Sofa czy narożnik ? Co jest bardziej funkcjonalne?

Dodano: 2016-11-07    |    Porady: Jak wybrać meble wypoczynkowe?
Sofa czy narożnik ? Co jest bardziej funkcjonalne?

 

Zgodnie z prawidłami szerzonymi przez internetowe memy, dorosłość polega na byciu przez cały czas zmęczonym. Ciężko z tym dyskutować — któż z nas nie marzy przez większość dnia o małej drzemce? Aby wymarzona drzemka była udana, kanapa, na której ją ucinamy, musi być wygodna. Tak, ta sama kanapa, na której w weekend przyjmujesz gości, wieczorem oglądasz telewizję, a czasami czytasz książkę. Widzisz, jak ciężko ten jeden mebel musi pracować? Właśnie dlatego wybór pomiędzy sofą a narożnikiem to nie tylko decyzja czysto estetyczna. Co jest bardziej funkcjonalne? Rozstrzygamy odwieczny dylemat!

48h
nowość

Cena od: 1469,00 zł
Koszt dostawy: 25,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 1659,00 zł
Koszt dostawy: 110,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 1409,00 zł
Koszt dostawy: 110,00 zł
Czas realizacji: 48h

Narożnik czy sofa — kto zmieści więcej?

Podstawową różnicą między sofą a narożnikiem jest pojemność — na sofie usiądą maksymalnie cztery osoby, na narożniku aż do sześciu. To ważne, jeśli często miewasz gości lub posiadasz wyjątkowo liczną rodzinę. Nikogo nie powinno więc dziwić, że konkurencję „pakowność” wygrywa narożnik. Nie oznacza to jednak, że zawsze będzie on najlepszym rozwiązaniem. Jeśli wielkość Twojego salonu pozwoli, może lepiej zainwestować w dwie lub nawet trzy sofy? Zamiast tłoczyć się na jednym narożniku, wszyscy usiądziecie dużo wygodniej. Taki układ sprzyja również rozmowom.

Sofy i narożniki — kto lepiej współpracuje?

Skoro już mowa o duetach, sofy nieco lepiej sprawdzają się również w kwestii współpracy z innymi meblami. Narożniki, ze względu na swój masywny rozmiar, rzadko wchodzą w skład zestawu obejmującego na przykład fotele czy pufy. W przypadku sof istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że producent przewidział dla nich towarzystwo w postaci innych mebli. To wskazówka dla osób, które w salonie przewidują więcej niż jeden mebel siedzący i nie chcą, aby każdy był z przysłowiowej innej parafii.

-5%
promocja

Cena od: 3933,00 zł 4140,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 3420,00 zł 3600,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
-5%
promocja

Cena od: 3830,00 zł 4032,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Sofa czy narożnik — co lepsze na zdrowy sen?

Wiele osób błędnie zakłada, że sofę od narożnika odróżnia możliwość rozkładania. Nic bardziej mylnego — niektóre sofy również posiadają tę praktyczną cechę. Metraż mieszkania nie zawsze pozwala na wygospodarowanie dodatkowego pokoju gościnnego, a najbardziej oczywistą alternatywę stanowi właśnie salon wyposażony w rozkładaną sofę lub narożnik. Jeśli to Ty bywasz gościem, na własnej skórze (a raczej na własnych plecach) miałeś okazję się przekonać, że komfort spania na rozkładanej sofie ciężko przyrównać do narożnika. W tej rundzie punkt wędruje do drużyny narożników. Ze względu na swoją masywną budowę, ich siedziska lepiej sprawdzają się jako materac. W dodatku łatwiej o rozkłady narożnik, niż rozkładaną sofę.

Narożniki kontra sofy — kategoria: design

Jeśli podczas urządzania salonu kierujesz się przede wszystkim względami estetycznymi, kliknij w zakładkę „sofy”. Są mniejsze, a zatem subtelniejsze, dają też designerom większe możliwości. Projektując narożnik, jego twórca nie ma szansy na zabawę z formą czy kształtem. W przypadku sof może puścić wodze fantazji i zaszaleć. Sofy stanowią nie tylko element wyposażenia, ale i prawdziwą ozdobę salonu. Łatwiej dopasować je do panujących trendów i nadać im określony charakter. Narożniki zawsze pozostają tymi nieco niezgrabnymi, przyciężkimi kolegami, którzy wybronić się muszą charakterem.

48h
-2%
promocja

Cena od: 1059,00 zł 1081,15 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
-2%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2760,00 zł 2819,01 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h
-2%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1654,00 zł 1688,96 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Sofa czy narożnik — co wybrać do kawalerki?

Do kwestii wyboru kanapy do salonu zupełnie inaczej podchodzą osoby, dla których salon ten jest równocześnie sypialnią, a nawet jadalnią. Mowa oczywiście o właścicielach kawalerek, które nierzadko nie posiadają nawet odrębnej kuchni, a aneks kuchenny. Tak zaprojektowane lokale stanowią coraz większy procent ogólnej liczby mieszkań. Kawalerka to najtańsza opcja dla osoby poszukującej własnego M, więc deweloperzy przeznaczają na nie sporą część budowanych przez siebie bloków.

Jesteś właścicielem kawalerki lub planujesz takową wynająć? Klasyczne łóżko to doskonały wybór — o ile oczywiście chcesz zmarnować trochę powierzchni i maksymalnie utrudnić sobie przyjmowanie gości. Jeżeli jednak nie chcesz, aby znajomi uciekali, nie dopiwszy nawet herbaty, wybierz narożnik. Co jeszcze za nim przemawia? Gdy mowa o braku osobnej sypialni, najistotniejszym elementem równania staje się jakość Twojego snu, a wynikiem — narożnik. Jeżeli kanapa to Twój jedyny mebel do spania i siedzenia, pomyśl o narożniku.

Cztery kąty, a narożnik piąty

Narożnik jaki jest, każdy widzi — to dwa moduły połączone ze sobą pod kątem prostym. Taka budowa przekłada się również bezpośrednio na miejsce jego ustawienia — praktycznie zawsze umieszczamy narożnik w kącie pokoju. To jednocześnie wada i zaleta. Narożnik pomoże Ci dużo lepiej zagospodarować róg pomieszczenia, niż zrobiłaby to sofa. Nie sprawdzi się jednak, jeżeli szukasz czegoś na środek ściany lub centralną część salonu — trzeba bowiem dysponować naprawdę sporym metrażem, by stawiać narożnik pośrodku pomieszczenia.

W pojedynku sofa kontra narożnik zwycięzca pozostaje nieznany aż do ostatniej chwili, a w każdym domu wynik pojedynku jest inny. Dlaczego? Wszystko zależy od rozkładu jazdy, jaki przygotowałeś. Liczni goście, ale bez noclegu i relaks z ulubioną książką? Bierz sofę. Rola pokoju gościnnego lub jedyny mebel z funkcją spania? Polecamy narożnik. Aby nie było zbyt prosto, swoje do powiedzenia ma również metraż salonu. Sprawa warta jest jednak dogłębnego przemyślenia, bo od trafności wyboru zależy wygoda Twoja i Twoich gości.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł