Rozwiń filtry
Filtruj aranżacje
nowoczesny 
28
loftowy 
3
skandynawski 
2
minimalistyczny 
1
industrialny 
1
designerski 
1
Rozwiń wszystko
strefa jadalniana 
25
strefa wypoczynku 
8
strefa barowa 
5
na zewnątrz 
23
wewnątrz 
12
mała 
19
średnia 
11
duża 
5
lampy sufitowe 
2
lampy biurkowe 
1
krzesła bez podłokietników 
12
stoły i stoliki okrągłe 
12
stoły i stoliki kwadratowe 
10
krzesła z podłokietnikami 
9
stoły i stoliki prostokątne 
9
fotele 
8
hokery 
5
sofy 
2
Rozwiń wszystko
Strona: 1 z 1
Sortuj po:

Przytulna kawiarnia – dlaczego jej aranżacja jest tak ważna?

Kawiarnia ma być miejscem, do którego goście chętnie przychodzą i – co może jeszcze istotniejsze – często wracają. Takiego rezultatu możemy się spodziewać, jeżeli zadbamy o stworzenie miłej, ciepłej atmosfery. Chodzi tutaj o przyjazną obsługę, dobrze skomponowane menu oraz wyśmienite przekąski i napoje. Niebagatelną kwestią jest także aranżacja przytulnej kawiarni. To właśnie wystrój rzuca się w oczy już na wejściu i często to od niego zależy, czy gość zdecyduje się zostać i zamówić kawę. Dlatego w stylowej kawiarni nie ma miejsca na półśrodki i rozwiązania tymczasowe – otoczenie powinno zachęcać do zajrzenia do środka i przyciągać klientów. W gruncie rzeczy zapraszający wystrój to bardzo szerokie pojęcie. Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na stworzenie przyjaznej atmosfery. Można zastosować się do kilku wskazówek, które z pewnością pomogą stworzyć miejsce, o którym będzie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest to przytulna kawiarnia.

Jak urządzić przytulną kawiarnię?

Przy projektowaniu kawiarni należy kierować się zasadą spójności stylistycznej. Pomysły na aranżację stylowej kawiarni mogą być rozmaite i zależą od specyfiki lokalu. Jeżeli miejsce ma stanowić przestrzeń coworkingową, zastosujemy inne rozwiązania niż w przypadku projektu typu kawiarnia dla dzieci. Dostosowanie wnętrza do oczekiwań potencjalnych klientów to podstawa. Aranżacja przytulnej kawiarni polega na zwróceniu uwagi na aspekt wizualny, poczynając od kolorystyki, przez umeblowanie, na dekoracji wnętrza kończąc. Przyjazną atmosferę stworzymy, wybierając doskonałej jakości meble, na przykład wygodne kanapy i fotele wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Najlepiej unikać tworzyw sztucznych, kojarzących się z tandetą. Doskonałym surowcem jest drewno w połączeniu z elementami tekstylnymi – nie dość, że prezentuje się klimatycznie, to jeszcze stanowi ekologiczny wybór.

Przytulne wnętrze dla gości

W kwestii umeblowania warto zapewnić gościom kilka różnorodnych propozycji, umieszczając w pomieszczeniu zarówno fotele, kanapy, jak i krzesła. W lokalach takich jak stylowa kawiarnia bardzo istotna jest zastosowana kolorystyka. Tutaj znaczenie mają wymiary pomieszczenia. Jeśli jest ono niewielkie, możemy optycznie je zwiększyć poprzez utrzymanie ścian w jasnej tonacji kolorystycznej. Z kolei w dużych wnętrzach można pozwolić sobie na wykorzystanie ciemniejszych barw. Przytulna kawiarnia to zazwyczaj miejsce, w którym królują ciepłe, stonowane odcienie i niewielkie kontrasty barwne, dzięki czemu powstaje atmosfera relaksu i odprężenia. Ponadto odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi wymodelować przestrzeń w niebanalny sposób, tworząc przytulne zakątki oraz pożądaną atmosferę. Co istotne – lokal w klimacie luksusowym również może być przytulny. Wiele zależy od dodatków, które nadają przytulnej kawiarni wyjątkowy, unikalny charakter.

Kawiarnia dla dzieci – aranżacja przestrzeni

Goście w kawiarni to często rodziny z dziećmi, dlatego nastawiając się na taką klientelę, należy koniecznie zadbać o stworzenie przestrzeni przyjaznej dzieciom. Ciepła kolorystyka to absolutna podstawa, ciekawym pomysłem w takim lokalu jak kawiarnia dla dzieci są też wzorki bądź postacie z bajek na ścianach. Cokolwiek, co ożywi trochę przestrzeń w dziecięcym stylu. Ponadto ważne będzie zapewnienie dzieciom kącika, w którym będą mogły się pobawić i wyszaleć. Jako że rodzice chcą mieć oko na swoje pociechy, warto zadbać o odpowiedni rozkład stolików – tak, by z każdego widoczna była strefa malucha. Nie może też zabraknąć minimebelków dla dzieci oraz krzesełek dla niemowląt. Brzdące z pewnością ucieszą się, jeśli w kawiarni umieścimy akwarium z kolorowymi rybkami. Inną oryginalną koncepcję stanowi lokal z ogródkiem, w którym można rozłożyć koce piknikowe.

Wystrój stylowej kawiarni – spójność kluczem do sukcesu

Stylowa kawiarnia to projekt, na który składa się mnóstwo elementów. Oprócz tych wymienionych wcześniej nie bez znaczenia jest również nazwa, która ma przywoływać przyjemne skojarzenia. Jej oprawa graficzna powinna być spójna z wystrojem wnętrza, tworząc harmonijne wrażenie estetyczne. W dobrze zaprojektowanej i urządzonej kawiarni wszystkie elementy mają do siebie pasować – doskonale przemyślana koncepcja to podstawa. Do wnętrza urządzonego z gustem i pomyślunkiem goście będą zaglądać często – to pewne!
rozwiń więcej


Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł