Aranżacja garderoby – jak wypełnić jej wnętrze?

Aranżacja garderoby – jak wypełnić jej wnętrze?

 

Choć niby wszyscy wiemy, że to nie szata zdobi człowieka, to jednak ciężko przejść nam obojętnie obok kolejnej wyprzedaży. Wszystkie te nowe szaty zbliżają Cię do kolejnej szafy, która pomoże Ci ten bałagan uporządkować. A jest co, bo w czasach wiecznych przecen i wyprzedaży nowe ubrania szybko giną pod warstwami jeszcze nowszych. I nie tylko ubrania — kupujemy i gromadzimy na potęgę. Nie lubimy się za to z naszymi rzeczami rozstawać, przez co zajmują one coraz więcej miejsca w naszych domach i mieszkaniach. Ty też straciłeś już orientację, co właściwie masz poupychane w szafach? Pozwól, że rozwiążemy ten problem.

-5%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 2028,00 zł 2135,00 zł
Koszt dostawy: 189,00 zł
Czas realizacji: do 6 tygodni

Aranżacja garderoby — nie ocenia się szafy po drzwiach

W powiedzeniu, że liczy się nie wygląd, a wnętrze, jest wiele prawdy. Teorię tę potwierdzają również szafy — nawet najpiękniejszy model będzie całkowicie bezużyteczny, jeśli nie pomoże Ci uporządkować wszystkich rzeczy. Cały sekret tkwi w tym, co szafa skrywa w środku. Tu sprawdza się kolejna życiowa zasada — jedna, uniwersalna definicja pięknego wnętrza nie istnieje, a każdy z nas oczekuje czegoś innego (również od szafy). No dobrze, koniec tej filozofii, przejdźmy do konkretów. Chodzi oczywiście o półki, szuflady i drążki na wieszaki — a dokładniej o to, jaką część Twojej nowej szafy będą zajmować. I nie ma tu absolutnie żadnych reguł, a wszystko zależy od Twoich preferencji oraz ubrań, jakie posiadasz. Drążki wybierane są przez osoby, które lubią mieć łatwy i szybki dostęp do swoich ubrań — przesuwanie wieszaków jest w końcu dużo szybsze. Na półki powinny zdecydować się z kolei osoby zamierzające przechowywać w szafie ciężkie ubrania (swetry, bluzy), pościel oraz ręczniki. Wyboru najlepiej dokonać na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Jeżeli nie jest to pierwsza szafa w Twoim życiu (a zakładamy, że miewałeś już styczność z tym meblem), powinieneś być w stanie oszacować, czy wygodniej Ci wieszać ubrania na wieszakach, układać je na półkach, czy też chować w szufladach.

Szafy, w których zmieścisz najwięcej — wykorzystaj powierzchnię garderoby maksymalnie

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybór drążka to w pewien sposób marnotrastwo cennej przestrzeni wewnątrz szafy, jednak producenci znaleźli na to sposób, umieszczając w połowie wysokości… drugi drążek. Ten dodatkowy kawałek metalu, niby niepozorny, pozwoli Ci podwoić ilość przechowywanych w szafie ubrań. Oczywiście, jeżeli w Twojej garderobie przeważać będą długie suknie, radzimy jednak zostawić tylko jeden drążek. W innym wypadku (koszule, swetry, spodnie, marynarki) szukaj modelu z podwójnym drążkiem.

Aby maksymalnie wykorzystać całe wnętrze szafy, niektórzy producenci skracają przestrzeń przewidzianą na wiszące na wieszakach ubrania, na dole skrzyni montując półki lub szuflady. Takie rozwiązanie to pomysłowa i pojemna alternatywa wobec drugiego drążka.

Cena od: 1599,00 zł
Koszt dostawy: 159,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 2089,00 zł
Koszt dostawy: 215,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 2089,00 zł
Koszt dostawy: 215,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Szafy do zadań specjalnych — witaj w świecie prostych rozwiązań

O szafach powiedzieć można jeszcze jedno — zdecydowanie lubią łamać schematy (mówiąc językiem coachingowym: wychodzą poza strefę komfortu). Już dawno porzuciły więc swoją tradycyjną rolę i wyszły na spotkanie naszym potrzebom. Jak rozpoznać taką postępową szafę? Po nietypowych elementach, na przykład po płytkich szufladach. Nadają się one idealnie do przechowywania drogocennej biżuterii, gdyż posiadają wiele niewielkich przegródek, a także aksamitne wkładki. Dzięki takiej aranżacji klejnoty nie zniszczą się, nie wymieszają i — co najważniejsze — nie zgubią. Takie szuflady pomogą Ci również nareszcie uporządkować muszki i krawaty, a nawet bieliznę.

Pamiętaj też, że szafa nie jest jedynie miejscem na ubrania, ręczniki czy pościel. Wiele modeli (nawet tych mniejszych) posiada wymiary pozwalające przechować w nich rzadziej użytkowane rzeczy i urządzenia (na przykład sprzęt narciarski, snowboard, wszystkie sezonowe akcesoria). Nie musisz więc już wynosić ich na strych ani chować w piwnicy.

Duże szafy do małych mieszkań — pojemne meble na małym metrażu

Twoje mieszkanie jest niezbyt duże lub nieustawne? Mimo to nie musisz rezygnować z sensownie zagospodarowanej garderoby. Istnieje wiele szaf jednodrzwiowych, które zgrabnie wpasowują się w zakątki i zakamarki, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Jednodrzwiowe szafy posiadają rozmaite warianty wnętrz — same półki, wyłącznie wieszaki, miks jednego i drugiego czy specjalne półki na buty — oraz głębokości. Dzięki temu bez trudu znajdziesz model, które spełni Twoje potrzeby i zmieści się w Twoim domu.

Cena od: 969,00 zł
Koszt dostawy: 179,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 969,00 zł
Koszt dostawy: 159,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Cena od: 579,00 zł
Koszt dostawy: 129,00 zł
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Szafy do przedpokoju — meble, które Cię zaskoczą

Jednodrzwiowe szafy, a konkretnie ich najpłytsze wersje, coraz częściej kupowane są jako wyposażenie przedpokoju lub korytarza. Nie zajmują wiele miejsca i nie odstają zbytnio od ściany, nie zmniejszając i tak skromnego już metrażu tego typu pomieszczeń. Zaskakują za to pomysłową aranżacją i wynikającą z niej praktycznością. Meble, o których mowa, posiadają zwykle półki na buty i miejsce na wieszaki, a do tego wygodne lustro (choć znaleźć można również wersje wyłącznie z półkami). Ich niezwykła popularność wynika także z faktu, że od samego początku projektowane są z uwzględnieniem niewielkiego metrażu przedpokoju. Zamiast klasycznie otwieranych szaf mamy zatem szafy z przesuwnymi drzwiami lub… w ogóle bez drzwi. Te ostatnie z tyłu posiadają lustro, zaś z przodu są niezabudowane. Brzmi absurdalnie? Tylko z pozoru, także uruchom wyobraźnię — obrotowe szafy przesuwne osadzone są na jednej nóżce. „Otwarta” część, która w teorii powinna być zabezpieczona drzwiami, przez większość czasu przysunięta jest do ściany — domownicy widzą natomiast lustro. Gdy tylko zechcesz dostać się do rzeczy przechowywanych w środku, wystarczy obrócić szafę i… voilà!

Jako dziecko marzyłeś o domu pełnym ukrytych pomieszczeń i tajemniczych przejść? Szafa schowana w obrotowym lustrze to całkiem niezła wersja dla dorosłych.

Jak widzisz, świat szaf jest barwny i bogaty, a wszystko to dla naszej wygody. Wydaje Ci się, że Twoje rzeczy zmieściłyby się jedynie w wielkiej, trzydrzwiowej szafie? Sprawdź, co mają w sobie mniejsze modele i zastanów się jeszcze raz.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł