Sofy, kanapy, wersalki czyli jak zadbać o nowoczesny wystrój wnętrza?

Dodano: 2016-07-27    |    Porady: Jak wybrać meble wypoczynkowe? , Jak kupować meble - porady
Sofy, kanapy, wersalki czyli jak zadbać o nowoczesny wystrój wnętrza?

 

Utrzymane w nowoczesnej stylistyce aranżacje wnętrz są wyjątkowo przyjemne dla oka — ciekawe, jednocześnie efektowne i minimalistyczne, wyważone, inspirujące. Przytulne, rodzinne wyposażenie coraz częściej ustępuje miejsce właśnie temu, co uważamy za nowoczesny design — a paradoksalnie nie obowiązuje już wyłącznie styl „stal i szkło”. Dziś tak naprawdę każde tworzywo może zasłużyć na miano „nowoczesnego”, o ile tylko zostanie mu nadany odpowiedni kształt. To dobra wiadomość dla osób, które nie wyobrażają sobie wypoczynku na designerskiej, lecz twardej i niewygodnej kanapie. Wybraliśmy dla Was sofy, kanapy i wersalki utrzymane w nowoczesnym stylu, lecz wciąż posiadające w sobie to, co w wypoczynkach najważniejsze — komfort.

-5%
promocja

Cena od: 3933,00 zł 4140,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%
promocja

Cena od: 2445,00 zł 2574,00 zł
Koszt dostawy: 269,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 4078,00 zł 4293,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Nowoczesna sofa, kanapa, wersalka — czyli właściwie jaka

Warto pamiętać, że znaczenie słowa „nowoczesny” zmienia się wraz z biegiem lat. Baranki na ścianach czy potężne narożniki ze sztucznej skóry też kiedyś uchodziły za szczyt szyku i elegancji. Kilkanaście lat temu projektanci wnętrz z zapałem wpychali szkło i chromowaną stal wszędzie, gdzie się dało — obecnie i to kojarzymy jako nowobogacki przepych z lat dziewięćdziesiątych. Dziś króluje prostota, minimalizm i geometryczne formy… bądź też w ogóle brak zdefiniowanych kształtów. Projektanci porzucili przywiązanie do konkretnych zestawów kolorystycznych i czerpią z całej palety barw. Efektem takiego myślenia jest obezwładniająca różnorodność — za „nowoczesne” uchodzą całkowicie białe kanapy, zbudowane z prostokątnych modułów, jak i soczyście czerwona sofa wizualnie wystylizowana na damskie usta.

Nowoczesne kanapy z funkcją spania

Kanapy z funkcją spania to jedno z najlepszych osiągnięć meblowego świata. Niezapowiedziani goście? Małżeńska sprzeczka? Nie ma problemu, Twoja sofa tylko czeka, by rozłożyć się i służyć Ci pomocą. Jeszcze kilkanaście lat temu komfortowy sen gwarantowały jedynie narożniki. Dziś sytuacja uległa zmianie, a siły rozkładają się po równo — wyspać możesz się również na niewielkiej wersalce, o ile wykonano ją z materiałów wysokiej jakości. Nawet jeśli krewni i znajomi nawiedzają Cię wyjątkowo często, wcale nie musisz pakować wielkiego narożnika do swojego saloniku — wystarczy sofa z funkcją spania, ale zaprojektowana przez kogoś, kto znał się na rzeczy.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2719,00 zł 2862,00 zł
Koszt dostawy: 269,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h

Cena od: 2199,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 3420,00 zł 3600,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Kanapy na nóżkach lub bez — czym kierować się podczas wyboru

Większość kanap wyposażona jest w swój własny zestaw nóżek. Część z nich jest widoczna, reszta to tak naprawdę miniaturowe wsporniki, których w pierwszej chwili nawet nie zauważamy. Istnieją oczywiście i modele, które — ze względu na swój nowoczesny design — zbudowano odmiennie i stawia się je bezpośrednio na podłodze. Choć nasze mamy i babcie mogły zapamiętać to inaczej, dziś stelaż to kwestia wyłącznie estetyczna, nieprzekładająca się na wygodę użytkowania. Wybierz więc opcję, na widok której Twoje serce najbardziej przyspiesza.

Nowoczesne sofy z podłokietnikami, zagłówkami i innymi atrakcjami

Dość długo pokutowało przekonanie, że dodatkowe atrakcje typu podłokietniki to synonim babcinej przytulności i rustykalnego uroku — estetyki, na widok której każdy entuzjasta nowoczesnego designu ucieka jak oparzony. Dzisiaj jesteśmy już ostrożniejsi w wydawaniu takich sądów, a to za sprawą całkiem licznej grupy sof i kanap, których podłokietniki czy zagłówki wcale nie odebrały pazura. Klucz leży — jak to często bywa — w stylistycznych detalach i wykończeniowych niuansach. Owszem, absolutny minimalizm wciąż bywa najczęściej kojarzony z szeroko pojętą nowoczesnością, ale popularność prostych linii i geometrycznych form sprawia, że nawet elementy potencjalnie zagrażające designowi — takie jak podnóżki, podłokietniki czy dodatkowe poduchy — mogą wpisywać się w nowoczesny styl.

48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 869,00 zł
Koszt dostawy: 150,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-2%
promocja

Cena od: 1059,00 zł 1081,15 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
-2%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1654,00 zł 1688,96 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Nowoczesne sofy użytkowe — jak je wybierać

Odrębną kategorię stanowią sofy użytkowe. Widzimy je najczęściej w gabinetach lekarskich, poczekalniach czy lokalach gastronomicznych, które pragną podarować swoim klientom coś więcej, niż tylko proste krzesełka. Tak, w miejscach publicznych sofa to synonim luksusu i prestiżu — wiedz, że dobrze trafiłeś. Ze względu na podwyższoną intensywność eksploatacji, kanapy biurowe wymagają częstszego czyszczenia. Dlatego — paradoksalnie — nie powinniśmy na nich oszczędzać, kierując się przekonaniem, że termin ich przydatności jest krótszy. Lepsza kanapa to materiał wyższej jakości — a to już przekłada się na trwałość i łatwość pielęgnacji, które są tak ważne dla wyposażenia różnego rodzaju lokali.

Sofy to meble wielofunkcyjne. Mogą pomieścić od dwóch aż do sześciu osób. Mogą służyć jedynie za siedzisko, bądź też w kilka sekund przemienić się w wygodne łoże do spania. Występują w wersji przyjaznej dla alergików (wykonuje się je ze specjalnie wyprawionej skóry, w głąb której nie wnika kurz ani dym papierosowy, nie ma też ryzyka rozwoju roztoczy, grzybów czy innych alergenów). Najlepszym dowodem na wszechstronność sof, kanap i wersalek niech będzie fakt, że spotkać je można dosłownie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Właśnie dlatego tak ważna jest różnorodność stylistyczna, pozwalająca kupującym na wybór modelu perfekcyjnie wpisującego się w aranżację ich domu bądź mieszkania. Producenci wiedzą to doskonale i z każdym kolejnym sezonem dostarczają nam coraz więcej kanapowych wrażeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł