Oryginalne doniczki do domu - na ścianę czy stojące?

Dodano: 2021-05-18    |    Porady: Aranżacja wnętrz - porady
Oryginalne doniczki do domu - na ścianę czy stojące?

 

Rośliny pojawiają się w niemal każdym domu czy mieszkaniu. Nie są one zwykłymi elementami wyposażenia, ozdobami, które sprawiają, że nasze wnętrze wygląda lepiej. Dzięki roślinom poprawia się jakość powietrza, którym oddychamy. Co więcej, na wiele osób rośliny działają kojąco i relaksująco. Znając dobroczynne właściwości roślin, powinniśmy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. W tym kontekście należy zastanowić się w szczególności nad pytaniem, jaką doniczkę wybrać, aby umożliwić roślinom prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiadając na to pytanie, podpowiadamy jednocześnie, jak dopasować doniczki do stylu, który panuje w naszym wnętrzu.

nowość
Więcej kolorów

Cena od: 649,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie
48h
nowość

Cena od: 369,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 595,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 3-4 tygodnie

Doniczki na ścianę – dobro roślin

Decydując się na wybór doniczki dla naszych roślin, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jej rozmiarem. Rozmiar doniczki musi być dopasowany do gatunku rośliny, którą zamierzamy w niej umieścić. Należy pamiętać, że niektóre rośliny, takie jak sukulenty czy storczyki, źle znoszą nadmiar przestrzeni. Niekiedy też duże znaczenie ma nie tylko rozmiar, ale nawet sam kształt donicy. Przykładowo, rośliny o nierozbudowanym systemie korzeniowym, takie jak drzewka bonsai, powinny znaleźć się w płaskich, okrągłych doniczkach. Z kolei w przypadku iglaków doskonale sprawdzą się wąskie i wysokie produkty. Niezależnie od tego, czy interesują nas podwieszane doniczki czy doniczki stojące oraz od tego, jakie rozwiązania stylistyczne preferujemy, powinniśmy przede wszystkim zadbać o wygodę roślin. Jeśli tego nie zrobimy, może się okazać, że doniczki nie są nam już do niczego potrzebne.

Doniczki ścienne i stojące w Twoim domu – jaki materiał?

Wybierając materiał, z którego wykonano doniczki, powinniśmy mieć na uwadze dwie kwestie. Pierwsza dotyczy wspomnianej już konieczności zapewnienia roślinom odpowiednich warunków do funkcjonowania. Druga wiąże się z problemem aranżacji wnętrza zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się zwłaszcza produkty wykonane z tworzyw sztucznych, ceramiki i drewna. Dekoracyjne doniczki z tworzyw sztucznych sprawdzą się świetnie w nowoczesnych wnętrzach. Do ich zalet należą łatwość w utrzymaniu czystości, lekkość i niska cena. Klienci preferują w szczególności modele w odcieniach szarości, bieli i czerni. Od pewnego czasu do łask powróciły doniczki ceramiczne. Nie powodują one przegrzewania korzeni roślin, a ponadto są stabilne termicznie i dobrze utrzymują wilgoć. Ładne doniczki ceramiczne to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Produkty w odcieniach bieli czy szarości stanowić będą doskonałe uzupełnienie przestrzeni urządzonych w stylu skandynawskim. Drewniane doniczki stojące są z kolei doskonałym sposobem na ożywienie wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym.

48h
nowość

Cena od: 499,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 295,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h
48h
nowość
Więcej kolorów

Cena od: 283,00 zł
Koszt dostawy: 19,00 zł
Czas realizacji: 48h

Doniczka do zawieszenia – kreatywne wykorzystanie przestrzeni w domu

Projektowanie mieszkania czy domu wymaga kreatywnych rozwiązań – zwłaszcza wówczas, gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią. Wszystkie osoby, które martwią się, że nie znajdą wystarczająco dużo miejsca na rośliny, powinny wybrać specjalne doniczki do zawieszenia. Nadają się one do umieszczenia zarówno na ścianie, jak i na suficie. Podwieszane doniczki stanowią doskonałą alternatywę dla donic stojących. Nie dość, że nie zabierają one wiele miejsca, to jeszcze same w sobie stanowią znakomite ozdoby – niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy przestrzeń. Co ważne, dostępne na rynku produkty mają zazwyczaj regulowaną wysokość zawieszenia, dzięki czemu mamy szansę wyeksponować rośliny w taki sposób, by nie przeszkadzały nam one w przemieszczaniu się po naszym domu.

Doniczki do zawieszenia i stojące – zestawy

Godnym rozważenia rozwiązaniem jest wybór zestawów doniczek oraz wieloczęściowych kwietników. Tego rodzaju produkty dają nam możliwość umieszczenia obok siebie różnych gatunków roślin. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w naszym wnętrzu nie zapanuje monotonia. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się zwłaszcza doniczka potrójna Triflora – nietuzinkowa ozdoba, która ożywi nasze wnętrze. Do jakich aranżacji pasują kwietniki i zestawy? Będą one doskonałym uzupełnieniem wystroju w stylu scandi – nie możemy przecież zapominać o tym, że skandynawski design wiele inspiracji czerpie z przyrody. Sprawdzą się one również w przestrzeni urządzonej w stylu rustykalnym. Korzystając z różnych zestawów, możemy nawet uczynić z roślin motyw przewodni stylu panującego w naszym wnętrzu. W takim przypadku będziemy nie tyle dopasowywać doniczki do innych elementów wyposażenia, lecz raczej uczynimy z nich punkt wyjścia naszego aranżacyjnego przedsięwzięcia. To, w jaki sposób wykorzystamy rośliny w naszym domu, zależy wyłącznie od nas – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł