Przechowywanie dokumentacji medycznej - jakie szafki do placówek lekarskich wybrać?

Dodano: 2019-06-28    |    Porady: Jak wybrać meble specjalistyczne?
Przechowywanie dokumentacji medycznej - jakie szafki do placówek lekarskich wybrać?

 

Miasto Las Vegas od kilkunastu lat promuje się wymownym hasłem: „co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas.” Ten mądry slogan powiązać można jeszcze z kilkoma miejscami. Jednym z pierwszych, jakie przychodzą nam na myśl, są placówki medyczne. Idąc do lekarza każdy z nas zakłada, że wszystko zostanie za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Ale dochowywanie tajemnicy lekarskiej nie jest jedynie dobrą wolą medyków. Praktykę tę dość szczegółowo regulują stosowne przepisy, a ponieważ medyczna kartoteka, zwana również historią choroby zawiera — nomen omen — historię choroby pacjenta, jej również trzeba strzec. Pomogą w tym specjalne szafki dokumentowe do placówek medycznych, dzięki którym personel zachowa nie tylko tajemnicę, ale i porządek. Zarządzasz taką jednostką? Sprawdź, która szafa najlepiej spełnia Twoje potrzeby!

48h
nowość

Cena od: 697,00 zł
Koszt dostawy: 49,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 897,00 zł
Koszt dostawy: 119,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 897,00 zł
Koszt dostawy: 119,00 zł
Czas realizacji: 48h

Szafy kartotekowe medyczne na historie choroby, teczki, koperty, a nawet segregatory

Najistotniejszym dokumentem, idącym pod przysłowiowy klucz w każdej placówce medyczne, są kartoteki pacjentów, a te przyjmują różne rozmiary. Często jest to A5, zdarza się jednak również A4, a nawet formularze w rozmiarze kopert. Wszystko zależy od decyzji danej placówki oraz możliwości drukarni, z jaką współpracuje. To nie koniec różnorodności i dobrych wiadomości. Jeżeli porządkujesz dokumenty przy pomocy segregatorów i teczek wiszących, my pomożemy Ci uporządkować je! Część z dostępnych w naszej ofercie szafek została zaprojektowana właśnie z myślą o tego typu artykułach biurowych.

Szafki na dokumenty medyczne — tajemnice pod kluczem

Właściciele oraz osoby zarządzające placówkami medycznymi doskonale wiedzą, iż prawo wymaga od nich przechowywania dokumentacji medycznej przez 20 lat od zakończenia roku kalendarzowego, w którym odbyła się ostatnia wizyta. Jest też kilka wyjątków, które dodatkowo wydłużają ten okres. Co ciekawe, wchodzące w połowie zeszłego roku w życie RODO (rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych, narzucone nam przez Unię Europejską) było sprzeczne z ustawą o ochronie praw pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, która to reguluje w naszym kraju okresy obowiązkowego przechowywania dokumentacji medycznej. To ciekawostka dla najbardziej dociekliwych i analitycznych pasjonatów tematu. Dla Ciebie, jako osoby odpowiedzialnej za ochronę tych danych, ważniejszy jest inny przekaz — archiwum kartotek będzie się powiększać dosłownie w nieskończoność. Miej to na uwadze podczas planowania systemu archiwizacji, a także podczas wyboru mebli do swojej placówki. Ponad porządkiem stoi jednak bezpieczeństwo, a także poufność danych — nasze szafki na dokumenty medyczne to modele zamykane na klucz, a ich zawartość poznają tylko osoby mające dostęp do klucza.

-23%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2542,00 zł 3303,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
-23%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2159,00 zł 2804,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 2189,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni

Meble do rejestracji medycznej — nie tylko do archiwum

Choć w dzisiejszych rozważaniach skupiamy się głównie na kwestii archiwizacji dokumentacji medycznej (bo to archiwum zajmuje zwykle najwięcej miejsca), nie możemy zapominać o bieżących potrzebach pielęgniarek i lekarzy — przecież cała ta papierologia nie bierze się znikąd. Personel medyczny przez cały czas musi mieć pod ręką bloczki zwolnień lekarskich, puste blankiety skierowań, bloczek recept i wiele, wiele innych. Placówki medyczne słyną z rekordowych opóźnień, a papierologiczna dezorganizacja nie przyczynia się do usprawnienia pracy. Jeżeli więc nie chcesz, by i Twoja poradnia znalazła się na czarnej liście, spraw personelowi pojemne szafki, dzięki którym wyciągniecie potrzebnego akurat dokumentu zajmie im dosłownie sekundę. Postaraliśmy się, by w naszej ofercie znalazły się nie tylko te meble, które zmieszczą najwięcej, ale i takie, w których bez zbędnych wysiłków zachowasz porządek.

Metalowe szafki do szpitala — wyposażenie na lata, a nawet dziesięciolecia

Każda wizyta generuje stosy kartek, karteczek, karteluszków, zaświadczeń, zwolnień, skierowań, opinii i tylko Bóg, a raczej Minister Zdrowia wie, czego jeszcze. Pacjenci zwykle jeszcze przed wizytą informowani są, by wziąć ze sobą wyniki przeprowadzonych już badań (ci bardziej zaawansowani w wędrówce po poradniach i szpitalach sami o tym pamiętają). Najwięcej takiej dokumentacji generują szpitale, których archiwa dosłownie puchną od nadmiaru kartotek. Również szpitale znajdują się na samym końcu listy placówek medycznych, które wprowadzają elektroniczne systemy obiegu, zaś nawet te, które już je wprowadziły, wciąż muszą utrzymać swoje archiwum. Metalowe szafki kartotekowe sprawdzają się w nich doskonale, bowiem wybitnie dobrze znoszą upływ czasu, łatwiej je też wyczyścić.

-23%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2242,00 zł 2913,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
-23%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1868,00 zł 2427,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
-23%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2429,00 zł 3155,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni

Szafy do szpitala

Zasady zachowania porządku są w placówkach medycznych dużo bardziej rygorystyczne, niż w innych lokalach. Ilość i różnorodność środków chemicznych może przyprawić o ból głowy nawet najbardziej doświadczoną konserwatorkę powierzchni płaskich. A im większa placówka, tym więcej chemikaliów — podziemia szpitali przypominają często magazyny hurtowni ze środkami czyszczącymi. Metalowe szafy skrytkowe są wręcz stworzone do takich zadań i nawet jeśli coś się rozleje, ryzyko uszkodzenia metalu jest raczej znikome (no chyba, że szorujesz podłogi kwasem).

W kontekście placówek medycznych koperty zwykle kojarzą się źle. My patrzymy na nie zupełnie inaczej, a koperty to dla nas raptem wierzchołek dokumentowej góry lodowej, którą gdzieś upchnąć muszą placówki medyczne. Metalowe szafki na kartoteki, koperty, teczki czy segregatory pozwolą Ci nie tylko zapanować nad chaosem, ale i dochować tajemnicy lekarskiej — wszelkie wrażliwe dane pacjentów będą dosłownie zamknięte na klucz.

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł