane oparcia i oczywiście jak najwięcej geometrycznych, regularnych kształtów. Wydaje Ci się, że wykonane w takim stylu krzesła muszą być twarde i bardzo niewygodne, i wręcz czujesz ten sam ból, jaki pojawiał się na szóstej czy siódmej lekcji, po kilku godzinach spędzonych na drewnianych taboretach? Błąd! Mimo pozornej surowości, na siedziskach tych modeli często umieszczane są miękkie poduszki, a designerzy do tego aspektu podchodzą z wyjątkową uwagą.

48h
Więcej kolorów

Cena od: 129,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
Więcej kolorów

Cena od: 293,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
Więcej kolorów

Cena od: 189,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Białe drewniane krzesła do jadalni — najlepsza droga do przytulnego klimatu

Nowoczesność nowoczesnością, ale w jadalni wciąż większość z nas stawia na tradycyjny, rodzinny klimat. Nic nie podkreśli go lepiej niż białe krzesła wykonane z litego drewna. Właśnie takie modele królują w katalogach wnętrz. Oczami wyobraźni widzisz rustykalne, nieco tandetne wnętrze z domku nad jeziorem? To popatrz raz jeszcze, bo tutaj mamy raczej do czynienia z wytwornym południem Francją bądź nastrojową Skandynawią! Bejcowane na białe drewno stanowi najlepszy sposób na zachowanie naturalnego charakteru, a tapicerowane siedzisko to z kolei gwarancja wygody. Nawet najbardziej niecierpliwi nie będą się na nim wiercić!

Krzesła barowe — białe modele kupujemy najchętniej

Popularność wysp, czyli szalenie praktycznych „stołów” umieszczanych na środku kuchni, pociągnęła za sobą wysyp wysokich krzeseł, dotychczas znanych głównie jako stołki barowe. Dzisiaj modele na długich nogach mają swoją własną nazwę — hokery — i stanowią jeden z najciekawszych elementów oferty wielu producentów. Te białe wyróżniają się wyjątkowo mało „barowym” charakterem, co gwarantuje im pozycję lidera w rankingach sprzedaży.

Więcej kolorów

Cena od: 2225,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 2849,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
48h
Więcej kolorów

Cena od: 399,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Krzesła białe — stylowe uzupełnienie aranżacji

Zakup białych krzeseł do jadalni to jeden z najlepszych możliwych wyborów. Nie przytłoczą aranżacji, jak ich ciemniejsze warianty i dobrze odnajdą się właściwie w każdej stylistyce. Pięknie prezentują się w promieniach porannego światła podczas śniadania, jak i w porze kolacji — w blasku świec. Dla osób, które w kuchni bądź jadalni w ogóle nie mają okien, białe krzesła stanowią właściwie jedyny sensowny wybór. Biały kolor świetnie sprawdza się przy eksperymentach z kształtami i profilowaniem, stanowiąc świetne tło dla odważnych form.

Do pewnego momentu białe meble uchodziły za piękne, ale niepraktyczne i trudne do wyczyszczenia. Tę kwestię skutecznie odmieniło wprowadzenie do powszechnego użytku materiałów takich jak ekoskóra, z których łatwo usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. Biały kolor ma nad innymi tę przewagę, że doskonale prezentuje się w zestawieniu niemalże z każdym zestawem mebli czy aranżacją. Jako fachowców od wyposażenia wnętrz nie dziwi nas więc niesłabnąca popularność białego wyposażenia, w tym także białych krzeseł do jadalni — a jako użytkownicy właśnie takich stwierdzamy, że ich zakup był naprawdę trafionym wyborem!

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł