Szafki BHP, czyli przechowywanie odzieży roboczej

Dodano: 2018-10-09    |    Porady: Systemy przechowywania - porady , Jak wybrać meble biurowe?
Szafki BHP, czyli przechowywanie odzieży roboczej

 

Praktycznie każdy pracodawca, niezależnie od charakteru prowadzonej przez siebie działalności, zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom określonych warunków. Na długiej liście wymogów często znajduje się między innymi szatnia, wyposażona w szafki. I to nie byle jakie - ich parametry niejednokrotnie narzuca sam Sanepid bądź liczne ustawy oraz regulacje prawne. Co ciekawe, tyczą się one nie tylko szatni pracowniczych, ale też klubów fitness, basenów oraz siłowni. Czy mebel będący efektem tylu norm i obostrzeń może w ogóle być niebrzydki i praktyczny? Tak - pozwól, że Cię zaskoczymy!

Cena od: 1497,00 zł
Koszt dostawy: 115,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-22%
promocja

Cena od: 1397,00 zł 1797,00 zł
Koszt dostawy: 155,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 1297,00 zł
Koszt dostawy: 115,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Szafki BHP - temat tylko z pozoru skomplikowany

Szafki BHP zasadniczo dzielimy na dwa rodzaje - ubraniowe oraz skrytkowe. Te pierwsze to właśnie modele, które w pierwszej kolejności przychodzą Ci do głowy na myśl o szatniach w zakładach pracy. Wyposażone są zwykle w półki i wieszak, na którym wygodnie powiesisz bluzę czy kurtkę. Często możesz je też spotkać na basenach, siłowniach czy w klubach fitness - rywalizujące o uwagę klienta obiekty coraz większą uwagę przywiązują do wygody swoich użytkowników, oddając do ich dyspozycji przestronne, rozbudowane szatnie, w których bez trudu pomieszczą wszystkie swoje rzeczy. Szafki skrytkowe najczęściej spotkamy z kolei w supermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych, choć nie tylko. Można w nich zostawić ciężką torebkę, zrobione już zakupy lub dziecięcy wózek, ułatwiając sobie tym samym poruszanie się po sklepie. Ten typ szafek widujemy ponadto w niektórych klubach fitness i mniejszych siłowniach. Staje się on także coraz powszechniejszy w… szkołach. Dzięki takiemu wyposażeniu uczniowie nie muszę targać ze sobą ciężkiego plecaka przez cały dzień i biorą jedynie książki potrzebne na danej lekcji.

Szafka metalowa kluczowym elementem każdej szatni

Chociaż tego typu szafki potrafią naprawdę istotnie różnić się między sobą pod względem budowy czy konstrukcji, łączy je jedno - solidne i pewne zamknięcie na kłódkę lub wbudowany zamek. Bez względu na to, czy mowa o szatni pracowniczej, sklepie wielkopowierzchniowym, szkole, basenie czy siłowni, zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa to absolutna podstawa, bez której metalowe szafki tracą swój główny atrybut i zmieniają się w zwykle meble. Najpopularniejszym zabezpieczeniem takich szafek BHP są zamki krzywkowe, a do każdej zakupionej sztuki dodawany jest unikatowy komplet kluczy. Niektóre kluby fitness wyznają jednak inną politykę - zostawiają szafki otwarte, a ich klienci muszą przyjść ze swoją własną kłódką. Po wejściu do szatni wybierają sobie jedną z „wolnych”, otwartych szafek i zajmują właśnie poprzez zamknięcie jej swoją kłódką. Chociaż nieco kontrowersyjne, to rozwiązanie można spotkać w zaskakująco dużej liczbie obiektów sportowych.

Innym, wspólnym elementem metalowych szafek BHP są specjalne otwory wentylacyjne, gwarantujące dopływ świeżego powietrza do pozostawionych w środku pakunków. Często są to sportowe buty czy przepocona odzież, z którą w odciętym od powietrza boksie mogłyby się dziać naprawdę (nie)ciekawe rzeczy.

-20%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1665,00 zł 2082,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
Więcej kolorów

Cena od: 2166,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni
-20%
promocja
Więcej kolorów

Cena od: 1372,00 zł 1716,00 zł
Koszt dostawy: 135,00 zł
Czas realizacji: do 8 tygodni

Szafy BHP - nie tylko bezpieczeństwo, ale i higiena pracy

Jeżeli Twoi pracownicy mają do czynienia z różnymi substancjami, a ich robocze uniformy dość często ulegają zabrudzeniu, warto rozważyć zakup szafy BHP podzielonej na dwie części. W jednej z nich będą mogli trzymać czyste ubranie, a w drugiej - poplamione. Nie ryzykują, że świeża odzież pobrudzi się przez przypadek, zaś intensywne zapachy nie będą się aż tak przenikać.

Szafy ubraniowe BHP - o czym jeszcze warto pomyśleć?

Nie da się ukryć, że przebieranie się na stojąco bywa wyzwaniem; zwłaszcza na basenie, gdy posadzka często jest mokra. Specjalnie z myślą o takich sytuacjach (oraz wygodnie użytkowników) powstały modele szafek wyposażone w ławeczki. Nie zajmują one o wiele więcej miejsca, za to znacząco przekładają się na komfort korzystania. Nie jest to także zatrważająco kosztowna modyfikacja, dlatego warto zatroszczyć się o swoich podwładnych lub klientów i podarować im praktyczną ławeczkę, z pomocą której bez trudu ubiorą buty.

-17%
promocja

Cena od: 997,00 zł 1197,00 zł
Koszt dostawy: 115,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni
-17%
promocja

Cena od: 997,00 zł 1197,00 zł
Koszt dostawy: 115,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Cena od: 1197,00 zł
Koszt dostawy: 115,00 zł
Czas realizacji: 3-7 dni

Szafki ubraniowe BHP - kolorowy zawrót głowy

Oczywistym elementem wspólnym dla wszystkich szafek BHP jest także ich kolor - szary, popielaty, uniwersalny oraz formalny. Chociaż to właśnie ten odcień jest najbardziej rozpowszechniony i króluje w ofertach producentów, wcale nie znaczy, że jesteśmy na niego skazani. Tyczy się to szczególnie właścicieli szkół, którzy dbają o wielobarwność wnętrza swojej placówki lub menadżerów najmodniejszych klubów fitness, siłowni czy innych obiektów sportowych, jak ognia unikających wszystkiego co typowe, oklepane i sztampowe. Część sklepów oferuje swoim klientom możliwość przemalowania szafki BHP na dowolny kolor z palety RAL, chociaż czasami komplikuje to kwestię potencjalnego zwrotu.

Jak widzisz, wyposażanie szatni - pracowniczej lub dla klientów - może okazać się czynnością dużo przyjemniejszą, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Produkowane dziś modele nie są już burymi, kanciastymi skrzynkami, a nowoczesnymi i przyjemnymi dla oka meblami, po które sięgają zarówno właściciele szkół, jak i dyrektorzy najmodniejszych klubów fitness.

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł