Czarne meble w salonie – pomysłowe aranżacje

Czarne meble w salonie – pomysłowe aranżacje

 

Czerń króluje w wielu salonach współczesnych Polaków. Trudno się temu dziwić – barwa ta kojarzona jest z minimalizmem i elegancją. Postanowienie, że w toku prac aranżacyjnych będą nas interesować czarne meble jest dobrym punktem wyjścia – może ono znacznie ułatwić realizację naszego projektu. Nadal jednak musimy dobrze zastanowić się nad tym, jakie meble – w szczególności, w jakim kształcie i z jakich materiałów wykonane – zamierzamy zakupić. Jeśli szukasz inspiracji dla swoich aranżacji, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Podpowiadamy w nim, jak wybrać czarne meble do salonu, aby cieszyć się komfortowym i funkcjonalnym wnętrzem.

-2%
promocja

Cena od: 970,00 zł 990,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-2%
promocja

Cena od: 652,00 zł 665,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-2%
promocja

Cena od: 652,00 zł 665,00 zł
Koszt dostawy: 29,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Mała czarna, czyli stylowa… ława

Bardzo często zdarza się, że w centrum salonu stoi mały stolik bądź ława. To przy nim zwykle relaksują się domownicy, spożywając kawę czy grając w gry. Stolik to jednak nie tylko nieodzowny element strefy komfortu – to również „środek” służący do ekspozycji gustownych dodatków pełniący przede wszystkim funkcję estetyczną. Wybierając stolik czy ławę, warto zadbać o to, by już sam mebel przyciągał wzrok swoją nietuzinkową konstrukcją czy sposobem wykonania. Wśród klientów dużą popularnością cieszą się czarne stoliki w stylu glamour. Doskonale sprawdzą się one we wnętrzach, w których króluje przepych i luksus – dzięki nim przestrzenie te zyskają na funkcjonalności. Jeśli lubimy klasyczne rozwiązania i stawiamy na czarne meble w salonie, dobrym pomysłem będzie wybór specjalnych ławostołów. Meble tego rodzaju łączą w sobie klasyczny design i wysoką funkcjonalność. Jak sama nazwa wskazuje, ławostoły mogą być wykorzystywane zarówno jako ława, jak i stół – wysokość mebla jest regulowana i może być dostosowywana do aktualnych potrzeb. Co również ważne, niektóre ławostoły są wyposażone w dodatkowe wkładki pozwalające zwiększyć powierzchnię blatu. Jeśli bliskie nam osoby odwiedzą nas bez zapowiedzi, nie będziemy musieli martwić się o ich odpowiednie ugoszczenie. Z kolei zwolennicy minimalizmu i nowoczesności z pewnością docenią czarne stoliki w wysokim połysku. Meble te sprawdzą się również we wnętrzach urządzonych bardziej klasycznie, pełniąc funkcję estetycznego kontrapunktu. Warto również zwrócić uwagę na możliwość wyboru specjalnych zestawów stolików. Zestawy będące świetną alternatywą dla tradycyjnych ław dostępne są w różnych stylach.

48h
-10%
promocja

Cena od: 989,00 zł 1099,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-10%
promocja

Cena od: 1124,00 zł 1249,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
-10%
promocja

Cena od: 629,00 zł 699,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 48h

Czarne meble do salonu – jaką komodę wybrać?

Komody zapewniają wiele miejsca na przechowywanie rzeczy i tym samym pozwalają uporządkować wnętrze. Poszczególne modele różnią się nie tylko pod względem funkcjonalności (meble są wyposażone np. w szafki, szuflady czy półki), ale również estetyki i sposobu wykonania. Biorąc pod uwagę drugą z wymienionych kwestii, warto omówić popularny wśród klientów dylemat: lite drewno czy płyta meblowa? Obydwa rozwiązania mają swoich zwolenników (i przeciwników). Czarne meble do salonu z litego drewna są stosunkowo kosztowne. Mimo to nie brakuje opinii, że warto się na nie zdecydować – zwłaszcza w obliczu faktu, że z upływem lat mebel nabiera szlachetności. Komody wykonane z płyty meblowej są z pewnością mniejsze i lżejsze, zwykle więc lepiej pasować będą do nowocześniejszych wnętrz. Dla wielu osób znaczenie ma również fakt, że meble tego rodzaju są atrakcyjne pod względem finansowym. Gdy już zdecydujemy, z jakiego materiału wykonany nasz przyszły mebel, możemy zastanowić się nad kwestiami konstrukcyjnymi i pojemnością. Powinniśmy dobrze przemyśleć nasz wybór zwłaszcza w zakresie wielkości modelu – zbyt mała komoda nie spełni swojej podstawowej funkcji, zbyt duża może „przytłoczyć” resztę pomieszczenia.

Czarne meble do pokoju w strefie relaksacyjnej

Czarne meble w salonie to nie tylko gustowna ława czy funkcjonalna komoda – to również strefa telewizyjna, której podstawowym elementem jest szafka RTV. Wybór szafki nie jest łatwym zadaniem. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy szafki stojącej czy wiszącej. Ponadto, poszczególne modele różnią się między sobą pod względem rozmiarów, sposobu wykonania a także wykorzystanych mechanizmów (np. push to open). Dużym uznaniem klientów cieszą się czarne szafki wykonane na wysoki połysk. Niektóre z nich mogą zostać dodatkowo wyposażone w oświetlenie LED, dzięki któremu mebel i elementy na nim ustawione zostaną odpowiednio wyeksponowane.

Więcej kolorów

Cena od: 1259,00 zł
Koszt dostawy: 78,00 zł
Czas realizacji: Niedostępny

Cena od: 449,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 639,00 zł
Koszt dostawy: 39,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Nowoczesny salon w czerni i nie tylko

Na zakończenie zauważmy, że jeśli zdecydujemy się postawić na czarne meble w salonie, warto wybrać takie elementy, które przełamią dominującą kolorystykę. Aby urozmaicić kolorystycznie przestrzeń, proponujemy skorzystać z oświetlenia i dodatków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić czerń główną barwą w naszym salonie. Powinniśmy jednakże zachować ostrożność. W przeciwnym razie wystrój może wydać się zbyt monotonny czy przytłaczający.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł