Prawidłowa postawa siedząca powinna być kształtowana od najmłodszych lat. Ergonomiczne oparcie to jednak nie wszystko ważne jest by krzesło było rozmiarem dopasowane do wzrostu użytkownika. Krzesło młodzieżowe Petit w rozmiarze 6 dedykowane jest dla dzieci o wzroście od 159 do 188 cm. Krzesło Petit przeznaczone jest przede wszystkim do sal szkolnych oraz pracowni w różnego rodzaju instytucjach edukacyjnych. Takie krzesło młodzieżowe będzie również świetnym uzupełnieniem każdego dziecięcego pokoju.


Krzesło dziecięce do biurka Petit posiada ergonomiczne siedzisko uformowane z tworzywa sztucznego, a następnie obite wybraną tkaniną. Dostępne są między innymi miękkie tkaniny pluszowe oraz velvetowe w szerokim wachlarzu kolorów. Podstawę krzesła stanowi krzyżak w kolorze białym, który w standardzie wyposażony jest w kółka podgumowane o średnicy 50 mm.

Krzesło w rozmiarze 6 przeznaczone jest do standardowych biurek o wysokości 70 - 82 cm.

| Wymiary siedziska (szer. / gł. / wys.) | 42 / 40 / 47-60 cm |
| Wymiary siedziska (szer. / gł. / wys.) | 42 / 40 / 47-60 cm |
| Wysokość oparcia | 42,5 cm |
| Max obciążenie | 110 kg |
| Wykończenie siedziska | z tkaniny |
| Wykończenie podstawy | z tworzywa sztucznego |
| Podstawa | na krzyżaku |
| Podłokietniki | bez podłokietników |
| Obracanie | obrotowe |
| Regulacja wysokości | z regulacją wysokości |
| Kółka | z kółkami |
| Wzory | bez wzorów |
| Haft | bez haftu |
| Sztaplowanie | niesztaplowane |
| Typ oparcia | z oparciem klasycznym |
| Rozmiar krzesła | w rozmiarze 6 (159-188 cm) |
| Styl | nowoczesne |
| Kolor | czarny , beżowy i kremowy , brązowy , czerwony , pomarańczowy , niebieski , zielony , szary , różowy , fioletowy , granatowy |
Transakcja przeprowadzona bardzo kompetentnie i bardzo szybka wysyłka. Jesteśmy zadowoleni.