Straponteny czyli jak zyskać miejsce w poczekalni

Dodano: 2016-07-14    |    Porady: Jak kupować meble - porady , Jak wybrać meble do przedpokoju?
Straponteny czyli jak zyskać miejsce w poczekalni

 

Nikt z nas nie lubi poczekalni. Pacjentom kojarzą się one z czasem zmarnowanym na czekanie, dla właścicieli jest to zaś zmarnowana powierzchnia, którą mogliby wykorzystać na wiele innych sposobów. Osoba, która ostatecznie rozwiąże problem kolejek to murowany kandydat do pokojowego Nobla, ale póki co takie cuda pozostają jedynie w sferze naszych marzeń. Możemy jednak zaproponować Ci coś, co da się kupić już dzisiaj, a co klientom pozwoli czekać naprawdę wygodnie, zaś poczekalni nie zmieni w przepełnioną krzesełkami klitkę. Co to takiego? Straponteny!

Więcej kolorów

Cena od: 1005,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 1380,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 1280,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Straponteny — nawet jeśli to słowo nic Ci nie mówi, korzystałeś z nich setki razy

Choć w pierwszej chwili słowo „straponten” może brzmieć dla Ciebie nieco egzotycznie, to sam dziesiątki razy korzystałeś z takich krzeseł. Znajdują się one w większości kin i teatrów, zaś ich największa zaleta związana jest bezpośrednio z naprawdę pomysłowym mechanizmem — składane siedzisko przez większość czasu płasko przylega do oparcia, a do właściwej pozycji opuszcza je sam zainteresowany. Nieużywane straponteny nie zajmują więc zbyt wiele miejsca, bo praktycznie w ogóle nie odstają od ściany. Brzmi obiecująco, prawda?

Magiczny sposób na oszczędzenie miejsce — dlaczego warto wybrać straponteny

Ale zalety strapontenów nie kończą się jedynie na ich funkcjonalności. Do plusów tego mechanizmu zaliczamy również niską awaryjność. Konstrukcja jest wyjątkowo nieskomplikowana, a jak wszyscy wiemy — im prostszy mechanizm, tym dłużej podziała. Składane siedzisko nie wymaga żadnego specjalnego traktowania. Jeśli zawiasy zaczną skrzypieć, możemy je naoliwić. Czyszczenie strapontenów nie odbiega od czyszczenia klasycznych krzeseł, a ze względu na ich oczywiste przeznaczenie, producenci dołożyli wszelkich starań, by było one jak najprostsze.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 5263,00 zł 5540,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2052,00 zł 2160,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2052,00 zł 2160,00 zł
Koszt dostawy: 99,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Krzesełko, które złoży się samo? Przestawiamy straponteny z i bez mechanizmu samopowrotu

Pamiętasz ten moment, kiedy będąc w kinie podniosłeś się, by przepuścić zbłąkanego widza, a w tym czasie siedzisko automatycznie podjechało do góry? Jeśli miałeś dość refleksu, zdążyłeś je złapać, pechowcy wylądowali na podłodze. Producenci strapontenów najwyraźniej zaliczają się do zapalonych kinomaniaków, którzy opisywany przez nas problem przerobili na własnej skórze. Skąd te wnioski? Straponteny występują w dwóch wersjach — z mechanizmem samopowrotu oraz bez niego. Różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka, mniej oczywiste są ich wady i zalety. To jak to jest z tymi strapontenami?

Krzesło, które na Ciebie poczeka, czyli straponteny bez mechanizmu samopowrotu

Straponteny bez mechanizmu samopowrotu to wygoda dla klientów, a utrapienie dla personelu. Siedzenie w poczekalni do najprzyjemniejszych nie należy, więc umilamy sobie czas na wszystkie możliwe sposoby — wiercimy się, wędrujemy, zwiedzamy poczekalnię, wyskakujemy do pobliskiej Żabki lub wychodzimy zadzwonić. Każda większa aktywność wiąże się z powrotem siedziska do jego domyślnej, złożonej pozycji. Denerwuje to klientów, ułatwia pracę personelowi. Alternatywą dla takich klasycznych, samoczynnie składających się strapontenów stały się modele pozbawione mechanizmu odpowiadającego właśnie za złożenie. Klienci usatysfakcjonowani, pracownicy… trochę mniej.

Straponteny z mechanizmem samopowrotu — krzesełko, złóż się

Musimy jedak pamiętać, że niewielu klientów poczuje konieczność składania krzesełka. Nie oszukujmy się — wiele osób nie potrafi nawet sprzątnąć po sobie śmieci, a co dopiero złożyć krzesło? Zadanie to spada na personel, który i bez tego ma dosyć pracy. Takiego problemu nie ma w poczekalniach, w których zamontowano straponteny z mechanizmem samopowrotu. Gdy tylko klient zaczyna gdzieś wędrować, jego krzesełko składa się, nie zajmując niepotrzebnie przestrzeni. Nie muszę robić tego ręcznie sekretarki czy asystentki, nie ma też ryzyka, że inny oczekujący potknie się o wystające ze ściany siedzisko.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 5263,00 zł 5540,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 3667,00 zł 3860,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 3667,00 zł 3860,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: do 6 tygodni

Straponteny z mechanizmem samopowrotu czy bez?

Co zatem polecamy — straponteny z mechanizmem powrotu czy bez niego? W tym pojedynku ciężko o jednoznaczny, bezsporny wynik, my jednak radzimy kierować się ilością oraz rozmieszczeniem krzeseł. Jeżeli jest ich naprawdę dużo lub umieszczone będą w miejscach, w których krążący klienci mogliby nagminnie zawadzać o wystające siedziska, lepszym rozwiązaniem będą jednak te składające się automatycznie.

Straponteny z gazetownikiem — wygodne i praktyczne

Jeśli już zdecydowałeś się na wariant wyposażony w mechanizm samopowrotu, dorzucimy jeszcze jedną wskazówkę — niektóre modele posiadają gazetownik, wbudowany właśnie w spód składanego siedziska. Gazety lub fachowe broszury to nieodłączny element godzin spędzonych w poczekalni i często szukamy ich od razu po wejściu do lokalu. Zamiast zastanawiać się, gdzie wcisnąć kolejny element wyposażenia — gazetownik — wybierz rozwiązanie „dwa w jednym”.

Wciąż brakuje miejsca? Wiemy, gdzie ukryć kilka dodatkowych strapontenów!

Opóźnienia i poślizgi to codzienność właściwie w każdej branży, dlatego miejsc w poczekalni zawsze mieć więcej, niż mniej. Zamontowałeś straponteny już naprawdę wszędzie, gdzie się dało, ale część klientów wciąż stoi? Dorzuć jeszcze kilka pod wieszaki. Traktuj je jako siedzenia awaryjne — w końcu to żadna przyjemność pchać się między kurtki — zawsze jednak zyskasz dwa lub trzy dodatkowe miejsca.

Straponteny to takie zaczarowane krzesła, które w magiczny sposób pojawiają się akurat wtedy, gdy potrzebują ich Twoi klienci. W międzyczasie pozostają niewidoczne, nie blokując niepotrzebnie przestrzeni. Chociaż dziś skupiliśmy się głównie na ich praktycznym zastosowaniu w poczekalniach, świetnie sprawdzą się także w przedpokojach w prywatnych domach. Rzadko kto może pozwolić sobie na fotel, ławę lub szezlong, a ubieranie butów na stojąco bywa uciążliwe. Umieszczone pod wieszakami straponteny nie będą rzucić się w oczy, za to zawsze poratują pewnym i wygodnym siedziskiem — jak nie klientów, to gości.

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł